Jak - majowe dekrety - pomagają odrzucić nauczycieli akademickich - społeczeństwo - wieści z Petersburga

Na Politechnice odbyło się spotkanie rektora Andrieja Rudskiego z uczniami, w którym stwierdził, że zamierza odwołać bezpłatne śniadanie i zwolnić połowę pracowników uniwersytetu. Jak dowiedziała się "Fontanka", chęć ratowania szefa Politechniki nie jest sama, a redukcje na uniwersytetach w mieście dotykają do tysiąca nauczycieli rocznie. W Ministerstwie Edukacji nie widzą w tym swojej winy.Według Rudskiego liczba personelu administracyjnego została już zmniejszona o 30 procent, teraz konieczne jest zwolnienie "opóźniających się nauczycieli" w taki sposób, aby osiągnąć wskaźnik 12 studentów na jednego przewoźnika wiedzy.

"Z pewnością nauczyciele poprosili cię o zadawanie pytań na ten temat, ci, którzy czują się zagrożeni, to próżniacy, co nie jest miejscem w szkolnictwie wyższym" - powiedział beztrosko rektor.

W tym samym czasie, uczniowie zostali ogłoszeni kurs przeniesienia klas do kształcenia na odległość. Według rektora nauczyciel będzie w stanie objąć więcej studentów, a jednocześnie nie poświęcając czasu na stałe wykłady, poświęci więcej czasu na ćwiczenia. Tak więc już we wszystkich zagranicznych uniwersytetach rektor zatwierdza.

Oświadczenie doprowadziło uczniów do depresji. "Perspektywa nauki zaochke za cenę okularów nie jest zachęcająca" - pisał jeden z uczestników spotkania w sieciach społecznościowych. "Sprzątanie, nawiasem mówiąc, zostało już poważnie ograniczone. Nie czyściliśmy klasy komputerowej przez sześć miesięcy. Przy 100% obciążeniu, warstwa Nowego Roku miała już centymetr warstwy piasku. W działach technicznych zostaną wykonane jeszcze bardziej nagłe cięcia "- odpowiada inny uczeń.

Według Pavela Kudyukina, współprzewodniczącego centralnej rady Międzyregionalnego Związku Zawodowego Pracowników Szkolnictwa Wyższego "Solidarność Uczelni". w związku z groźbą zwolnienia sześć miesięcy temu na 11 uniwersytetach miasta myślało o utworzeniu niezależnej komórki związkowej.

"Mówią, że konieczne jest dostosowanie tego wskaźnika, ale dlaczego nie po prostu zwiększyć liczbę studentów, którzy im zapobiegają? Ale nie, ostatnio zmniejszyliśmy personel o 30 procent ", mówi Olga Kiseleva, była pracownica Akademii Weterynaryjnej.

"U nas w rozmowach odrzuconych zostanie 20 nauczycieli i 20 dodatkowych pracowników części edukacyjno-pomocniczej. Łącznie pracuje ponad 200 osób. Ograniczenie będzie nieprzyjemne "- Valery Morozowa z Akademii Technicznej Lasu jest pewien.

W petersburskiej Radzie Rektorów "Fontanka" potwierdziła, że ​​są oni ciągle zwracani przez zwolnionych nauczycieli, ale nie mogą rozwiązać ich problemów.

"Jest to wewnętrzna działalność uniwersytetu, polegająca na zmniejszeniu personelu lub zwiększeniu nakładu pracy poprzez zwiększenie liczby studentów lub przejście do kształcenia na odległość. Mimo to nie mieliśmy dużych skandali w tym zakresie, chociaż w drużynach panuje napięcie "- powiedział szef rady, rektor ITMO, Vladimir Vasiliev. Na uniwersytecie zdecydował się przejść na ścieżkę utrzymania miejsc pracy - dodał. Jednak gotowość podjęcia się zwolnienia, na przykład z Polytech, nie wyraziła - mogą złożyć dokumenty do konkursu na ogólnych podstawach."Fontanka" zapytała o redukcje nauczycieli w Ministerstwie Edukacji i Nauki, ale urzędnicy rzekomo zaprzeczyli ich zaangażowaniu w to, co się dzieje, mówią, że winią oni samych siebie na uniwersytetach:

