MASTERIM STYLISH COLLECTIVE HAIRDRESSER z haftem, szczegółowa klasa masterOferuję ci mistrzowską lekcję na temat produkcji igły stołowej. Takie łóżko ma stabilną podstawę. Jest to wygodne, aby umieścić go obok stołu. To jest mistrzowska klasa, nie do haftu z wstążkami, ale do wykonania igłowego łóżka. Haftowanie tutaj może być dowolne inne - i krzyżowe, gładkie i rokokowe.

Do pracy będziesz potrzebował:

  • Tkanina, gęsta bawełna lub len stały kolor dowolnego koloru światła (niebieski, szary, beżowy itp.)
  • Ramka do haftu
  • Wstążki satynowe 0,6 centymetra
  • Nici nitki (można zastąpić Iris)
  • Podstawa drewniana
  • Zapalniczka lub zapałki do śpiewania na taśmie
  • CD lub gruby karton
  • Coś do wypychania (halofiber lub sintepon)
  • Sztyft
  • Klej, nożyczki

Proces produkcyjny:

Do haftu użyłem satynowych wstążek o szerokości 0,6 cm, połączonych ze sobą. Nici nici powinny nieznacznie różnić się kolorem od wstążek, aby nie łączyć się z nimi, odpowiedni kolor dla "zielonego".

Wziąłem drewnianą podstawę o średnicy 10 cm, tkaninę potrzebowałem około 16 * 16 cm (inaczej - okrąg d 16 cm, tuż pod ramą), podstawę na poduszkę - 8 cm i haftowałem w kółko - 7 cm.
Ołówek nakreśla miejsce haftu. Bierzemy wstążkę tego samego koloru i haftujemy.

Potem inny kolor.

Teraz jest moulin. Użyłem francuskiego węzła i szwu rokoko, i tylko proste szwy.

Kolejny kolor.

I wypełnij ostatnią pustą przestrzeń ostatnim kolorem.

Połowa jest gotowa. Teraz to samo od strony łuku.

Wykonujemy gładkie kółko z haftem na środku. Bierzemy grubą nitkę i zbieramy krawędź do ściągnięcia z przedniej strony. Dysk jest cięty prostymi nożyczkami, okrąg o średnicy 8 cm, krawędzie można wkleić klejem lub taśmą malarską, aby tkanina nie ścierała się.

Zamiast dysku, tektura zrobi, tylko w środku zrobi dziurę około 1 cm, jak dysk. A jednak tektura ma kierunek elastyczności, lepiej jest wziąć dwa koła i skleić je, zmieniając kierunek na 90 * (wzdłuż i wzdłuż).

Wewnątrz łoża igły wsunąć trochę sintepon, włożyć dysk i dokręcić nić. Teraz przez dziurę możesz wypełnić łóżko do pożądanej gęstości.

Jeśli łoże igły jest zbyt duże, można ponownie zebrać tkaninę na nitce, ale bliżej żebra i dokręcić. Zabezpiecz wątek.

Teraz możesz przykleić igłę do podstawy drzewa. Drewno może być wcześniej pokryte lakierem lub bejcą. Przyklejam igłę klejem "Moment" przezroczysty, ale możesz użyć konstrukcji PVA lub innego kleju.

Do koronki wybieramy jedną część w tonie tkaniny, drugą w tonie haftu. Ale możesz zrobić monochromatyczny. Do tego potrzebujemy nici typu Iris o długości 50 cm w 8-10 dodatkach tego samego koloru. To jest 2 części 8-10 wątków.

Aby obrócić sznur, obie części powinny być umieszczone obok siebie w odległości 3-4 cm, trzymając lewą rękę jedną krawędzią, z drugiej strony umieścić prawą dłoń i obrócić obie części w jednym kierunku, a następnie zwolnić rękę. Podnieś lewą krawędź, niech lina się zwinie i powtórz.

Próbujemy na koronce. Nakładamy klej cienką warstwą na łóżko igłowe, a miejscami na kawałek drewna. Możemy swobodnie nosić koronkę i wiązać bez jej zaciskania.

Zawiązujemy węzeł i przecinamy końce. Zrobione.

Możesz również zrobić łóżko igłowe i na pokrywie pudełka. I bez haftu.

Lub haft w formie serca.

Dziękuję wszystkim za uwagę. Powodzenia i inspiracji!Top