Cholerny mały linuks

Jeśli użytkownik chce zmienić niektóre ustawienia lub sprzęt nie zostanie automatycznie wykryty, pomocne mogą być ukryte opcje rozruchu. Dzięki nim możesz usunąć automatyczne wykrywanie sprzętu, określić jego ustawienia. Wiele opcji ma również wpływ na GUI. Lista opcji znajduje się w lustrzankach Knoppiksa. jest również dostępny w czasie rozruchu.Języki Edytuj

Aby ustawić język inny niż domyślny (angielski), musisz wybrać kod języka na ekranie pobierania. W przypadku amerykańskiego angielskiego linia wygląda następująco:

Rozszerzenia i serwery MyDSL obsługuje Ke4nt. Same rozszerzenia znajdują się na serwerach różnych organizacji (Ibiblio i Belnet w Belgii).

DSL zawiera kilka skryptów, które umożliwiają uruchamianie i instalowanie DSL z różnych nośników i systemów operacyjnych:  1. Wbudowane pobieranie DSL z USB Flash Drive
  2. Wbudowane pobieranie DSL z CD
  3. Wbudowane pobieranie DSL z dyskietki
  4. Używanie QEMU - ładowanie DSL z Linuksa
  5. Korzystanie z QEMU - pobierz DSL z Microsoft Windows

Wersja dla Xbox (X-DSL) Edytuj

Damn Small Linux został przeniesiony na konsolę Xbox. Jest to możliwe dzięki niskim wymaganiom DSL dla pamięci. Można go uruchomić jako LiveCD na zmodyfikowanym Xboksie lub zainstalować na twardym dysku. DSL automatycznie ładuje serwer X. gdzie możesz kontrolować kursor za pomocą kontrolera Xbox i wirtualnej klawiatury do wprowadzania tekstu.

Pulpit X-DSL oparty jest na Fluxboksie z aplikacjami do poczty e-mail, odtwarzaniem muzyki i wieloma innymi. Możesz również instalować nowe aplikacje pobierając rozszerzenia MyDSL.

Inne wersje Edytuj

  • Wersja wbudowana DSL do działania w systemie operacyjnym przy użyciu maszyny wirtualnej QEMU [2]
  • DSL-syslinux.
  • DSL-pendrive usb - na nośniku usb-hdd i usb-zip.
  • DSL-N to największa wersja, która nie jest ograniczona do 50 megabajtów. Używa aplikacji opartych na GTK + 2 i zajmuje około 85 megabajtów.


Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top