Jak nauczyć dziecko przewracać się i przeszukiwać normy, ćwiczenia, porady, zdrowe

Jak nauczyć dziecko przewracać się i przeszukiwać normy, ćwiczenia, porady, zdrowe

Pierwsze 365 dni to okres najbardziej aktywnego wzrostu i rozwoju dziecka, w tym czasie kładzie się fundament jego zdrowej przyszłości. Niektórzy zbyt aktywni rodzice zmieniają pierwszy rok życia dziecka w najbardziej rzeczywisty wyścig dla osiągnięcia wyników. Jednocześnie stawiają przed golem nieosiągalne cele.Mamy i tatusiowie powinni zrozumieć, że każde dziecko jest indywidualne, a opanowanie zdolności motorycznych dziecka odbywa się zgodnie z własnym harmonogramem. Nie śpiesz się za bardzo. # 1042, to jest czas!

# 1042; o ile miesięcy dziecko powinno mieć możliwość przewrócenia się na brzuchu, plecach, boku?

Pierwsze próby przewrócenia dziecka zaczynają się już za 3 miesiące. Dlatego pediatrzy zalecają matkom, aby po 3 miesiącach nie pozostawiały dziecka bez opieki.

Z reguły trzy miesięczne dziecko może już, leżąc na brzuchu, odwrócić głowę, unieść ramiona, reagować na głos matki i traktować zabawki z prawdziwym zainteresowaniem. # 1042; W wieku trzech miesięcy dziecko podejmuje pierwsze próby przewrócenia. Jednak jego mięśnie pleców i szyi nie są jeszcze wystarczająco silne, więc jego zamachy są bardziej jak próby przewrócenia się. On naprawdę opanowuje umiejętność przewrotów w ciągu 4-5 miesięcy.

# 1042; W wieku czterech miesięcy dziecko wykazuje zwiększone zainteresowanie własnymi nogami. Pochyla je na kolanach, przyciąga je do klatki piersiowej, bada je. W tym momencie nieświadomie zmienia pozycję swojego ciała i przewraca się na bok.

# 1042; Przez 5 miesięcy większość dzieci dokonuje przewrotów od brzucha do pleców i pleców. # 1042; W tym wieku dziecko wchodzi na nowy poziom rozwoju, zaczyna rozwijać nową umiejętność - raczkowanie. Stopniowo, od małego, nieporuszonego małego człowieka, staje się aktywnym i dociekliwym badaczem.

Przybliżony harmonogram zamachów:

 • # 1042; 4 miesiące - opanowanie zamachu od tyłu do boku.
 • # 1042; 5 miesięcy - opanowanie zamachu od tyłu do brzucha.
 • # 1042; 6 miesięcy - opanowanie zamachu stanu od brzucha do tyłu.

Jakie ćwiczenia pomogą dziecku nauczyć się przewracać?

Jeśli dziecko ma dobrą głowę, może oprzeć się na stawach łokciowych i unieść ramiona - jest fizycznie przygotowany na przewroty. Szybko nauczysz się, jak odwrócić się od pleców do brzucha i brzucha na plecach dziecka, a otrzymasz specjalny zestaw ćwiczeń. Będziemy czerpać z tego złożonego 3 skutecznych ćwiczeń, które pomogą dziecku opanować umiejętność przewrotu od pleców do brzucha. • Dzieci w tym wieku bardzo lubią zabawki muzyczne. Mogą stać się idealnymi "przynętami" dla Twojego dziecka. Umieść dziecko na plecach i rozłóż (w polu widzenia) jasne zabawki. Aby je zdobyć, dziecko będzie musiało się przewrócić. Dzieci są bardzo ciekawe, więc dziecko dołoży wszelkich starań, aby dotrzeć do osoby zainteresowanej tematem.
 • Thorax leży na plecach. Zegnij lewą nogę w kolanie i delikatnie pociągnij go w prawą stronę. Daj wolną rękę dziecku jako wsparcie. Dzieciak, trzymając się za rękę, odwróci się.
 • Umieść dziecko na plecach. Jedna noga zaczyna się od drugiej (tak, aby nie ugięła się w kolanie). Dziecko nie spodoba się tej niewygodnej pozycji, a on będzie próbował się przewrócić.

