Jak zostać dobrą osobą

Chcę ci opowiedzieć małą historię.

Moja córka ma kota. Nazywa się Bashik. Ale często nazywamy go Bashevsky. Normalny kot, taki sam jak cała reszta, ze wszystkimi nawykami młodego kota. Bashevsky mieszka w garażu, przerobiony na warsztat, w którym pracuje jego mąż córki.Nic więc specjalnego w sprawie Bashevsky'ego, nie wiedzieliśmy, że pewnego lata w tym garażu nie pojawił się kolejny kot, ulica. Przyciągał go zapach jedzenia z misy Bashevsky'ego. Kot był bardzo głodny, więc bez żadnej ceremonii rzucił się do miski i zjadł wszystko, co tam było, pozostawiając Bashevsky'ego z niczym. W tej chwili wszystko nie są bezwstydne zachowanie uderzył kot uliczny i Bashevskogo - okazywał żadnych oznak zakłóceń na zachowanie nieznajomego. Od tego dnia szary kot zaczął pojawiać się w garażu coraz częściej, a potem każdego dnia. Nie interesował go Bashevsky. Podszedł do swojej miski i spokojnie dał mu pierwszego do ugryzienia. Potem był jeden nieproszony gość - biały kot, i ona też zaczęła się codziennie i jedzenie cyny żywności Bashevskogo.

Córka powiedziała mi o tych mosiężnych „przyjaciół” Bashevskogo i był niezadowolony z zachowania Bashevskogo. Myślała, że ​​był prostak, bez charakteru i nie mógł zrozumieć, dlaczego Bashevsky nie gonił nieproszonych pasożyty. Jadł tylko za nimi, jeśli oczywiście coś pozostało. Czekał spokojnie za każdym razem, aż byli pełni.

Trwało to przez całe lato, a jesienią zniknął szary kot i biały kot. Najwyraźniej coś im się stało. Ilekroć moja córka umieścić w misce z jedzeniem, Bashevsky zaczął meow głośno, rozglądając się, wyjść na zewnątrz, tam meow, a dopiero po utracie nadziei, że jego przyjaciele przyjdą do niego na posiłek, niechętnie zaczął mieć jeden. Moja córka skarżyła się, że Bashevsky był w jakiś sposób zamyślony i smutny, zaczął źle jeść, zaczął tracić na wadze. Trwało to dłużej niż miesiąc. Czekał na nich. Dopiero po długich nieudanych rozmowach i poszukiwaniach przeszedł do karmy dla kotów.Oto taka mała opowieść o zwykłym kocie, a raczej o żywej istocie, która teraz żyje w ciele kota.

Dlaczego opowiadałem o Bashevsky? Byłem pod wrażeniem jakości, która spontanicznie objawiła się w tym kotu - cieszył się tym, co dał. Nie można go przekonać, że czeka na honor lub szacunek innych, chwałę za gościnność itd. On jest kotem! Nie jest wystarczająco inteligentny, żeby o tym myśleć!

Widziałem, że ten kot jest lepszy ode mnie, ponieważ nie mam takiej jakości gościnności. Nadal mogę dzielić kawałek chleba, ale wszystko oddać, a jednocześnie cieszyć się nim - nie! Ale Bashevsky nie regulował swoich przyjaciół w jedzeniu, ponieważ często pozostawał sam z niczym, a to go nie denerwowało.

Niesamowite - zamknij! Chociaż w cywilizowanym społeczeństwie takie zachowanie było uważane za normalne i nie było zaskakujące. Ale dla nas, współczesnych ludzi, którzy uważają się za cywilizowanych, takie zachowanie powoduje raczej oszołomienie i kpiny ze współczucia niż zrozumienie i aprobatę. Tak powoli zaczynasz rozumieć swoją prawdziwą sytuację. Kot pokazuje cywilizowaną jakość, a ja, ten człowiek, mam na myśli świnię. To właśnie zaczyna zaskakiwać w czasie!

Cóż za wspaniała historia!

Mam kolejna niespodzianka brzmi: „do nich, że coś się stało” - co może się zdarzyć = pies złamał spadł pod koła, nie żyje z wirusem. Nie miałeś możliwości ich schronienia, prawda? I tak, tak - ładna historia. Chociaż N. Drozdov uważa, że ​​zwierzęta nie mają się czego uczyć (.

Rzeczywiście, szczerze dbał o głodne koty, a my wydaje się, że jesteśmy ludźmi, więc nie wiemy jak. To niesamowite. Cudowny kot, przykład dawania ludzi.

Niesamowity przypadek. Bardzo pouczający. Takie historie często muszą być opowiadane. I będziemy się zastanawiać.

Moim zdaniem wszystko jest bardzo proste! Twój kot, w domu, wie, że w swojej misce znów się pożywi, bez względu na to, co się stanie. Teraz, jeśli sam kot dostał jedzenie i dał je, to zupełnie inna sprawa.

fajna historia :) mieliśmy próbny GIA w języku rosyjskim na ten tekst fajne i bardzo łatwo podziękować twórcom historii!

Gdyby wszyscy ludzie to rozumieli i robili, zawsze wiedzieliby, jak być na miejscu innych. Zanim przejdziesz dalej, musisz zacząć od swojej rodziny. I pomóc i wspierać własne.

Historia klasy jest zaciemniana. Bashevsky Respect and uvazhuha.

I w tym tekście mieliśmy skondensowaną ekspozycję w szkole. Błogosławieństwo, jakie nauczyciel powiedział stronie, na której ten tekst jest zajęty =) Tutaj już napisałem. Dziękuję :)

Niesamowita historia! Szczególnie nietypowy dla świata zwierząt. Często musimy się od nich czegoś nauczyć.

Anastasia, dziękuję Ci za wspaniałą historię!

Wersja do drukuPowiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top