Jak czytać biblijne świadectwa o kościelnych ojcach i pisarzach kościelnych na temat Biblii

Czytanie Pisma Świętego jest obowiązkiem chrześcijanina

Bogactwo i niewyczerpalność Słowa Bożego

Różnica między Biblią a uczynkami człowieka polega na tym, że można ją czytać bez przerwy przez całe ludzkie życie. "Jak pachnące zapachy", czytamy z St. Jan Chryzostom - im bardziej pocierają palce, tym więcej palą kadzidła, tym samym jest Pismo: im więcej próbujesz w niego wejść, tym więcej znajdziesz w nim skarbów. "Gorliwość starożytnych chrześcijan do czytania Słowa Bożego

Wielu chrześcijan w starożytności pamiętało większość ksiąg Pisma Świętego.

Miłość do Psałterza

Ulubioną książką starożytnych chrześcijan był Psałterz - zbiór psalmów, czyli święte pieśni króla Dawida.

Oto słowa, które Ojcowie Kościoła wychwalają w księdze Psalmów:

"Leczy rany duszy, zmiękcza zbuntowane myśli i cielesne pragnienia, łagodzi drażliwość duszy. Psalm wywołuje "smutek, podobnie jak w Bose", psalm z serca kamienia emanuje łzami. "

"Kto czyta psalmy", mówi św. Atanazy Wielki - (! Niesamowita oferta) jeden napisany mówi, jak jego własnymi słowami, śpiewa je tak, jakby były napisane o nim, czyta i rozumie je jako byli sami w składzie ".

Starożytni chrześcijanie znali psalmy na pamięć i śpiewali je. W ten sposób, na przykład, St Jerome, który żył w IV wieku, w Betlejem, mówi, że styl życia wśród swoich współczesnych: „Wszyscy jesteśmy prosta i tylko śpiew psalmów cisza jest zepsuty. Skręć w dowolnym miejscu: rolnik chodzenia za pługiem, śpiewając „Alleluja”, pokrytą psalmów pot żniwiarka zabawy, a ogrodnik, ścinanie zakrzywiony nóż gałęzie winorośli, śpiewa coś od Dawida. To są ulubione piosenki ludzi. Psalm - okrzyki pasterzy, psalm - refren rolnika ".

Psalmy śpiewały wesoło, myśląc o tym, jak piękny Grzegorz z Nyssy mówi, że święte pieśni są darem, właściwie przeznaczonym dla niego, a nieszczęśliwi wyrażali swój smutek, myśląc, że Bóg dał mu to Pismo, jako miłosierdzie. „Podróżując drogą lądową i morską - mówi Gregory - i zająć biznesu w domu, powiedzieć kilka słów, w sumie kobiet, zdrowych i chorych stanów, mężczyzn i, uważają się nieszczęśliwy, gdy nie może być na ustach tych wysokich nauk. Na naszych ucztach i weselach ta mądrość jest rodzajem rozrywki. "

Czytanie Biblii tworzy chrześcijański nastrój

Czytając Biblię codziennie, osoba wchodzi w krąg jej prawd, staje się z nimi spokrewniona, czyni z nich punkt oparcia dla sądów o wszystkim, a na koniec nastroje odpowiadają duchowi biblijnemu. "Kto pamięta Słowo Boże - i nie koryguje? - pyta St. Efraim, Syryjczyk, - nie jest człowiekiem niewyszukanym i żałosnym ".

"Ciągłe studiowanie Pisma Świętego", czytamy w St. Izaak Syryjczyk, - światło duszy, ponieważ przypomina duszę o wystrzegać się namiętności, trwanie w miłości Boga i czystości modlitwy, a także nachertyvaet przed nami spokojną drogę śladami świętych „(Sl 30.).

"Jeden pogląd na Biblię", mówi św. Jan Chryzostom - sam w sobie trzyma nas od grzechu! Jeśli odważymy się zrobić coś, co jest zakazane i zbezcześcić się, wtedy gdy wrócimy do domu i zobaczymy Biblię, sumienie będzie nas bardziej potępiać. Kiedy do tego dołożymy staranne czytanie, w tym czasie dusza, jakby obracając się w świętych miejscach, zostaje oczyszczona i staje się lepsza: ponieważ sam Bóg rozmawia z Bogiem przez Pismo ".

