Jak kochać ćwiczenia - przyczyny psychologiczne - artykuły - jak schudnąć w szkole naturalnej

Jak kochać treningi

"Bardzo lubię robić, lubię to, lubię to. Nie lubię takiej kropli! "Więc pół roku temu mówiłem do siebie za każdym razem przed pójściem na sesję treningową. Autoturowanie niewiele jednak pomogło. I nawet rozstanie z pierwszymi kilogramami z jakiegoś powodu mi się nie podobało.Nie pamiętam, ile czasu spędziłem z tak ponurą twarzą, z zazdrością spoglądając na dziewczynę, która leciała ze szczęścia na treningu, choć miała mniej szczęścia niż ta postać. W rezultacie zdecydowałem się zrezygnować ze szkolenia, ale dopiero po tym, jak "wyjdę" na wszystkie lekcje z subskrypcji.


Ten magiczny dokument odegrał decydującą rolę. Dwa tygodnie przed planowanym czasem mój nastrój zmienił się dramatycznie. Z nieznanego powodu zakochałem się w treningu. A rezultaty nie trwały długo.


Co zrobić z nastrojem?


W dniu treningu pogoda wydaje się być zepsuta. Za oknem deszcz, wiatr. Przy tak złej pogodzie dobry właściciel psa na ulicy nie wypuszcza, ale musisz zachowywać się na siłowni. Ale jak atrakcyjna jest sofa i pudełko słodyczy.


Zanim dokonasz wyboru - na siłownię lub imprezę herbacianą - musisz uczciwie zadać sobie pytanie: jaka jest przyczyna złego samopoczucia?


Jeśli coś nie działa w pracy, po prostu nie ma fizycznej siły, aby iść na siłownię. Jednak ze stresu nie ma lepszego leku niż trening. Usuwa wszelkie nerwowe nadmierne obciążenie. Ale jeśli nadal decydujesz się nie trenować dzisiaj - nie spiesz się, aby zjeść i wpaść na krzesło przed telewizorem. W takiej sytuacji istnieją inne środki, które nie tylko uspokajają, podnoszą nastrój, ale także pozytywnie wpływają na figurę. To relaksująca kąpiel, masaż. I, oczywiście, pełnoprawnym marzeniem. Wszystko to bez wcześniejszego opróżniania lodówki.

Jeśli mimo złego ducha nadal jesteś na sali gimnastycznej, nie musisz robić nic, co mogłoby Cię jeszcze bardziej zdenerwować - na przykład zważ, jeśli podejrzewasz, że zdobyłeś kilka kilogramów, lub wdawaj się w niekończące się dyskusje ze znajomymi , po co trenować z taką postacią.

Jak kochać ćwiczenia - przyczyny psychologiczne - artykuły - jak schudnąć w szkole naturalnej


Wybierz trening tańca zapalającego lub do woli - relaksującą jogę i wyłącz mózg na chwilę. Niech ręce, nogi pracują i głowa. Do 40. minuty endorfiny zaczną płynąć do krwi, a szczęście cię przytłoczy. Radość będzie jeszcze większa, jeśli następnego dnia rano znajdziecie smaczny bochen chleba z serem, któremu odmówiono wczoraj wieczorem, i zjedzcie go na śniadanie.


Jak sprawić, by twoje życie w sporcie było optymistyczne?

To jest wesołe i radosne, że szkolenie przeszło z obowiązku na zawód, który przynosi prawdziwą przyjemność?

Najpierw zdobądź cierpliwość i czekaj na pierwsze efekty. I na pewno. Lub już tam: - po prostu Ty, dążąc do czegoś dużego, nie zauważaj ich. Często patrzymy tylko na zewnętrzną manifestację sukcesu. Jeśli nawet nie tracisz wagi przez gram, wtedy czujesz się lepiej. Trening przywraca utracone wigor i młodość.
Jeśli nie widzisz swoich wyników lub ich nie pamiętasz - rozpocznij dziennik i zapisz wszystkie radości z fitnessu. Niech nawet to będzie zachwycający wygląd nieznajomego, z którym nosisz nos, ściera się na wyjściu z klubu fitness. To nie jest żart! Pracująca chwila robocza.


Jeśli siłownia wiąże się z przepracowaniem, co nie daje radości, spróbuj uczestniczyć w treningach w dni, w których masz mniej pracy. Lub nawet w dzień wolny. Nie bądź leniwy. W sobotę lub niedzielę jesteś pełen energii, dzięki czemu trening będzie w stu procentach! Nie wspominając już o tym, że ograniczasz ilość jedzenia, które wszyscy jemy w weekend, rekompensując relatywnie "głodny" tydzień pracy.


