Jak zebrać rozlaną rtęć z zepsutego termometru

Jeśli przypadkowo złamałeś termometr, lampę fluorescencyjną lub inne urządzenie zawierające rtęć, musisz natychmiast zebrać porozrzucaną metaliczną rtęć.Kontynuuj pobieranie rtęci i pozostałości termometru (termometru) - tylko ręcznie. Nie używaj odkurzacza. Odkurzacz zasysa rtęci metalicznej i odpady szklane i emituje pary rtęci, ogrzewając je do temperatury silnika, a tym samym zwiększenia jej stężenia w pomieszczeniu.

Można to zrobić na wiele sposobów, na przykład za pomocą bawełnianego wacika lub gumowej gruszki. Jeśli podłoga ma pęknięcia, w celu zebrania rtęci lepiej jest użyć drutu miedzianego (lub miedzianego pędzla), na którym będą przyklejać się kropelki rtęci. Rozproszoną rtęć można również zebrać za pomocą taśmy klejącej (taśmy samoprzylepnej lub taśmy klejącej).

Powierzchnię, na której rozlano rtęć należy traktować słabym roztworem wybielacza (1 szklanka na wiadro wody). Dywany należy wytrzepać na ulicy w opustoszałym miejscu.


Zanieczyszczone szmaty i inne materiały stosowane do zbierania rtęci nie można prać lub płukano w umywalce, lepiej pakować w szczelne przezroczystego plastikowego worka razem z zebranym rtęci przekazać wyspecjalizowanej firmie, które ma recyklingu odpadów zawierających rtęć. Nie wyrzucaj rtęci do muszli klozetowej ani kosza na śmieci.

Jednym z najważniejszych środków do demercurization pomieszczeń jest wietrzenie. Ważne jest jednak, aby nie tworzyć przeciągów, aby powietrze nasycone rtęcią nie przenosiło się do innych pomieszczeń. Aby to zrobić, zamknij drzwi i otwórz okna.
Oprócz termometrów w naszym codziennym życiu używane są inne urządzenia zawierające rtęć, w których ilość tej szkodliwej substancji jest daleka od małej. Takie urządzenia, na przykład, obejmują lampy fluorescencyjne i tonometry (aparat Riva-Rocha). Jeśli urządzenia zawierające rtęć są uszkodzone, nie angażuj się w działania amatorskie. Należy niezwłocznie zwrócić się do organów Rospotrebnadzor oraz służby ds. Bezpieczeństwa i bezpieczeństwa chemicznego w PrimTekhnopolis LLC. Przed przybyciem specjalistów zatkaj miejsce wycieku rtęci mokrą gazetą lub szmatką. Zbierać w miarę możliwości wszystkie kulki rtęci (można użyć jednorazowej strzykawki), a następnie przemyć podłodze stężonego roztworu nadmanganianu potasu - bardziej stężonego roztworu, tym lepiej. Pamiętaj, aby nosić rękawice. aby nie palić rąk.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top