"Słowo Boże jest nasieniem" - wyjaśnia NA Astafyev. - Pole, nie obsiane chlebem, produkuje tylko zboża, nie nadające się do spożycia przez ludzi; są soczyste i piękne, a zielone; suchy i brzydki stary. Takie jest serce człowieka, a nie zasiane ziarnem Słowa Bożego; z natury, grzech uszkodzony, nie może wytworzyć niczego absolutnie dobrego, przyjemnego Bogu.

Nasze naturalne właściwości mogą być atrakcyjne, o ile są nasycone młodzieńczym zapałem, entuzjazmem i poezją młodości; starość, z kilkoma wyjątkami, szczęśliwy, panowania nad wszystkim człowiekiem jest samolubny, suchy odrażający egoizm, wszyscy tak dobrze znane. Ale gdy serce osoby z wiarą przyjmuje i magazynuje ziarno słowa Bożego, słowo jest żywe, oczyszcza nasze serca od plew bezużyteczny - namiętności i pożądliwości; oświetla ono zmienia jak zaczyn wrzucony do ciasta, a pobyt w nim, wylany ziarno życia wiecznego - jako sprawa jest żywy i na wieki (1 Piotra 1: 23; 1 J, II, 17; Mt XIII, .. 33) i jest "słowem życia" (Filip II, 16, Dz. V, 20). Wtedy starzec "ma młodość podobną do orła" (Psalm CII, 5) ".Korzystny wpływ Ewangelii na chrześcijanina

O korzystnych efektach działania, wyprodukowanych w naszych czasach na ludziach św. Ewangelii, lepiej byłoby poprosić tych, którzy mają pobożny zwyczaj, aby codziennie czytali coś z tej wspaniałej książki. Prawdopodobnie tacy ludzie powiedzą nam, że St. Ewangelia ułatwia i nagradza wszelki smutek, uświęca i umacnia czystą radość; jako tygiel - kusi, oczyszcza i wywyższa radość zmysłowych.

W rzeczywistości Święty. Ewangelia, przedstawiających życiu Boga-człowieka, wyraźnie pokazuje, jak on przyszedł, aby oświecić i zachowaj nas, nie miał gdzie Doprowadzić głowę, aż do śmierci, nigdy nie przestał być przedmiotem zazdrości i najczarniejsze zdrada. Ale Jezus Chrystus, jako Syn Boży, "nie stwarzaj grzechu, będzie pochlebstwo w jego uszach"; narodziliśmy się w grzechach i nie opuszczamy na chwilę grzesznego stanu. Potem wszystkie nasze najcięższe cierpienia nie mają nic wspólnego z upokorzeniem i męką, które bez jakiejkolwiek winy, wyłącznie z miłości do nas, zostały poniesione przez naszego Odkupiciela. Myśl o nieszczęściach ziemskiego życia Chrystusa Zbawiciela, podekscytowana w ludziach przez czytanie lub słuchanie św. Ewangelia może z łatwością pogodzić je nie tylko z dniami, ale z latami smutku, z ciężkimi próbami, z nieodwracalnymi i niezastąpionymi stratami.

Ale w St. Ewangelia jest tajemnicza, uciekając przed wzrokiem sondowania ludzką moc umysłu łaski - przebudowa, żywy, do komfortu, aby leczyć, oprócz wszelkich wspierających przyczyn od ludzkiej: siła, która należy

Ewangelia, jako żywe i skuteczne Słowo Boże. Moc ta znajduje się na tym, że bez względu na to, co katastrofa strajki lub złamał nad człowiekiem - zmienić, na przykład, jego szczęście i przyjaźń, a sprawiedliwość i pokrewieństwo, zostaw go wszystko, co mógł mieć nadzieję, - nawiązując do Ewangelii, znajdzie w nim pomoc, pocieszenie i pociechę dla duszy stłumionej przez trudne okoliczności.

