Jak zdobyć zaufanie, które czytamy i uczyć się subtelności psychologicznych

Nie mam wątpliwości, że ty (czytelnik tego artykułu) kiedykolwiek doświadczyłeś strasznego pragnienia, by kogoś zadowolić. O tym, jak ta lub ta osoba cię traktuje, czasami zależy twoje przyszłe życie i kariera. Aby zrobić dobre wrażenie na osobie i zdobyć jej przychylność, trzeba chodzić porządnie, nie pachnieć dwiema czwartymi potem i myć zębów, ale jest jeszcze jeden mały sekret, dzięki któremu możesz być absolutnie pewien, że polubisz ludzi. Tajemnicą tą jest sześć ściśle powiązanych zasad Dale Carnegie, stosowanych w kontaktach z ludźmi.Zasada 1. Szczerze interesuj się innymi ludźmi.
Czy podoba ci się, gdy jesteś zainteresowany? Tak też lubią inni ludzie. Nie próbuj zainteresować osoby samodzielnie, ale zainteresuj się osobą, a on będzie zainteresowany tobą (jako wygięty!). Zadaj osobie pytania i daj mu znać, że nikt oprócz niego nie ma potrzebnych danych, a jednocześnie zaakceptuj jakąkolwiek opinię rozmówcy.

Zasada 2. Uśmiechnij się.
Jest coś takiego jak "urzekający uśmiech". To uśmiech, który mówi: "Cieszę się, że cię widzę. Lubię cię. Sprawiasz, że jestem szczęśliwy. " Użyj go, ponieważ nic nie kosztuje, ale daje dużo. Trwa to chwilę, aw pamięci czasami pozostaje na zawsze.

Reguła 3. Odnoszą się do osoby po imieniu.


Aleksander Macedoński znał z nazwiska wszystkich swoich żołnierzy i ani jeden strajk nie złamał spokoju armii. Pamiętaj i poprawnie nazwij nazwiska swoich znajomych i partnerów biznesowych.

Zasada 4. Bądź dobrym słuchaczem. Zachęcaj innych do mówienia o sobie.
Wszystko, czego dana osoba potrzebuje, to zainteresowany słuchacz. Nie przerywaj, poddaj się, daj osobie zrozumieć, że jego historia jest dla ciebie bardzo interesująca. Niech to poczuje i będzie zadowolony. Taka manifestacja uwagi jest bardzo ważnym komplementem dla każdej osoby. Wszystko to sprawi, że będziesz uważał się za dobrego rozmówcę, podczas gdy w rzeczywistości jesteś po prostu dobrym słuchaczem.

Zasada 5. Porozmawiaj o tym, co interesuje twojego rozmówcę.
Najpewniejszą drogą do serca osoby jest rozmawianie o tym, co ceni najbardziej. Jeśli ktoś lubi zbierać opakowania z cukierkami, porozmawiaj z nim na ten temat, nawet jeśli rzeczy, które robi, irytują cię.

Zasada 6. Poinstruuj osobę o jego znaczeniu i rób to szczerze.
Czy chcesz uzyskać zgodę od tych, z którymi się komunikujesz? Czy chcesz zrozumieć, że jesteś ważny? Czy nie chcesz słuchać taniej i nieszczere pochlebstwa? Chcesz prawdziwej oceny swoich zasług? Wszyscy tego chcemy. Dlatego musimy przestrzegać złotej zasady i dawać innym to, co chcielibyśmy od nich otrzymać. Prawda jest taka, że ​​każdy, kto cię spotyka, myśli, że jest pod jakimś względem ponad tobą, a znajdziesz odpowiednią drogę do jego miejsca, jeśli nie rzucasz się w oczy, że rozpoznajesz ważną rolę, jaką odgrywa on w swoim małym świecie. Nie krytykuj ludzi, po prostu zauważ, że niektóre rzeczy w ich działaniach lub zachowaniu nie są na swoim zwykłym poziomie doskonałości i będą starali się usprawiedliwić swoje idealistyczne wyobrażenia o nich. To bardzo ważna zasada. Bądź mu posłuszny i nigdy nie popadniesz w kłopoty.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top