Wykonujemy PAKOWANIE z CRAFT PAPER w tym samym stylu, bardzo szczegółowej master-classDla każdego mistrza bardzo ważne jest, aby pięknie spakować swój ręcznie robiony produkt i chcę, żeby był on również budżetowy. Tak, jestem ułaskawiony przez sprzedawców opakowań! Dziś chcę udostępnić moje opcje prostego pakowania, wygodne do wysyłki, ze standardowego arkusza papieru A4 (czyli dla małych przedmiotów o maksymalnym rozmiarze 14x14x3 cm).

Nie każdy oczywiście pasuje, ale myślę, że w niektórych przypadkach, jeśli chcesz, możesz zmienić rozmiar na komputerze, ustawiając pożądany procent. Tutaj, w klasie mistrzowskiej, biorąc pod uwagę wielkość wzoru skrzynki 7H9 zob. Wybrałem papier pakowy, który jest uniwersalny dla każdego prezent na każdą okazję, zwłaszcza jeśli trochę więcej przypraw ciekawy obraz.

Do pudeł używam grubszego papieru - 200 g / m2 (to jest jak cienki karton), do torebek - papier pakowy o zwykłej gęstości.

Pudełko 9x14 cm.

1. Na grubym papierze wydrukuj 2 skany - okładkę i spód (format papieru A4, orientację pionową, położenie - środek). Jeśli chcesz, możesz najpierw otworzyć plik w Photoshopie i wstawić interesujący obraz, życzenie lub twoje logo.

Kto nie wie, jak to zrobić - przeczytaj ten akapit.

Akcje w Photoshop: Plik - Miejsce. Spowoduje to otwarcie okna przeglądu komputera, z którego wybierzesz obraz (musisz najpierw pobrać, narysować lub zeskanować). Naciśnij przycisk Shift i pociągnij za róg, zmniejsz obraz do pożądanej wielkości (zwiększenie nie jest zalecane z powodu utraty jakości).

Kursory dostosowują obraz do wybranej lokalizacji, naciśnij enter i zapisz w formacie JPG.

2. Na wydruku wytnij kwadratowe ataki kątowe, które można wykorzystać jako dodatkowe ozdoby bi-upominkowe

3. Następnie wycinamy cały rozwój wzdłuż zewnętrznego konturu.

4. Pod linijką, lekko przewodzimy ostrym przedmiotem na wszystkich liniach.

5. Teraz pokrywę i spód można łatwo złożyć w trójwymiarową część. Osłona różni się od dna nieco większymi wymiarami podstawy i mniejszą szerokością ścianek bocznych.

6-7. W opracowaniu są stosowane wzmocnienia boczne ścian, dlatego najpierw zginamy i przyklejamy długie boki (można zastosować cienką dwustronną taśmę samoprzylepną).

8-9. A potem krótkie - dla bocznych "uszu".

10. Aby ozdabiać nie zawieszając się wokół pudełka, mocuję go do wkładki, która jest równa wielkości dna.

Z arkusza otrzymuje się 3 szt. do skrzynki 9x14 i 3 szt. do pudełka 7x9 cm, pozostały pasek można wykorzystać do życzeń - ozdoby prezentu (wklejamy obraz w Photoshopie).

11-12. Boki są traktowane z figurowym uderzeniem - dzięki czemu wkładka z łatwością zmieści się w pudełku. A jednak, moim zdaniem, wygląda łagodniej i piękniej!

Pudełko 14x14 cm.

13. Ta sama zasada - wydrukuj i wytnij. W tym polu, ze względu na rozmiar kartki papieru, dodatki do wzmocnienia ścian są umieszczone tylko z dwóch stron.

Dlatego umieszczając figurę, umieszczamy ją na pokrywie i dnie prostopadle, aby po zamknięciu pudełka podwójne wzmocnione ściany boczne znajdowały się po każdej stronie.

14. Z arkusza grubego papieru wydrukuj wkładkę dla pudełka 14x14 (będzie to 2 sztuki), a także będą 2 paski, które w niektórych przypadkach mogą być użyte do zwiększenia wysokości pudełka.