Tak więc, jeśli jesteś w potrzebie, w smutku, w niebezpieczeństwie, jeśli są prześladowani, upokorzony, znieważony, pozbawiony zasłużony, pospiesz do Ewangelii świętej inspiracji dla wiernego zbawczej łaski cierpliwości i odwagi upragniony samozadowolenia. Nic, jeśli katastrofy i smutki stały się jak gdyby waszym stałym losem i nieuchronnym przeznaczeniem, a tutaj w St. Znajdziecie ewangelię, że wasze ciężkie i ponure życie zamieni się w światło i światło dla was. I St. Ewangelia jego wspaniałej sile animowanie na was słowa wypowiedziane przez Jezusa Chrystusa raz powiedział Żydom: „Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy truzhdayuschiisya i obciążeni jesteście, a Az będzie was pokrzepię” (Mt XI, 28.).

Instrukcje dotyczące nieustannego czytania Słowa Bożego

"Spróbuj" - przekonuje biskup. Ignacy (Bryanchaninov) - przyswoić ewangelię swoim umyśle i sercu, do głowy, jak to było pływające w nim, żył w nim: wtedy praca wygodne, są ewangeliczne. Można to osiągnąć poprzez nieustanne, pełne czci czytanie, studiowanie ewangelii.

Jakie szczęście, jakie bogactwo - nabycie pamięci ewangelii! Niemożliwe jest przewidzieć wstrząsy i katastrofy, które mogą się przydarzyć nam podczas naszego ziemskiego życia. Ewangelia należące do pamięci, przeczytaj niewidomym, więzień towarzyszy z więzienia, powiedział rolnik w polu nawadniane to następnie instruuje sędzia podczas rzeczywistej obecności, prowadzony przez kupca na Market Place, rozweselić chory podczas dywagacje bezsenność i samotność grób. "

"Nieustannie czytajcie Pismo Święte" - pisze N. Astafyev. - Codziennie wolny od codziennych spraw wszystko jest lepsze rano, przed rozpoczęciem pracy lub wieczorem pod koniec; Zapłać za tę świętą sprawę przez pół godziny, choć kwadrans dziennie. Czytaj ORDER księgę Pisma po drugim, przeważnie. - Księgi Nowego Testamentu i stopniowo, do tego stopnia, co może vospriyat, można wymyślić, aby być uświęcony i taki czy inny sposób słowo Boże ".

Zakon czytania Biblii

Powszechnie jest wygodniej i lepiej czytać Biblię, zalecając konsekwentną i nieczytelną lekturę tej książki w rozdziałach, wierząc w rozdział na każdy dzień. Takie studiowanie Biblii może być zarówno niestrudzone, jak i owocne. Nie sprzeciwiając się takiemu studium Biblii na temat jego zalet i polecając ją ze swojej strony tym, którzy uważają ją za celową dla siebie, nie można jednak upierać się wyłącznie przy tej metodzie studiowania słowa Bożego. Niech każdy chrześcijanin w czytaniu i studiowaniu Słowa Bożego dostosowuje się nie tyle do wymagań "metody" uczenia się, jak do nastroju własnej duszy, i czyta tę książkę nie tyle ze względu na obowiązek, co skłonność serca. Nie ma potrzeby, aby czytał w ciągu jednego dnia nie rozdział, ale kilka razy z rzędu, a następnego dnia nie będzie miał czasu na przeczytanie jednego rozdziału. Nie ma znaczenia, ile i kiedy czyta, a fakt, że nigdy nie zapomniał książkę, że on, jeśli to możliwe, coraz częściej uciekają się do niej i ją przeczytać z głębokiej penetracji w jej vysokonazidatelny rozumieniu jako książka w prawdziwym znaczeniu pulpicie.

Czytając wydziały ustanowione przez Kościół każdego dnia

Przy wielokrotnym czytaniu, wiele rzeczy, które nie są jasne, zanim zrozumieją i zrozumiale pogłębią sięPoprzedni

Następna

Top Top