Jak nauczyć się szyć linię prostą

Jak nauczyć się szyć linię prostą

Najczęstszym rodzajem szycia na maszynie do szycia jest linia prosta. A zdolność tworzenia pięknej, równej linii jest pierwszą rzeczą, którą początkująca krawcowa powinna opanować, ponieważ wygląd powstałego produktu w dużej mierze zależy od tego. Istnieje kilka sposobów na nauczenie się prostowania.Aby linia była płaska, oczywiście konieczna jest praktyka. A oto kilka sposobów na doskonalenie swoich umiejętności?

Papier
Aby to zrobić, potrzebujemy kartki papieru w klatce lub linijce. A potem kładziemy go w miejsce tkaniny i próbujemy ją uszyć. Nie nawijaj igły. I trenujemy, aż linie okazują się gładkie i piękne. Następnie próbujemy utworzyć równoległe linie. A kiedy linie zaczynają się zmniejszać w miarę potrzeby, możesz przejść do następnego kroku.

Płótno w klatce
Tutaj wszystko jest takie samo jak na poprzednim etapie. Tylko musisz ćwiczyć z gwintem. Weź kawałek bawełnianej szmatki w pasie lub klatce i powtórz eksperyment. Nie śpiesz się i nie spiesz się, stopniowo zwiększaj tempo.

Następnym krokiem jest tkanina monofoniczna
Nałożymy nitkę, lepiej jest, aby nić była jaśniejsza niż sam materiał. Wytnij kawałek gładkiej tkaniny o gładkiej krawędzi, tak aby krawędź pokrywała się z krawędzią stopy i szyć. Następnym krokiem będzie układanie równoległych linii. Kolejna ważna kwestia. Nie musisz patrzeć na igłę, patrzeć na stopę, w przeciwnym razie linia przez długi czas nadal będzie tworzyła krzywą.Możesz także trenować za pomocą specjalnych narzędzi, takich jak stopa z prostym ściegiem z ogranicznikiem lub stopą z linijką. Istnieje również ogranicznik szwów, który jest mocowany bezpośrednio na płytce ściegowej, a następnie, podczas wykonywania szwów na zaokrąglonych obszarach, otrzymasz czyste ściegi.


Od praktyki do działania
Nic tak nie naprawia przeszłości jak praktyki. Ale trening ze szkoleniem, nadszedł czas, aby uszyć konkretną rzecz. Na początek może to być coś prostszego, na przykład arkusz, serwetka lub obrus. Właśnie tam przydaje się linia prosta! Nie krępuj się!

Kilka dodatkowych wskazówek.

Poprowadź ściegi równomiernie. W przypadku długich produktów można również przyspieszyć, na przykład na arkuszu. Aby zszyć narożniki lub zaokrąglone obszary, prędkość należy zmniejszyć do minimum i zachować najwyższą ostrożność.

Trudne obszary, w których tkanina jest w kilku fałdach, przechodzą, obracając ręcznie koło ręczne.

Podczas zatrzymania, szczególnie podczas wykonywania szwów, igła musi pozostać w tkaninie, aby ścieg nie poruszał się.

Kolejna kwestia, jeśli nie zadziałała pięknie, trzeba ponownie wyciąć i uszyć.

Cóż, podstawowe zasady.

Postępuj zgodnie z zaleceniami z instrukcji do swojej maszyny do szycia. Łapy i igły muszą pasować do wybranego typu ściegu.

Igły należy często zmieniać, niedopuszczalne jest stosowanie matowych, a zwłaszcza złamanych igieł. Igła jest wybierana zgodnie z rodzajem i grubością tkaniny.

Nici ponownie napełniane w maszynie do szycia - muszą być wysokiej jakości, dopasowane również do tkaniny. Ponadto górna i dolna nić muszą być identyczne.

Maszyna musi być skonfigurowana. Aby to zrobić, wyreguluj napięcie górnej i dolnej nici.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top