Ksenia Klochkova, Fontanka.ru

Rukovoditvo SPbPU (Informacja pochodzi ze strony Polytech): Rudskoy Andriej Iwanowicz stopień naukowy: doktor nauk technicznych Tytuł: prof Tytuł: akademik Rosyjskiej Akademii Nauk stanowiska: Rektor, prof - Departament „materiałów technologicznych i badawczych” Fedorowa Michaił Pietrowicz Stopnia: Doktor nauk technicznych tytuł: prof tytuł: akademik Rosyjskiej Akademii Nauk zajmowane stanowiska: prezesa, prof - Zakład „inżynierii lądowej i ekologii Stosowanej” w Vasil'ev Jurij Siergiejewicz stopień naukowy: doktor nauk technicznych Tytuł: prof Tytuł: akademik Rosyjskiej Akademii Nauk zajmowane stanowiska: Pracownik naukowy Uniwersytetu kierownik prof - Zakład „gospodarka wodna i hydrotechniczne” stopień Glukhov Vladimir naukowe: doktora ekonomiczne Tytuł: Pozycje Professor stanowisko: prorektor, prof - Graduate school of Management w przemyśle i Ekonomia Arseniev Dmitry Germanovich stopień naukowy: doktor n AUC Tytuł: Pozycje profesor orzekł: Prorektor ds Stosunków Międzynarodowych, prof Borovkov Aleksiej Iwanowicz stopień naukowy: doktor nauk technicznych Tytuł: Pozycje docent orzekł: Prorektor dla przyszłych projektów, profesor - Zakład „Mechanika i sterowanie procesami” Ivanov Aleksandr Vladimirovich doktora: kandydata nauk ekonomicznych utrzymywanych pozycjach: Prorektor ds bezpieczeństwa Kuzniecow Dmitrij Iwanowicz stopień naukowy: doktor filozofii pozycjach: Prorektora naciśnij Sekretariatu APB, profesorze - Graduate School of Social Sciences Pankov Nina stopień naukowy: doktor ekonomiczne Tytuł: Pozycje profesor orzekł: Prorektor Razinkina Elena Stopień: Doktor nauk pedagogicznych Tytuł: Pozycje profesor orzekł: prorektora działań edukacyjnych Rechinsky Alexander V. PhD : kandydat nauk technicznych zajmowane stanowiska: dla gospodarki i finansów Prorektora, kierownik Zakładu - Zakład „komputer technologii intelektualnych” vicerector.edu@spbstu.ru Romanov Sergey Kandydat Nauk Technicznych zajmowane stanowiska: prorektor do pracy administracyjnej stopnia Siergiejew Witalij Władimirowicz naukowych: doktora nauk technicznych Tytuł: Tytuł profesor akademicki: członek - korespondent Rosyjskiej Akademii Nauk zajmowane stanowiska: Prorektor, prof - Zakład „jądrowe i moc cieplna” Total: Rektor + dwa były rektor + 10! vice-rektorzy. I w ogóle - asystenci, sekretarki, kierowcy i drogie samochody. Gdzie nauczyciele mają wspierać, ich "pasożyty" (według słów rektora) muszą być bezlitośnie zredukowane!

lis16: wszędzie NKWD i Hitler pokazują się tobie.

sansanvan: Dla mnie najciekawsze jest to, że władze nawet nie rozumieją w ogóle, mówiąc o tym, że najważniejszym problemem związanym z pilotem zdalnego sterowania są prawa własności intelektualnej. Aby kurs był bardzo pracochłonny, wymaga wielu zasobów i czasu oraz pieniędzy (jeśli jest to naprawdę jakościowo). Teraz nauczyciele próbują zrobić kurs, a następnie możesz się go pozbyć. Wystarczy tylko stworzyć skuteczny, rentowny system dla wszystkich, w którym nauczyciel otrzyma procent studentów kursów. Ale 1) nie jest to określone przez prawo, 2) władze nie chcą nawet o tym słyszeć. Niestety, zarządzanie instytucjami edukacyjnymi jest zazwyczaj tylko próbką tego, jak tego nie robić.Poprzedni

Następna

Top Top