Jak dbać o piękną kwiatową poinsecję

Poinsettia (Poinsettia) należy do rodzaju Euphorbia z rodziny Euphorbia. Rośnie na wilgotnych, cienistych zboczach gór w południowym Meksyku, Gwatemali, Kostaryce.Jak dbać o piękną kwiatową poinsecję
Jak dbać o piękną kwiatową poinsecję

Poinsecja jest najpiękniejsza (Poinsettia pulcherrima). który jest często nazywany "gwiazdą bożonarodzeniową, kwiatem świętej nocy", w rzeczywistości widok mleczu jest najpiękniejszą euforbią (Euphorbiapulcherrima). Wilczomlecz poinsecja został nazwany na cześć DR Poinssetta, pierwszego amerykańskiego ambasadora w Meksyku. W 1829 roku, kiedy opuścił Meksyk, przyniósł sadzonki roślin do domu, aw przyszłości aktywnie zaangażował się w uprawę i popularyzację.

W tym artykule dowiesz się, jak zadbać o najlepszy zestaw w domu, a także przedstawić swoją uwagę wiele zdjęć tej rośliny.

Fotografia kwiatu punchettia

Jak dbać o piękną kwiatową poinsecję
Jak dbać o piękną kwiatową poinsecję

Wewnętrzne odmiany poinsecji, o wysokości 40-50 cm, mają wyprostowane wydrążone łodygi i duże, wydłużone liście wskazane na końcach.

Jak dbać o piękną kwiatową poinsecję
Jak dbać o piękną kwiatową poinsecję

Jak widać na zdjęciu punesetti, małe żółte kwiaty są zbierane w kwiatostany, otoczone jasnymi wypustkami, w kształcie i wielkości powtarzających się liści, ale malowane w kolorach czerwonym, różowym, białym. Kwitnie poinsecja od dwóch do sześciu miesięcy, po czym przylistki bledną i opadają.Jak dbać o punesetię najpiękniejszych

Kwiat poinsecji preferuje jasne rozproszone światło. Latem poinsecja jest przenoszona na otwarte powietrze, ale jest chroniona przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, opadów atmosferycznych i przeciągów.

Optymalna temperatura wynosi 18-22 ° C. W temperaturach poniżej 13 ° C i powyżej 27 ° C liście są odrzucane. Po opadnięciu przylistków, poinsecja ma okres odpoczynku (około dwóch miesięcy). W tym czasie podlewanie jest znacznie zmniejszone (nie pozwalając na wyschnięcie gleby) i zawiera roślinę w umiarkowanej temperaturze (12-14 ° C).

Podlewane obficie latem, gdy górna warstwa gleby wysycha. Zimą podlewać umiarkowanie, unikając nadmiernego przesuszania i suszenia podłoża.

Powietrze wokół kwitnącej poinsecji regularnie nawilża się ciepłą, miękką, osiadłą wodą. Doniczkę z rośliną umieszcza się na palecie z mokrym glinidem lub torfem.

Po przesadzeniu roślina jest utrzymywana w temperaturze około 20 ° C i jest obficie podlewana i opryskiwana. Gdy pojawią się nowe pędy, zostaw pięć lub sześć najsilniejszych, a pozostałe zostaną usunięte. Pędy cięte są używane jako sadzonki do rozmnażania.

Powielanie poinsecji

Propaguj poinsecję wiosną lub wczesnym latem przez wierzchołkowe sadzonki z pięcioma międzywęźlinami. Gdy wycina się sadzonki, usuwa się mleczny sok, który usuwa się za pomocą ręcznika papierowego, a następnie plastry posypuje siekanym węglem drzewnym. Jeśli sok mleczny jest obfity, sadzonki przelano na krótko do zimnej wody, a następnie posypano węglem drzewnym. Ta procedura chroni sadzonki przed gniciem, ponieważ mleczny sok zatka naczynia krwionośne, zapobiega gojeniu się rany i może powodować infekcję. Korzenie mogą być zakorzenione w wodzie lub w wilgotnym, luźnym podłożu z torfu i piasku (1. 1). W celu pomyślnego zakorzenienia stosuje się stymulatory wzrostu. Utrzymywać temperaturę 24-28 ° C, ciągle spryskiwać i wietrzyć pojemnik sadzonkami. Po pojawieniu się korzeni (zwykle miesiąc później) młode rośliny przenosi się do małych doniczek.

Uszkodzenie pająka przędziorków i wciornastków.

Uwaga, proszę! Sok z mleka Poinsecja jest toksyczna. Wszystkie zabiegi z użyciem urządzenia należy przeprowadzać bardzo ostrożnie, w rękawicach.

Sztuczny staw, wykonany ręcznie, służy do ozdabiania pola bramkowego. Harmonijnie wstawiając go do istniejącego.

Dekoracja zbiornika to kłopotliwa sprawa, ale bardzo interesująca. Zbliżają się do pracy z dużą ilością wyobraźni i pokazując swoją kreatywność.

Ozdobny staw na daczy to marzenie każdego kierowcy ciężarówki, bo nic nie koi, jak szumiąca woda i kołyszące się lilie wodne.

Własny staw w ogrodzie to możliwość zorganizowania cichego, zarezerwowanego miejsca na odpoczynek w upalne letnie dni.

Aby wyposażyć działkę w duże różnice poziomów, należy na nią umieścić dom, ogród, klomby, ogród, a nawet łaźnię ze stawem.

Struktury wodne przyciągają nas nie do pomyślenia. Nawet mały staw całkowicie zmienia nastrój ogrodu. Ogród ożywa. K.

Tutaj masz staw na swojej stronie. Na początku nie przestajesz go podziwiać. Chwal się znajomym i znajomym.

Jest to wieloletnia roślina bulwiasta. W środowisku naturalnym.

W środku lata, w którym park nie wchodzi, w jakim ogrodzie.

Kwiat szkarłatu ma nie tylko wspaniałe ozdoby.

Kwiaty petunii są bardzo dobrze znane hodowcom kwiatów.

Kwiaty goździka (Dianthus) - jeden z najbardziej popularnych i atrakcyjnych.

Zwykle przed zakupem rośliny ogrodnik myśli o zaletach.

Owalna jarzębina otrzymała nazwę charakterystycznego plamienia.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top