Jak zmywać plamy z atramentu z ubrań - odpowiedzi i porady na twój temat

Nie jest tak łatwo je myć. Wszystko zależy od składu chemicznego atramentu. Istnieje kilka sposobów, w jaki możesz pomóc w domu, aby poradzić sobie z plamami atramentu.Alkohol etylowy, aceton, proszek do prania, mydło benzynowe, sok cytrynowy

1. Dzięki uniwersalnemu rozwiązaniu można prać dowolny rodzaj tkaniny z atramentu. Zmieszaj alkohol etylowy i aceton w stosunku jeden do jednego. Nałóż otrzymaną ciecz na plamę i przetrzyj nią. Następnie umyj w zwykły sposób. Jeśli plama jest stara i nie można jej usunąć, nałóż roztwór na plamę, a następnie wyprasuj żelazko.

2. Jeśli splamiłeś coś, co składa się z jedwabiu lub wełny, nie rozpaczaj. Przy pomocy mydła z benzyny i jego stężonego roztworu można łatwo usunąć plamę atramentową. Po usunięciu plamy, należy przemyć przedmiot zwykłym proszkiem.

3. Namocz brudną koszulkę w mleku przez kilka godzin. Następnie umyj go proszkiem. Jeśli nałożysz plamę na kurtkę lub wiatrówkę, usuń ją sokiem z cytryny. Przetrzyj plamę sokiem z cytryny, a następnie umyj.

4. Jeśli nie możesz usunąć plamy po raz pierwszy, wymieszaj sok cytrynowy razem z proszkiem i powtórz próbę. Po zewnętrznym ubranie należy umyć w zwykły sposób.

Alkohol może usuwać ślady długopisów praktycznie z dowolnego rodzaju materiału, z wyjątkiem szyfonu.1. Przed zdjęciem plamy umieszczonej przy uchwycie sprawdź, jaki rodzaj rękojeści był. Najłatwiejszy sposób na usunięcie plam ze zwykłego atramentu, który wypełnia fontannę pióra. Namoczyć świeżą plamę w wodzie z mydłem i rozpuści się bez pozostawiania śladu.

2. O wiele trudniej jest usunąć atrament z bardziej rozpowszechnionych wśród nas długopisów. Świeże plamy moczyć w ciepłym kwaśnym mleku przez kilka godzin. Jeśli plama jest bardzo duża, wymień mleko, gdy wklei się w niego tusz. Następnie należy umyć przedmiot w roztworze mydła z dodatkiem niewielkiej ilości amoniaku. Jeśli nie ma kwaśnego mleka, możesz spróbować nanieść nasycony roztwór amoniaku i sody oczyszczonej na plamę.

3. Jeśli przedmiot jest biały, to nawet nieznacznie upraszcza zadanie. Rozpuścić w pół szklanki wody na jedną łyżkę stołową amoniaku i nadtlenku wodoru. Wacik zwilżony mieszaniną, dobrze namoczyć plamę, po czym spłukać rzecz czystą ciepłą wodą.

4. Przez stare plamy z długopisu musisz trochę majstrować. Rozpuścić amoniak z terpentyną w stosunku 1: 1, wypełnić plamę mieszaniną. Jeśli tkanina nie reaguje na pierwszą próbę, spróbuj ponownie i na koniec przemyj dokładnie to, po przemoczeniu.

5. Nowopowstały przepływ długopisów żelowych, prawie częściej niż ich własne siostry z długimi włosami. Przed rozpoczęciem usuwania takiej plamy należy ułożyć wokół niej kółko ochronne, które zapobiegnie rozprzestrzenianiu się. Wystarczy stopić świecę i narysować okrąg za pomocą bawełnianego wacika, aby szmatkę przemoczyć parafiną.

6. Namocz miejsce żelu w roztworze gliceryny na co najmniej godzinę, spłucz szmatkę w osolonej wodzie i przemyj ją detergentem. Ślady parafiny są usuwane z tkanki żelazkiem i serwetkami, które trzeba przesuwać i przesuwać. Serwetki należy wymieniać kilka razy, aż parafina zostanie całkowicie wchłonięta.

W przypadku tkanin kolorowych plamy atramentowe są dobrze usuwane za pomocą mieszaniny alkoholu z kwasem octowym lub benzyny lotniczej.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top