15-17. Jeśli dekoracja okazała się nieco wyższa niż 3 cm, ściany skrzyni można nieznacznie powiększyć. Aby to zrobić, pozostałe prostokąty są składane na pół, przyklejane do środka i przyklejane do pojedynczej ściany bocznej.

18-19. Kapsułka będzie bardziej obszerna (wysokość 3,5-4 cm).

20. Oczywiście, gdy są wysyłane pocztą, te pudełka wymagają dodatkowego opakowania, które może być teraz mniej estetyczne. Możesz użyć różnych pudełek, prążkowanego filmu, innych dostępnych materiałów i wysłać miękką, miękką kopertę.

Pudełka 7x9.

21. Opracowanie małego pudełka całkowicie mieści się na arkuszu A4. Dlatego należy go wydrukować na jednym arkuszu, przeciąć wzdłuż linii i wyciąć na konturze.

22. Ponadto, ta sama sekwencja czynności, wkładka jest podana wraz ze wzorem wkładki dla pudełka 9x14 (zdjęcie 10-12).

23. Jeśli nie można wydrukować grubego papieru w drukarce (lub zrobić pudełko z tektury, papieru projektowania), a następnie wydrukować wzór na pokrywie i dnie zwykłego papieru i odciąć wszystkie dodatki szwów bocznych (z wyjątkiem « uszy »).

Naklejamy przygotowany wzór na dowolny karton, który posłuży jako szablon. Następnie wytnij wzór bardzo płynnie wzdłuż linii i zakreśl go do pożądanej powierzchni (dobrze jest użyć cienkiego markera samoniszczącego).

24. Teraz lekko podnosimy ostry przedmiot pod linijkę, łącząc wycięte i boczne wystające rogi.

25. Teraz dodaj i przyklej pudełko do "uszu".

Pakiet 11x15 cm.

26-28. Być może twój produkt nie marszczy się i nie bije, ale też wymaga pakowania. Dlatego możesz zrobić tylko saszetkę. Jeśli planujesz zrobić dużo worków, lepiej jest zrobić ekran zginaczy na raz, który zrobi torbę z dowolnego papieru A4 w ciągu 1-2 minut.

W tym celu drukujemy na grubym papierze, przeciągając, wykonując ostry przedmiot pod linijką wzdłuż wszystkich linii, zginając i zgrzewając fałdy taśmą samoprzylepną dla zapewnienia trwałości.

29-30. Teraz pod zginaczem (od strony taśmy) przebijamy arkusz saszetki przednią stroną (rysunkiem) na zewnątrz i zginamy wzdłuż wszystkich linii.

31. Odetnij arkusz, nasmaruj dodatek boczny za pomocą kleju (lub wklej dwustronną taśmę samoprzylepną, jak Ci się podoba).

32. Zastosuj przeciwną stronę do masy i przyklej ją.

33. Teraz zgnij górną krawędź do wewnątrz i zegnij torbę po bokach na pół.

34. Dolne rogi wyginają się, tworząc dolną linię zagięcia.

35. Teraz włóż do pudełka 9x14 (ułatwi to tworzenie objętości) i wzdłuż linii, które zginamy wewnątrz boków.

36. Następnie zawiń przedni naddatek z tyłu i przyklej go w dogodny sposób. Teraz można złożyć torbę do przechowywania, owijając spód od tyłu i dobrze ją wygładzając.

37-38. Pozostaje robić długopisy. Najprostszym sposobem jest wstawienie sznurka, wiązanie guzków na końcach.

39. Ale, aby nie wyrzucać, chcę używać pasków pozostałe po cięciu rozwiertaki 14x14 cm. W tym celu wszystkie pasy są złożone na pół i zszywane przez maszynę do szycia.

40. Następnie, w szczególnym shablonchik (pozycje wzór) tworzące dźwignię i skleić je w taśmy papieru workowego (pozostają po cięciu rozwiertaki 9h14 cm).

41. Najpierw można przymocować pokrętło do tego paska. Użyj szablonu do oznaczenia szerokości szycia uchwytów.

42. Cóż, jak wszystko wyjaśnione. A jeśli masz jakieś pytania, chętnie odpowiem.Top