Dlaczego alkohol wpływa na utratę wagi

Cóż, podsumujemy i uzupełnimy powyższe.

1. Alkohol-diuretyk.
W praktyce oznacza to, że jego nadużywanie pociąga za sobą utratę wody w organizmie i odwodnienie. Dlatego tak bardzo pragnę następnego ranka. Ale wraz z wodą tracimy niezbędne minerały - magnez, potas, wapń, cynk itp. Ich rola w aktywności mięśni (a więc i utracie wagi) oraz w innych reakcjach chemicznych organizmu jest bardzo wysoka.2. Alkohol zawiera 7 kalorii na gram i nie ma wartości odżywczej.
Oznacza to, że organizm ma wszelkie szanse na utratę składników odżywczych, co z pewnością wpłynie na twoje zdrowie. Ponadto, kalorie alkoholowe są spalane w pierwszej kolejności, zmuszając organizm do przechowywania przychodzących tłuszczów i węglowodanów.

3. Alkohol rozszerza granice i znosi zakazy
Alkohol pomaga zwiększyć apetyt i stymuluje niekontrolowane wchłanianie pokarmu, a także nie jest najbardziej potrzebny i nie jest najbardziej użyteczny. Ponadto, alkohol etylowy, w jakimkolwiek napoju nie jest zawarty, hamuje pracę centrum nasycenia, więc nie odczuwasz uczucia sytości, nawet jeśli już praktycznie rozciągnąłeś żołądek i nadziewano go jedzeniem.

4. Alkohol obniża poziom testosteronu, tj. spowalnia tempo przemiany materii.
Za każdym razem, gdy zbierasz szklankę, szklankę, szklankę lub filiżankę, poziom testosteronu spada, a zdolność organizmu do jego zmniejszania się zmniejsza. A jak działa ten hormon? Właśnie tak! Obniżenie poziomu testosteronu prowadzi do mniejszego dodatku mięśni. A ponieważ mięśnie są mniejsze, tempo metabolizmu jest również niższe, tj. metabolizm. Odpowiednio, niższa szybkość metabolizmu spowalnia tempo spalania tłuszczu i prowadzi, co najmniej, do spowolnienia utraty wagi.5. Alkohol ma negatywny wpływ na sen.
Oczywiście wiele osób wie, że mały stos na noc pomaga szybciej zasnąć. Ale to tylko bardzo mały stos. Nie mamy takich rozmiarów, prawdopodobnie. Ale w praktyce sen alkoholowy nie jest długi i niepokojący. Alkohol blokuje fazę tak zwanego "szybkiego snu". I chociaż jego funkcje przez współczesną medycynę nie są w pełni zrozumiane do końca, to w tej fazie człowiek spoczywa we śnie. Tak więc, pili i liczyć, nie spali. I nie mieszaj zdrowego snu z alkoholowym zapomnieniem. Tak, a znaczenie snu w kwestii utraty wagi było już wspomniane w artykule "DLACZEGO WIDZIĆ W DREAM? "

6. Alkohol ma zły wpływ na trawienie
Z punktu widzenia alkoholu jest niebezpieczny, ponieważ poważnie utrudnia pracę wątroby i trzustki, co oznacza, że ​​narządy te nie mogą w odpowiedniej ilości produkować enzymy niezbędne do przetwarzania żywności, a przede wszystkim, tłuszczów. Żołądek cierpi. A jelito nie jest lepsze, ponieważ nie tylko jego mikroflora jest zakłócona, ale wiele przydatnych substancji, które są dostarczane z pożywieniem, ginie, po prostu dlatego, że nie są trawione.


Czy istnieje korzyść z alkoholu lub pytanie o pozytywny wpływ alkoholu na zdrowie i rosnące w szczególności cienkie.
Szczerze mówiąc, pytanie jest raczej kontrowersyjne. Tak, z jednej strony małe dawki alkoholu pomagają obniżyć poziom złego cholesterolu i mają pozytywny wpływ na pracę układu sercowo-naczyniowego, a niektórzy badacze rozpoznają czerwone wytrawne wino jako przyczyniające się do utraty wagi. Być może tak jest. Ale w końcu chodzi o NATURALNE czerwone wino DRY, a nie o to, co jest sprzedawane w naszych sklepach. I jak ogólnie określić TWÓJ poziom "nieszkodliwej" części. Tak, istnieją stwierdzenia, że ​​warto wziąć 1-2 szklanki czerwonego wytrawnego wina naturalnego 5-6 razy w tygodniu. Czy jesteś pewien, że to jest twoja "dawka"? Czy na pewno nie będzie żadnego uzależnienia od tak użytecznego czerwonego wina? Czy chcesz wierzyć swojej sile woli?

W zasadzie wszystko jest trucizną, a cały lek. I zmienia się jeden w drugi, zgadnij co? Zgadza się, dawkowanie! Czy chcesz zaryzykować?

Zapewniam cię - istnieje milion innych sposobów na wspomaganie układu sercowo-naczyniowego, a całe ciało jest w dobrej formie. Zapewniam Cię, że sok z winogron ma również ten sam zestaw przydatnych substancji, co czerwone wino. Zapewniam, że czas spędzony w barze nie zastąpi czasu spędzonego na siłowni!Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top