Jak zmyć krew z ubrań, usuń świeże i wysuszone plamy krwi

Bardzo trudno jest zabezpieczyć swoje rzeczy przed przypadkowym zanieczyszczeniem, w rzeczywistości spróbuj przewidzieć, co czeka cię za turą. Największy kłopot wynika z różnych miejsc, szczególnie jeśli jest to kropla krwi, ale nie wyrzucaj z tego powodu ulubionej rzeczy! Istnieje wystarczająco dużo skutecznych sposobów mycia krwi.Krew jest bardzo trudna do usunięcia ze względu na jej specjalny skład. Białko, reagując z powietrzem, dosłownie gryzie we włókna, a żelazo działa jak barwnik jakościowy i pozostawia trwałe czerwone rozwody, które są wchłaniane głębiej w materiał. Pospiesz się, jeśli chcesz całkowicie umyć to zanieczyszczenie.

Walcząc o świeże miejsce

Tajemnica skutecznego usuwania krwi z jakichkolwiek ubrań: nie zwlekaj - to jedno; poprawnie rozpocząć proces prania - to dwa.

Jak myć krew, gdy jest świeża? Zanieczysz zanieczyszczenia ręcznikiem papierowym, papierem toaletowym. Rób to ostrożnie, nie trzeć, aby krew nie wnikała głęboko w tkankę, a plama nie powiększa się. Wyrzuć ubrania na lewą stronę, opłucz obficie pod kranem. Używaj tylko zimnej wody!

Nigdy nie próbuj myć krwi gorącą wodą: po prostu usuń zanieczyszczenia z tkaniny! Związki białkowe składają się w wysokiej temperaturze i dosłownie jedzą włókna. Aby uratować rzecz od upieczonej krwi, można tylko naszywać na plamę ozdobną łatę.

Wypłucz pozostałą krew z ubrań pod bieżącą wodą, aż plama się rozjaśni. Po tym możesz zanurzyć się na pół godziny w bardzo zimnej czystej wodzie, a następnie z dodatkiem mydła do prania. Dwie godziny po namoczeniu spróbuj zmyć resztki zanieczyszczeń, pocierając je domowym mydłem. Przy okazji, dobry sposób na przyniesienie świeżego zanieczyszczenia z dżinsów i tylko wtedy, gdy krew zniknie całkowicie, przewiń w pralce. Pamiętaj, aby dodać wybielacz, jeśli oszczędzasz rzeczy z białego materiału. Do reanimacji kolorowych ubrań użyj środka do usuwania plam zawierającego tlen.

Aby z powodzeniem usunąć krew z dowolnej tkanki, należy bardzo dokładnie opłukać resztki krwi pod bieżącą zimną wodą, a następnie zmoczyć odzież w czystej wodzie. I dopiero po tym wszystkim użyj detergentów, środków czyszczących.

Usuń zaschniętą krew

Jak zmyć krew z ubrania, jeśli minęło dużo czasu?

Takie problemy są szczególnie częste podczas menstruacji. Pamiętaj, aby namoczyć zabrudzone miejsce w lodowatej wodzie, a po 2 godzinach spłukać wysuszoną krew jednym ze sposobów opisanych poniżej.Żel do mycia naczyń

To może zabrzmieć dziwnie, ale w wielu przypadkach przedsiębiorcze hostessy używają tego środka do walki z poważnym zanieczyszczeniem. Nałożyć żel na tkaninę, pozostawić na pół godziny, umyć. Powtórz w razie potrzeby.

Roztwór sody

W zimnej wodzie wlej wodę sodową (dodaj 2 łyżki stołowe na litr). Namocz skażony teren na noc. Po około 10 godzinach spróbuj ostatecznie usunąć resztkowy plamę krwi. Wcieraj w dysk kosmetyczny w tkaninę, a następnie możesz go całkowicie wyprać.

Roztwór soli

W przypadku białych ubrań, przygotuj roztwór soli fizjologicznej (wystarczającą łyżkę stołową na litr wody). Zanurz w nim ubrania i zostaw na noc, po czym można w normalny sposób zmyć resztki brudu. Najważniejsze to nie przesadzać z solą, ponieważ białko rozpuszcza się tylko w słabym roztworze soli. Tak bardzo słona woda może tylko zaszkodzić procesowi.

Jak umyć krew na dżinsach? Gęsta ciemna tkanina nie jest tak łatwa do uporządkowania! Ciepły glicerol pomoże wydobyć stęchłe plamy krwi z dżinsów. Przez kilka minut opuść bańkę gliceryną w ciepłej wodzie. Zwilżyć krążek kosmetyczny, ostrożnie wytrzeć najpierw niewłaściwą stroną, a dopiero potem maską. Nie zatrzymuj się, dopóki dysk się nie zabrudzi. Pozostaje tylko do mycia dżinsów z gliceryny.

Usuwanie krok po kroku

W przypadku jasnych jeansów lub białej koszuli nocnej można użyć innej metody. Będziesz potrzebował amoniaku, nadtlenku wodoru, mydła. Bardzo ostrożnie potraktuj materiał najpierw amoniakiem. Miejsce zniknęło? Masz szczęście! Ale w większości przypadków tkanina nadal ma jasnobrązowe plamy.

Spróbuj usunąć krew już za pomocą nadtlenku wodoru. Ostrożnie wytrzyj go w odpowiednich miejscach, a następnie spróbuj zmyć pozostałą krew mydłem domowym. Możesz zanurzyć się na kwadrans w wodzie z mydłem. Na koniec musisz przewinąć przedmiot w pralce.

Przed użyciem wszystkich powyższych czynności należy przeprowadzić test na niepozornej części odzieży i obserwować, jak materiał reaguje na nadtlenek, amoniak. Jeśli nie ma zmiany koloru, struktury, nie krępuj się ich używać!

Z delikatnego materiału (szyfon, jedwab) można usunąć krew za pomocą skrobi. Zwilżyć miejsce cierpienia i pocierać je skrobią po obu stronach. Poczekaj, aż kleik wyschnie, otrząśnij resztki skrobi z tkaniny. Wypłucz ubrania w wodzie zakwaszonej octem.

Odplamiacz

Czasami zdarza się, że krew dostaje się na materac lub tapicerkę mebli tapicerowanych. Naturalnie, w tym przypadku, schłodzenie czegoś w zimnej wodzie nie zadziała. Tutaj przychodzi z pomocą silnego usuwania plam, sprzedawane w każdym sklepie lub w sklepie sprzętu.

Wcześniej powierzchnia tkanki powinna być umieszczona w kostce lodu i pozwolić jej całkowicie się stopić.

Produkt należy nałożyć na plamę, pozostawić na kilka godzin. W tym czasie musi całkowicie wyschnąć. Przed zdjęciem odplamiacza z tkaniny należy go lekko zwilżyć zimną wodą, a następnie ostrożnie odkurzyć. Jeśli ślady krwi są nadal obecne, ocieramy zanieczyszczenia mydłem i zostawiamy je na chwilę. Mydło usuwa się wilgotną gąbką.

Pasta do zębów

Metoda ta jest lepsza w przypadku mocnych tkanin, które można następnie zmywać za pomocą dodatkowych rąk lub przewijać w pralce.

  1. Grubą warstwę pasty nakłada się na plamę krwi, musi ona całkowicie wyschnąć.
  2. Następnie należy dokładnie opłukać pod bieżącą zimną wodą.
  3. Ponadto zabrudzony obszar myje się mydłem i wodą.

Jeśli wysuszona lub świeża plama krwi nie zostanie całkowicie usunięta z ubrania, procedurę można powtórzyć.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top