Jak zrozumieć, że zaczęły się walki

W ostatnim trymestrze ciąży przyszła matka może doświadczyć fałszywych walk. Nie muszą się bać, trzeba po prostu głęboko oddychać. Pomogą ci przygotować się na poród i podpowiedzą ci, jak rozumieć, że walki się zaczęły. Fałszywe skurcze nie trwają długo, u nich występuje słabe kołysanie talii i mrowienie w jamie brzusznej. Czasami powstają z tego powodu, że kobieta była niespokojna lub prawdopodobnie uprawiała seks.

Jak zrozumieć, że zaczęły się walkiAle częściej niż nie, to tylko zwiastuny prawdziwych zmagań. Dzięki takim walkom ciężarna kobieta będzie trochę bardziej przygotowana na prawdziwe, bardziej bolesne. Przynajmniej ona już może zdecydować, jak zrozumieć, że zaczęły się walki. W wyniku fałszywych napadów zaczyna się skurcz macicy, w wyniku czego otwiera się szyjka macicy. Najważniejsze to nie mylić ich z prawdziwymi walkami, które mogą Cię złapać w każdej chwili iw dowolnym miejscu.

Jak rozumieć, że zaczęły się walki? Wszystko nie jest takie trudne. Najważniejsze jest, aby nie przeoczyć płynu owodniowego i wyjścia z korka, który zwykle jest śluzem z domieszką krwi. Po usunięciu korka może minąć kilka dni, zanim woda się wydostanie, więc nie martw się zbytnio. Jeśli po wypłynięciu wody odczuwasz ból w dolnej części pleców i zaczynasz ciągnąć żołądek z pewną okresowością, zaczynają się walki.

Jednocześnie nie warto martwić się, trzeba odpowiednio oddychać i najlepiej iść przed przybyciem karetki. Odstęp między skurczami nie powinien być dłuższy niż piętnaście minut. Jeśli ich okresowość zaczyna się zmniejszać w czasie - warto pośpieszyć do szpitala. Aby złagodzić ból spowodowany porodem, poproś męża o masaż pleców lub po prostu na plecy. Pamiętaj, że walki najlepiej jest znosić stojąc na nogach, zginając plecy lub stojąc na biodrach, opierając się na łokciach. Ta pozycja pomaga niemowlęciu przejść przez kanał rodny.

Każda kobieta w ciąży musi wiedzieć z wyprzedzeniem, jak określić skurcze. Zwykle pomaga zrozumieć lekarza. Podczas przyjęcia opowiadać będzie o znakach walki io ​​tym, jak odróżnić je od fałszywych.

Jak zrozumieć, że zaczęły się walki


Skurcze - jest to bolesny okres dla każdej kobiety w ciąży. Zwykle trwają kilka godzin ze spadkiem amplitudy czasu między nimi. Okres, w którym będziesz dręczony przez skurcze, zależy od fizjologii kobiety i od tego, ile razy rodziła. Jeśli poród nie jest pierwszym, wszystko powinno skończyć się wcześniej.

Lekarz sprawdzi otwarcie szyjki macicy. Kiedy otwiera się całkowicie (jest to w przybliżeniu dłoń osoby lub 10 cm), nadszedł czas porodu. Lekarz powie ci, jak zrozumieć, że zaczęły się narodziny. Warunkowi temu towarzyszy bardzo niskie obniżenie brzucha i uczucie rozerwania, które niektórzy mylą z pragnieniem pójścia do toalety. Nie przejmuj się tym: przed przeniesieniem do rodzala z pewnością wykonasz lewatywę, aby nic nie było nieplanowane w czasie, kiedy będziesz naciskać. Nie zapomnij o oddychaniu podczas porodu. To pozwoli ci zaoszczędzić siły na nadchodzące narodziny.

Jak zrozumieć, że zaczęły się walki

Sam poród będzie znacznie szybszy niż skurcze. Poczujesz, że dziecko jest już wystarczająco zatopione, a wszystko, co potrzebne, to pomóc mu się narodzić. Aby to zrobić, konieczne jest prawidłowe naprężenie zgodnie z instrukcjami lekarza i nie zapomnij oddychać. Pamiętaj: jeśli prawidłowo oddychasz, pozwala dziecku uzyskać więcej tlenu. Przy prawidłowym i stałym oddychaniu łatwiej ci będzie naciskać, będzie siła na następny przełom. Dlatego nie należy zapominać o wdychaniu powietrza z nosem i wydychaniu ustami. Takie oddychanie powinno być obecne podczas porodu, ale podczas porodu powinno być ostrzejsze.

Aby wiedzieć, jak zrozumieć, że praca lub poród się zaczęły, wystarczy mieć oko na siebie podczas całego okresu rodzenia dziecka i nigdy nie przegapisz tej chwili.

Poród to nie tylko dla matki, ale dla dziecka. Jest także twardy - i nie zapominaj o tym. Musisz dołożyć wszelkich starań, aby pomóc mu narodzić się bezpiecznie!

Jak zrozumieć, że zaczęły się walki

10 nawyków chronicznie nieszczęśliwych ludzi Dużą rolę w życiu każdej osoby odgrywają przyzwyczajenia. Niektóre z nich czynią nas lepszymi i szczęśliwszymi, a niektóre na odwrót. Oferujemy dziś przegląd.

Jak zrozumieć, że zaczęły się walki

10 ciekawych faktów na temat intymności, których prawdopodobnie nie znasz - zobacz najciekawsze i najbardziej imponujące fakty dotyczące aktywności seksualnej, które Cię zaskoczą.

Jak zrozumieć, że zaczęły się walki

Jak zrozumieć, że zaczęły się walkiPowiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top