Musimy spróbować znaleźć przewagę w każdej sytuacji, nawet jeśli nie ma powodu do radości. Zjadłeś kremowy tort, nie pasował do spódnicy, mimo udręki na siłowni? To wszystko nie jest powodem do frustracji, ale po prostu bodźcem do dalszej pracy nad sobą. I nie trać ducha walki.


Zdrowy optymizm oznacza odmowę wyolbrzymienia roli fitness w twoim życiu. Trenujesz przede wszystkim ze względów zdrowotnych, co oznacza, że ​​komfort jest wskaźnikiem sukcesu szkolenia. Komfort psychiczny.
Jednym ze skutecznych sposobów jest wybranie wesołego trenera i wzięcie udziału w szkoleniu tanecznym.


Konflikt "chcę" i "jest to konieczne"

Nadejdzie czas, a zobaczysz pierwsze wyniki. Wtedy będziesz chciał wpaść w euforię. Wydaje się, że teraz harmonię osiąga się raz na zawsze. W takiej sytuacji potrzebny będzie tylko zdrowy rozsądek i spokój. Przed świętowaniem zwycięstwa warto zadać sobie pytanie: Czy chcesz pozostać takim, jakim jesteś teraz. Naturalnie odpowiedź będzie pozytywna. Czy jesteście gotowi iść dalej, nie oglądając się za siebie, nie wracając do swoich nieszczęśliwych z powodu pełni przeszłości? Jeśli teraz naprawdę chcesz się zrelaksować - pozwól sobie na ten luksus. Zjedz, czego pragnie twoje serce. Ale nie dłużej niż ustalony termin, w przeciwnym razie stare nawyki zwrócą cię na stare pozycje.


Jeśli nic się nie stanie.

Miesiąc mija, drugi, a waga wciąż stoi. Albo gorzej - jesteś jeszcze mocniejszy. Po pierwsze, jeśli niewydolność treningu jest oczywista, wystarczy dostosować obciążenie - zwiększyć, zmienić trening, instruktora, klub. Skonsultuj się z lekarzem, trenerem, dietetykiem. Wraz ze specjalistami wkrótce ustalisz przyczyny niepowodzenia. I znajdź sposób na rozwiązanie problemu.


Jak pokonać frustrację

Po osiągnięciu pożądanych form przestajemy trenować, więc wszystko wraca do normy. Błędne koło - rekrutacji i pozbycia się nadwagi - zrujnuje czyjeś życie. Aby nie dopuścić do tego problemu, nie ustawiaj się w nieosiągalnych celach. Naucz się słuchać sygnałów twojego ciała.

Ciało zawsze ostrzega nas, że robimy coś, co nie jest dobre dla postaci. Przykład - nie lubisz stepów. Jesteś strasznie zmęczony skakaniem na platformie, ponieważ jako duszność i ciemność w oczach, ale uporczywie decydujesz się wznieść tę wysokość. Rezultatem są przetrenowania i problemy zdrowotne. Nie jest tajemnicą, że z ćwiczeń rozciągających tracisz nie mniej niż z "biegania" w hali. Bez żadnych skoków, tylko dzięki oddychaniu i statycznym ułożeniom. Posłuchaj siebie i zaufaj sobie.


"Nigdy nie stracę wagi!"

Jak poradzić sobie z lękiem? Najniebezpieczniejsze jest to, że taki brak zaufania do sukcesu ma negatywny wpływ na pracę nad sobą. W podświadomości zapanuje idea, że ​​kompletność jest naszym przeznaczeniem, z tą wadą nie da się walczyć. Każda najmniejsza wątpliwość przeradza się w tragedię. A nasza podświadomość postrzega negatywne twierdzenie jako polecenie działania. Jeśli kilka razy powiesz sobie: "Nie stracę wagi", to tak będzie.


Niepokój związany z faktem, że nie można schudnąć, jest zrozumiały. Psychoanalitycy tłumaczą to obawiając się utraty części ciała. Oznacza to, że było was wielu, wasza pełnia chroniona przed kłopotami, w tym przed iniekcjami od innych ludzi, ale tutaj schudniecie i jak inni was zaatakują.

Lęk przed zmianami również odgrywa ważną rolę. Jeśli schudniesz, staniesz się inny, ale czy będzie lepiej dla Ciebie w nowej formie - kto wie? Aby pozbyć się tych myśli, trzeba często wyobrażać sobie, że jesteś szczupły, chudy i zawsze szczęśliwy iw przyjemnym otoczeniu. Szczególnie skutecznie wykonuj to ćwiczenie przed snem.


Obawiamy się, że boimy się przegrać. Czy jest jakiś sens w martwieniu się o pożądane formy, których jeszcze nie osiągnąłeś, ale czy koniecznie musisz to osiągnąć? Pozostaje tylko się uśmiechać i od tej chwili trenować dla siebie, umiłowani.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top