# 1042; Wszystkie ćwiczenia muszą być wykonane przed karmieniem. # 1042; o czasie zatrudnienia rodzice powinni być tak ostrożni, jak to tylko możliwe.

Kiedy dziecko zaczyna się czołgać: normy dla dzieci

# 1042; s rodzice marzą o czasie, kiedy ich dziecko zaczyna poruszać się niezależnie w przestrzeni. Nic dziwnego, że większość z nich czeka na sześć miesięcy z wielką niecierpliwością, gdy ich zdaniem dziecko nauczy się siadać i czołgać się. Jeszcze raz chcemy przypomnieć, że wszystkie dzieci rozwijają się na różne sposoby. Niektóre dzieci po prostu nie chcą się czołgać i, pomijając ten etap rozwoju, przechodzą do następnego. Oznacza to, że od razu próbują zacząć chodzić.

Wielu pediatrów uważa, że ​​niemowlęta powinny opanować tę umiejętność na własną rękę, a jeśli ją przegapią, nie będzie w tym nic złego. Jednak większość neurologów i ortopedów nie zgadza się z nimi. # 1042; to właśnie czołganie pomaga wzmocnić kręgosłup, rozwija koordynację ruchów, poprawia mikro- i makrosilnik. Czołgając się, dziewczynka otrzymuje pierwsze umiejętności kontrolowania swojego ciała.

Każde dziecko ma swój własny styl indeksowania.

# 1042; pediatrii przyjmuje się 3 etapy rozwoju danej umiejętności:

 • czołganie się po brzuchu;
 • czołganie się w sposób plastyczny;
 • pełnoprawny czołganie się na czworakach.

Według przeciętnych danych statystycznych, na czworakach (w poprzek) dziecko zaczyna pełzać w 8-9 miesięcy. Jednak wielu lekarzy uważa to sformułowanie pytania za nieprawidłowe. Twierdzą, że nie może być żadnych ograniczeń wiekowych w tym przypadku.

Jak nauczyć dziecko czołgania się?

W celu opanowania użytecznej umiejętności czołgania się przez dziecko, specjaliści opracowali całe zestawy ćwiczeń. Dajemy tylko niektóre z nich.

 • # 1042; Leżymy w łóżeczku na brzuchu. Z góry wiążemy zabawkę. Zauważywszy jasny obiekt, dziecko spróbuje go zdobyć, a do tego będzie musiał się podnieść, opierając się na jednej ręce. To ćwiczenie doskonale wzmacnia mięśnie rąk.
 • Thoracic rozprzestrzeniliśmy się na brzuchu. Używamy do ćwiczeń twardej i płaskiej powierzchni (podłoga, pokryta dywanem lub stołem pokrytym kocem). Pod piersią dziecka wkładamy wałek. Po obu stronach dziecka leżą zabawki. Zauważając jaskrawe zabawki, spróbuje do nich dotrzeć. W ten sposób dziecko otrzymuje pierwsze umiejętności zachowania równowagi i wzmacnia swój aparat przedsionkowy.
 • Położyliśmy dziecko na jego brzuchu. Chwyć jego nogi w okolicę łydki i delikatnie ugnij je i rozwiń w kolanie. Trzymaj nogi w zgiętej pozycji. Dzieciak próbuje się odepchnąć. # 1042; ludzie to ćwiczenie nazywa się "Żaba".
 • Dzieci w tym wieku uwielbiają powtarzać obserwowane ruchy. Zwłaszcza jeśli te ruchy są wykonywane przez dzieci. Zadzwoń do dziecka starszego, który już wie, jak się czołgać. Patrząc na to, a twoje dziecko szybko opanuje tę umiejętność.

Więcej szczegółów, aby zapoznać się z ćwiczeniami mającymi na celu opanowanie umiejętności przewrotu i raczkowania, rodzice będą mogli odwiedzić stronę baragozik.ru.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top