Jak życie zwykłej arabskiej rodziny jest życiem

Wszyscy wiemy o czystym bogactwie arabskich szejków. Ale spójrzmy, jak zwykła rodzina arabska mieszka w ZEA?

Rodzina w ZEA jest na pierwszym miejscu. Arabka jest opiekunem rodzinnego ogniska i jest szanowana przez Arabów. Uważa się, że rodzina jest szczęśliwsza, im więcej dzieci w niej przebywa.Jak życie zwykłej arabskiej rodziny jest życiem

Decyzję o zawarciu małżeństwa podejmuje przede wszystkim rodzina pana młodego. Prawa kobiet w krajach muzułmańskich są równoznaczne z męskim, więc potencjalna oblubienica ma prawo do odrzucenia oferty, jeśli oblubieniec jej nie polubi. Arabskie kobiety prawie nigdy nie żenią się z Europejczykami - małżeństwo z niewiernymi jest po prostu wyrzucane z kraju na zawsze. Mężczyźni z ZEA czasami żenią się z dziewczynami z Europy - ale tutaj wszystko jest zbudowane w taki sposób, że małżeństwo nie przynosi korzyści nikomu poza mężczyzną. Dla kobiety to małżeństwo nie będzie przepustką do uzyskania obywatelstwa, dzieci, jeśli życie rodzinne nie zadziała, zostanie zabrane i pozostawione w kraju.

Jak życie zwykłej arabskiej rodziny jest życiem


Jeśli dla europejskiej pary młodej małżeństwo dopiero teraz zaczyna się modne, wówczas dla krajów arabskich taka umowa jest obowiązkowym elementem ślubu. Umowa małżeńska jest podpisana przez dwóch jej krewnych zamiast panny młodej.

Ta sama uroczystość weselna po podpisaniu może mieć miejsce w ciągu roku - przedtem pan młody może zobaczyć swoją przyszłą żonę tylko w obecności swoich krewnych. Dla panny młodej rodzina pana młodego płaci pannę młodą, która może osiągnąć kilkaset tysięcy dolarów, więc opłaca się urodzić dziewczyny.

Arabskie wesele to naprawdę spektakularny widok. Stół pełen jest smakołyków, które są stale aktualizowane, aby pokazać gościom ich gościnność i obfitość. Ponieważ islam zakazuje alkoholu, nie ma nic na świątecznym stole, silniejszego niż kawa. Ale to nie zabrania wesela na okres do siedmiu dni.

Przeważająca opinia na temat dyskryminacji wobec kobiet arabskich jest w rzeczywistości nieco przesadzona. W każdej rodzinie arabskiej kobieta musi być posłuszna swojemu mężowi, ale zawsze bierze udział w rozwiązywaniu ważnych problemów.

Fakt, że zamężne kobiety mieszkają w Emiratach, jak w więzieniu, jest mitem. Tak, na ulicy są prawie niewidoczne. Te, które są - w kolorze czarnym.

Jak życie zwykłej arabskiej rodziny jest życiem

W rzeczywistości, zamężna kobieta może nosić co jej się podoba, a mini-spódniczkę i dżinsy i szorty (wszystkie są wielkie damy można spędzić wiele godzin w sklepie, wybierając ubrania najnowocześniejsze i tkanin) - ale na górze to jest zobowiązany do umieszczenia na czarny jedwabny płaszcz na piętę i twarz pokryta czarną chusteczką. Widoczne są tylko palce, stopy i oczy. A potem czarne płaszcze są rzadkie.

Dzisiaj na ulicach można zobaczyć Arabkę w dżinsach i tunikach, ale jedyną rzeczą, która jest nadal przestrzegana, jest zakrycie głowy. Rzadko to widać, więc ta kobieta bez chusty.

Przejdź do następnej strony, klikając poniższy numer.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top