Święty Mikołaj i Święty Mikołaj podobieństwa i różnice w postaciach

Tradycyjnymi symbolami ulubionych zimowych wakacji są Święty Mikołaj i Święty Mikołaj. Są to czarodzieje, bez których nie można sobie wyobrazić bajki śnieżnej. Każda z nich jest ucieleśnieniem cudów i możliwości spełnienia niewiarygodnych pragnień. Jakie są podobieństwa i różnice między tymi dwoma dziadkami?Historia wyglądu

Główną różnicą jego kolegi z Zachodu jest to, że Święty Mikołaj jest prototypem chrześcijańskiego męczennika Św. Mikołaja. Jest znany ze swojej anonimowej pomocy dla wielu biednych ludzi i przez długi czas jest koniecznym symbolem świąt Bożego Narodzenia, który spełnia życzenia.

Obraz bohaterów

Porównanie postaci z bajek powinno zaczynać się od strojów i ich ogólnego wyglądu.

Święty Mikołaj to wysoki starzec o długiej śnieżnobiałej brodzie, przedstawiający rosyjski styl rosyjskiej zimy. Ciepły płaszcz na piętach, oprawiony w piękne futro, haftowane drobnymi płatkami śniegu, jest jego tradycyjnym strojem. Kolor, zwykle czerwony lub niebieski, rzadziej srebrzysty. Grube rękawice z futra, magiczna laska i duża torba wypełniona wspaniałymi prezentami dopełniają magicznego wizerunku. Dziadek Frost ma dźwięczny bas, dzięki któremu można go rozpoznać z daleka.

Święty Mikołaj i Święty Mikołaj podobieństwa i różnice w postaciach

Tak więc pierwszą rzeczą, która odróżnia Świętego Mikołaja od Świętego Mikołaja, jest wygląd, dzięki któremu można go łatwo rozpoznać i nie pomylić ze sobą.

Asystenci Bohaterów

Kolejna różnica między Świętym Mikołajem i Mikołajem w towarzyszącym. Pierwsza zawsze przychodzi wraz z wnuczką Snegurochką - szczupłą dziewczyną o długiej blond kosie. Ubrana jest z reguły w futro w kolorze niebieskim, białym lub srebrnym, w mitenkach i białych butach. Na czele Snegurochka tradycyjny rosyjski kokoshnik lub czapka.

Święty Mikołaj zwykle pojawia się sam, chociaż uważa się, że pomaga mu to elfów. Wiadomo też, że ma żonę, ale nie ma informacji o jej udziale w święta.Metody podróży

Jaka jest różnica między Świętym Mikołajem a Mikołajem? Niewątpliwie metoda ruchu. Dziadek podróżuje pieszo lub na słynnej potrójnej. Wchodzi do każdego domu przez szeroko otwarte drzwi, jak honorowy gość.

Święty Mikołaj podróżuje głównie po niebie na saniach zaprzężonych w jelenia. Jego sposobem przenikania domów jest komin. Wchodzi w to w nocy, kiedy wszyscy już śpią.

Święty Mikołaj jest postacią publiczną. Aktywnie bierze udział w obchodach, wiwatuje zarówno dzieci, jak i ich rodziców. Aby otrzymać prezent, musisz bardzo się postarać, przeczytać wiersz na pamięć lub zaśpiewać ulubioną piosenkę. Wtedy miły dziadek dostanie upragniony prezent z magicznej torby i uroczyście go podaruje.

Jeśli chodzi o Świętego Mikołaja, jest to tajemnicza postać, której nikt nigdy nie widział. Niesie niespodzianki w specjalnych skarpetkach, które dzieci spędzają przed pójściem spać. Tajemniczość wiąże się z faktem, że właśnie w ten sposób pomagał ludziom prototyp Świętego Mikołaja.

Święty Mikołaj i Święty Mikołaj podobieństwa i różnice w postaciach

Ojczyzna bohaterów

Ojciec Frost mieszka w Rosji, w regionie Wołogdy, w mieście Veliky Ustyug. Tutaj, w tajemniczej leśnej dzielnicy, znajduje się jego oficjalna rezydencja, którą opuszcza tylko podczas świąt noworocznych, kiedy rozdaje prezenty. Jego dom jest zawsze otwarty dla wszystkich chętnych i nie tylko dzieci, ale także wielu dorosłych przybywa tu, aby zanurzyć się w atmosferze bajki.

Dom Świętego Mikołaja znajduje się na biegunie północnym. Oficjalnie uważa się, że mieszka w Laponii, w krainie wiecznych śniegów. Tam z nim żyją i elfy, mali pomocnicy dobrego czarodzieja. Do Świętego Mikołaja, tak jak do Dziadka Mroza, nie można przyjść odwiedzić i zobaczyć jego ojczyzny.

Urodziny dziadków

Jak zdobyć prezent?

Być może jest to jedyna rzecz, której dwie magiczne postaci nie mogą się różnić. Każdy z nich otrzymuje góry listów zawierające intymne sny małych dzieci, o które proszą. Dziadek Frost nawet oficjalnie otworzył osobisty urząd pocztowy, dzięki któremu zaczął otrzymywać o wiele więcej wiadomości.

Zatem te bajkowe postacie różnią się między sobą:

  • ubrania;
  • asystenci;
  • sposoby poruszania się;
  • metody dawania prezentów.

Ale mimo tak dużej liczby różnic nie można powiedzieć, kto jest lepszy - Święty Mikołaj czy Święty Mikołaj. W końcu są głównymi symbolami najbardziej magicznego święta. Bez względu na to, ile mają różnic, ważne jest, aby zarówno bajkowi dziadkowie mieli uśmiechy, szczęście i wspaniały nastrój.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top