Jak odłączyć macbook od identyfikatora Apple

Wszyscy użytkownicy, którzy kupują urządzenia Apple, otrzymują swój własny identyfikator Apple ID, który służy do uzyskiwania dostępu do różnych usług, w tym iCloud, App Store i iTunes. W nowszych wersjach systemu OS X ten identyfikator jest również używany do uzyskiwania dostępu do konta użytkownika Mac. Ponieważ każdy użytkownik może mieć tylko jeden identyfikator Apple ID. w niektórych sytuacjach może być konieczne usunięcie go z MacBooka. Na przykład, jeśli kupisz używany laptop i chcesz go zmienić lub przenieść urządzenie do innego członka rodziny.Jak odłączyć macbook od identyfikatora Apple

Algorytm niekoordynacji Apple ID w systemie MacBook.

W każdym razie, odłączyć MacBook od Apple ID jest całkiem możliwe i przy pomocy tego przewodnika dowiesz się, jak to zrobić.

Odłącz MacBook od Apple ID

Aby całkowicie odłączyć identyfikator z określonego laptopa przed sprzedażą lub przeniesieniem go innemu użytkownikowi, musisz wykonać następujące kroki.

Zmień Apple ID na OS X

  1. Otwórz główne menu i przejdź do Preferencji systemowych.
  2. Wybierz kartę iCloud.
    Jak odłączyć macbook od identyfikatora Apple
  3. Naciśnij przycisk Wyloguj lub przycisk "Wyjdź", aby opuścić bieżący identyfikator. Otrzymasz wiadomość, że ta akcja może wpłynąć na dokumenty i dane iCloud Drive. Jeśli jest to dla Ciebie bardzo ważne, odmawiaj kontynuacji i wykonaj kopie zapasowe wymaganych plików.
  4. Po wyjściu z ID, panel ustawień iCloud zmieni się na zwykły ekran logowania.
    Jak odłączyć macbook od identyfikatora Apple
  5. Teraz wprowadź za pomocą innego identyfikatora, którego chcesz używać na bieżąco.


WSKAZÓWKA. Jeśli nie masz jeszcze własnego identyfikatora, kliknij przycisk Utwórz lub "Utwórz" u dołu okna. Możesz również utworzyć identyfikator na dowolnym innym urządzeniu wyprodukowanym przez tę firmę, w tym na iPhonie i iPadzie.

Udostępnianie kont

Jak odłączyć macbook od identyfikatora Apple

Czy mogę całkowicie odinstalować Apple ID?

Całkowicie usuń swój Apple ID jest niemożliwe. Ale możesz usunąć wszystkie swoje dane osobowe z serwerów firmy. Aby to zrobić, najpierw musisz rozwiązać identyfikator ze wszystkich swoich urządzeń. Tak jak w przypadku MacBooka, przeczytałeś już w pierwszej części tego przewodnika. Na urządzeniach mobilnych (iPad, iPhone, iPod touch) proces ten odbywa się w następujący sposób.

Po usunięciu identyfikatora Apple ID ze wszystkich urządzeń wykonaj następujące czynności.

Teraz użyty identyfikator nie zawiera żadnych danych osobowych i wydaje się, że nie ma to z tym nic wspólnego. Pamiętaj, że wszystkie zakupy dokonane przez Ciebie za pośrednictwem tego identyfikatora będą również niedostępne. Jest to jedyny sposób na pozbycie się niepotrzebnego identyfikatora Apple ID.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top