Jak odróżnić zależność

Jak zrozumieć, czy dana osoba zależy od czegoś, czy nie? Na przykład naprawdę lubisz kawę i pijesz ją codziennie - czy to zależność, czy nie? Czy lubisz seks sooo - czy to zależność, czy nie? Dużo pracujesz, praca to twoje "wszystko", zależność? Czy masz chłopaka lub dziewczynę, męża lub żonę, kochasz tę osobę, nie możesz bez niej żyć, jesteś gotów udusić go swoją miłością, czy to uzależnienie czy zdrowe uczucia?  • to (zawód, substancja, cokolwiek) jest tradycją, światopoglądem, sposobem na życie.


Na przykład co rano kawa. Wymagany.

  • osoba nie reprezentuje swojego życia bez "tego".


  • to (zawód, substancja, osoba, cokolwiek) w jakiś sposób poprawia życie, wszystkie problemy wydają się zanikać. Iluzja naprawdę.


Tak jak w piosence: "Jeśli w kieszeni jest paczka papierosów, to na dziś nie jest tak źle".

  • To (zawód, substancja, osoba) powinno być wiele, nie ma miary w "użyciu".


Na przykład, aby pracować do momentu wyczerpania, jest więcej jedzenia niż ciało naprawdę potrzebuje.

  • zawód (substancja, osoba) pozwala oderwać się od rzeczywistości, bolesnych uczuć.
  • to (zawód, substancja, cokolwiek) już dawno przestało sprawiać przyjemność, człowiek robi coś po prostu przez inercję, bo jak nie wiedzieć.


Możesz polegać na czymkolwiek. To jest znak, że coś dzieje się źle w życiu. Osoba może zależeć od: żywność, napoje, sportu, zdrowego stylu życia, religii, pracy innej osoby, książki, filmy, rozrywka, szkolenia, podróże, seks, sporty ekstremalne, etc.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top