Jak uszyć PIĘKNE i wygodne GOTOWANIE do kuchni własnymi rękamiWitaj, mistrzu!

W tej klasie mistrzowskiej nauczymy się własnoręcznie szyć rękawicę, a następnie ozdobimy ją kokardką z atłasowej wstążki i zobaczymy, jak się to robi, po czym obramujemy górną krawędź.

Dużym plusem robienia sobie halsu własnymi rękami jest to, że możesz wybrać absolutnie dowolną tkaninę dla swojego gustu i koloru i stylizować ją dla siebie.

Jakie materiały są wymagane:

 • Syntepon
 • Podstawowa tkanina (twarz) — użyliśmy maty
 • Tkanina wewnętrzna
 • Wstążka satynowa
 • Szablon wykonany z papieru lub tektury w postaci rękawiczek
 • Nici i igła
 • Nożyczki
 • Maszyna do szycia

Proces produkcyjny:

Z proponowanych materiałów wycinaliśmy prostokąty nieco większe niż wzór rękawicy.

Pamiętaj, aby sprawdzić, czy sam wzór jest odpowiedni dla twojej ręki, jeśli nie, popraw go odpowiednio do swojego rozmiaru.

Stosujemy wszystkie nasze segmenty w kolejności, którą teraz opisujemy:

 1. Pierwsza warstwa sintepon
 2. Na nim nakładamy dwie sztuki z podstawowej tkaniny « twarzą w twarz »
 3. Znowu warstwa sintepon
 4. Również dwa kawałki wewnętrznej tkaniny « twarzą w twarz »

Teraz, za pomocą szablonu, tłumaczymy kształt naszej rękawicy za pomocą linii przerywanej, a następnie pobieramy wszystkie warstwy za pomocą igieł lub szpilek.

Nakładamy warstwy ściegiem za pomocą maszyny do szycia, następnie wyjmujemy szpilki i odcinamy nadmiar tkaniny nożyczkami, pozostawiając 5-7 milimetrów przydziału.

Wykonujemy nacięcia nożyczek na zaokrąglonych obszarach potażu bez osiągania linii na 1-2 milimetry. Lub użyj innej metody, jeśli masz parę nożyczek « Zig-zag » który może łatwo i szybko przetwarzać krawędzie.

Na tym etapie przekręć rękawicę na drugą stronę (przód). Teraz będziemy owijać górne cięcie. Aby to zrobić, możesz wziąć gotowy ukośny piec i obrócić go, lub możesz zrobić to sam. Wybraliśmy drugą opcję.

 Znaleźliśmy pasek tkaniny o szerokości 6 cm i długości — większy obwód górnej części rękawic o 10 centymetrów i wyprasowany na pół.

Z ukośnej bakey zrobił pętlę, złożył ją na pół i zszytą, a następnie przyszytą do halsu.

Teraz przyszywaj tkaninę wiążącą do rękawicy. Aby było to wygodne, chwyć wszystkie warstwy rękawiczek za pomocą szpilek w pobliżu linii cięcia.

Rękawica jest gotowa, teraz zrobimy dla niej ornament w postaci łuku. Aby to zrobić, zakładamy kokardę z atłasowej wstążki, odcinamy nadmiar wstążki, a na środku łuku zbiera się nić i igłę.

Powinno to wyglądać tak. Aby teraz zamknąć nitkę na dziobie, wkładamy mały kawałek satynowej wstążki wokół środka łuku, a następnie brzegi wstążki są zszyte.

Przyklejamy otrzymaną kokardę lub przyszycie do rękawiczki i uchwycimy wynik, wykonaliśmy zaplanowaną pracę :)Top