Jak nauczyć dziecko spać w łóżeczku

Jak nauczyć dziecko spać w łóżeczku
W oczekiwaniu na dziecko troskliwi rodzice kupują wszystko, co niezbędne dla nowego członka rodziny. W tym łóżeczko, materac, piękne boki i pościel. Z całych sił stara się wybrać najlepszy dla swoich okruchów. Ale czasami zdarza się, że dziecko kategorycznie nie chce leżeć w łóżku, wyrażając chęć spania tuż obok swojej matki. W końcu matka dla dziecka jest nadal jedynym źródłem ochrony i odżywiania, pieszczot i trosk. Jeśli nawet do roku, gdy dziecko jest jeszcze bardzo małe, to w końcu jest całkiem uzasadnione, więc matka nie musi wstawać kilka razy w ciągu nocy. To, że po roku, kiedy dziecko dorastało, może powodować pewne problemy. Istnieje kilka różnych metod rozwiązania tego problemu. Niektóre z nich mogą wydawać się mniej humanitarne niż inne. Ważne jest, aby rodzice wybierali metodę odpowiednią w ich sytuacji, ponieważ każde dziecko jest indywidualne.Jak zrozumieć, że dziecko jest gotowe do spania w łóżeczku

Główne oznaki gotowości do samodzielnego snu dziecka, szybko zasypiać (czyli w ciągu pół godziny i bez choroby lokomocyjnej), a brak nocnych przebudzeń do karmienia. A także:

  • Jeśli dziecko jest już odstawione od piersi;
  • Pierwsze zęby zostały obcięte, nie ma temperatury i nic mu nie przeszkadza;
  • Dziecko może obejść się bez opieki rodzicielskiej przez 15 minut lub dłużej.

Uważa się, że najwłaściwszy wiek do wychowania dziecka na osobny sen wynosi 1,5 - 2 lata. W tym czasie dziecko zaczyna rozumieć, co tłumaczą mu rodzice, i na pewnym poziomie będzie mógł się z tym zgodzić. W ciągu 3 lat dzieci zaczynają aktywnie domagać się niezależności, więc do tego czasu problemy z uczeniem się ze wspólnego snu będą jeszcze mniejsze.Kolejny niuans, który warto poznać, aby udana implementacja treningu dziecka mogła spać w nowy sposób. Mama powinna chcieć zrezygnować ze snu z dzieckiem nawet na poziomie podświadomości. W przeciwnym razie przedsięwzięcie się nie uda.

Metoda dr Estiville

Technika ta polega na ukształtowaniu nawyku zasypiania dziecka.


Na początek należy ułożyć rytuał kładzenia. To znaczy obserwować pewną kolejność czynności przed snem. Takie działania mogą być:

Pierwszego dnia dziecko z reguły zasypia w dziesiątym podejściu. Gdy przerwa wynosi około 15 minut. Trzeba być stanowczym i cierpliwym, obserwując tę ​​technikę. Mimo wszystko, jeśli matka nie załamać i poddać się, a następnie ponownie odstawieniu dziecka z łóżka rodziców może się rozpocząć nie wcześniej niż miesiąc później, gdy dziecko zapomina.

Jeśli pierwszy dzień był w stanie uśpić okruchy na tej technice, nie wycofuj się. A następnego dnia zwiększ przedziały czasowe, w których matka wychodzi z pokoju. Tak więc, po pierwsze, istnieje niezmienny rytuał czynności, obowiązkowy przed pójściem spać. Następnie matka umieszcza dziecko w łóżeczku, życzy "dobrej nocy" i wychodzi z pokoju na 5 minut. Każde kolejne wyjście z pokoju zwiększa się o dwie minuty. I tak, aż dziecko zaśnie.

W okresie od trzeciego do szóstego dnia, musisz zostawić dziecko w łóżeczku najpierw przez 10 minut, a następnie przez 15, a więc dodawać za każdym razem przez 5 minut do przedziału.

Począwszy od siódmego dnia, musisz wyjść na 15 minut, a każde podejście, aby zwiększyć czas o 5 minut.

Najczęściej w tygodniu takie umiejscowienie dziecka zaczyna rozumieć, czego chcą jego rodzice i zaczyna zasypiać niezależnie przez 1-2 podejścia. Ale wszystkie dzieci są indywidualne, więc ktoś może zająć znacznie więcej czasu.

Metoda stopniowego snu w łóżeczku

Niektórzy pediatrzy zalecają ostrożność i płynność działań. Aby zacząć, połóż łóżeczko obok łóżka mojej matki. W ten sposób dziecko śpi i obok rodziców, ale także na swoim miejscu. Kiedy minie trochę czasu, możesz zacząć przenosić łóżko z dala od łóżka rodziców.

Istnieje kilka wskazówek dla rodziców dotyczących zdrowego snu dziecka:

  • Liczba godzin snu musi odpowiadać wiekowi;
  • Nie należy nadmiernie karmić dziecka, zwłaszcza przed snem;
  • Szczyt aktywności powinien odbywać się w ciągu dnia, wieczorem wszystkie czynności powinny być spokojne;
  • Powietrze w pomieszczeniu powinno być świeże i wystarczająco wilgotne;
  • Przed snem można pływać w chłodnej wodzie;
  • Pościel powinna być czysta i wykonana z naturalnych tkanin;
  • Przestrzeganie reżimu i rytuałów pójścia spać.


Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top