Jak marynować smalec w domu

Jak marynować smalec w domu

Do przygotowania bejcowanego bekonu potrzebne będą następujące składniki: smalec, przyprawy, liść laurowy, czosnek i sól.

Pierwszym etapem marynowania smalcu będzie jego przygotowanie. Konieczne jest dokładne umycie bekonu ze skwarkami w zimnej wodzie i pocięcie wszystkiego, co nie zostało umyte, na przykład odciski, które są umieszczane na dużych farmach świń. Smalec jest krojony na małe kawałki, dzięki czemu łatwo mieści się na patelni, a marynata całkowicie pokrywa wszystkie kawałki.Teraz dowiemy się, jak marynować smalec i przygotować marynatę. Aby określić wymaganą ilość marynaty, najpierw można wlać patelnię bekonem z wodą tak, aby była całkowicie przykryta. Następnie spuść wodę do gotowej patelni i dodaj przyprawy do smaku. Obowiązkowe składniki to liście laurowe, pieprz, pieprz słodki. Bardzo ważne jest, aby najpierw uzyskać pożądany smak z marynaty, a dopiero potem dodać sól. Tak więc, gdy smak marynaty Ci odpowiada, możesz dodać sól. Nie bój się przesadzać, ponieważ w przypadku tłuszczu do pieczenia lepiej jest karmić, a nie nedosolit. Ponieważ smalec nigdy nie bierze nadmiaru soli, a jeśli jest zbyt mały, szybko się pogarsza. W przybliżeniu 1 litr marynaty powinien otrzymać 6 łyżek soli. Jeśli zdecydujesz się spróbować, marynata musi być bardzo słona.Jak marynować smalec w domu

Teraz wracamy do kęsów boczku. Wykonujemy małe nacięcia na kawałki i umieszczamy tam talerze czosnku. Zapewni to produktowi końcowemu wyjątkowy smak i piękny wygląd. Bardzo ważne jest zbadanie przepisu na temat bejcowania boczku, ponieważ na początkowych etapach można popełnić wiele błędów.

Teraz tłuszcz umieszcza się w marynacie, zamyka w pokrywce i umieszcza w miejscu o minimalnym nasłonecznionym dostępie do najlepszej i pokojowej temperatury. Po upływie dwóch dni można zdjąć wieczko z doniczki, aby tłuszcz nie "dusił się". Gotowość tłustego boczku zależy od koloru warstw mięsa - powinny być lekko przyciemnione. Możesz również wyciąć mały kawałek tłuszczu i sprawdzić jego gotowość do smaku.

Minimalny okres marynowania tłuszczu wynosi 3 dni, ale jeśli kawałki są bardzo duże, możesz pozwolić mu stać przez 4-5 dni. Gotowy smalec dostaje się z garnka, suszy i układa w zamrażarce.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top