Jak określić wymaganą lampę LED zasilania

Lampa matowa lub przezroczysta

Żarówka z przezroczystą żarówką będzie świecić jaśniej niż żarówka o matowej powierzchni. Oznacza to, że nie chodzi tylko o to, ile światła wytwarza energia, ale o to, ile ta energia wygaśnie. Jeśli powierzchnia jest matowa, potrzebna jest większa moc, aby oświetlić tę samą przestrzeń, niż gdyby bańka była przezroczysta. Oczywiście, matowe kolby mają inne niewątpliwe zalety: rozpraszają światło lepiej i mniej obciążają wzrok. A co z siłą?Wyjaśnijmy na przykładzie. Powiedzmy, że zdecydowałeś się zamienić 75-watową żarówkę na żarówkę LED. I już się dowiedzieliśmy, że masz wystarczającą 15-watową diodę LED, aby zapewnić to samo oświetlenie. Zdecydowali się jednak na bardziej oszczędne światło, czyli na przyjmowanie matowych flakonów. To natychmiast eliminuje około jedną piątą energii wyjściowej. Oświetlenie podczas mat 15 watową lampą LED jest w przybliżeniu takie samo jak wtedy, gdy lampa 11 wat lub dioda LED 60 watowej konwencjonalnym przezroczystego szkła. Co powinienem zrobić? Weź mocniejszą lampę z matową kolbą - na przykład moc do 20 watów. I będziesz szczęśliwy! Dokładniej, właściwe oświetlenie.

Lampa duża lub mała

Im mniejsza powierzchnia lampy, tym jaśniej powinna świecić, aby wytworzyć wymagany strumień światła. Innymi słowy, jeśli duże i małe żarówki są równe w mocy, to ten, który jest mniejszy, będzie świecił jaśniej. Jeśli dla ciebie to nie ma znaczenia - weź taką, która pasuje do wielkości twojego światła LED, i to już koniec. Jeśli jasne światło jest w jakiś sposób irytujące i złe dla wzroku - lepiej weź to, które jest większe. Zwłaszcza jeśli nie wychodzi poza plafon. Tutaj korekta wynosi również około 15-20% wskazanej pojemności. Oznacza to, że mała 11-watowa żarówka będzie postrzegana wizualnie w podobny sposób, jak żarówka o większym rozmiarze 15-watowej mocy.Światło o odpowiednim kolorze

Na inne poczucie oświetlenia ma wpływ kolor światła wytwarzanego przez lampę LED. Lampy o jednakowej mocy, dające światło białe, żółte lub niebieskie, będą postrzegane wizualnie na różne sposoby. Twoje "białe słońce pustyni" wyda ci się jednoznacznie jaśniejsze niż dołączona lampa o tej samej mocy, ale nadające blasku niebieskawy blask wieczornego nieba. Nawet jeden kolor światła, ale jego różne odcienie mogą być odbierane inaczej. Na przykład światło cytrynowej barwy żółtej jest prawie tak jasne, jak białe, a miękki, piaskowo-żółty będzie wymagał większej mocy, aby stworzyć ten sam efekt świetlny, co jego bardziej "oświecone" odpowiedniki. Na rysunkach nie ma twardych celów, ale w przypadku normy, przy obliczaniu zgodności mocy, zwykle przyjmuje się naturalny biały kolor światła.

Kupując lampę w zwykłym sklepie, powinieneś poprosić o jej włączenie do sieci. Spójrz sam, czy wynik Ci odpowiada - jasność, kolor, blask. Ale zamawiając w Internecie, gdy nie masz możliwości zobaczenia i dotknięcia, lepiej skonsultować się z konsultantem. Być może zainteresuje Cię powierzchnia pomieszczenia, zapytaj, po której stronie świata okna (północ, południe, zachód, wschód) wychodzą i po prostu wybierz optymalne oświetlenie. Niekoniecznie jest tożsama z tym, co było do tej pory, ale z pewnością odpowiednie.

Teraz podsumujemy powyższe. Przy określaniu prawidłowej mocy lampy LED, w pierwszej kolejności uwzględniamy: zgodność mocy i strumienia świetlnego, obecność przezroczystej lub matowej kolby oraz pożądany kolor światła. Wybór nie jest trudny, jeśli szukasz pomocy u specjalistów. Na przykład firma LED-Factor otrzyma wykwalifikowaną poradę i zaoferuje wysokiej jakości produkty LED, które przeszły gruntowne specjalistyczne testy. Tak odważnie zmieniaj zwykłe na najlepsze i żyj wygodniej niż kiedykolwiek! Niech stanie się światłość - teraz to jest również twoje hasło!

Co myślisz?Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top