Jak zdobyć bilet myśliwski za pośrednictwem usług rządowych

Karta polowań - oficjalny dokument potwierdzający przyjęcie do polowania bez ograniczeń na zasadzie terytorialnej. Dokument otrzymany zgodnie z ustaloną procedurą ma szereg, numer i odpowiada jednemu modelowi przyjętemu na poziomie federalnym. Wszyscy, którzy od dawna zajmują się polowaniem lub planują po prostu angażować się w rybołówstwo, powinni wiedzieć, jak wydać nowy rodzaj biletu myśliwskiego. Ten dokument nie jest wydawany wszystkim chętnym, a jego przyszły właściciel ma określone wymagania, z których główne to: • wiek, zdolność prawna odbiorcy;
 • bez rejestru karnego;
 • znajomość minimum łowieckiego.

Wymagania dotyczące minimum łowieckiego obejmują:

 • zasady łowieckie;
 • zasady bezpieczeństwa dotyczące użycia broni;
 • przestrzeganie zasad bezpieczeństwa;
 • znajomość charakterystyki rzędów drapieżników, gryzoni, zajęcy i owadożernych;
 • podstawy biologii i fizjologii dzikich zwierząt;
 • pojęcie klasy ssaków;
 • znajomość cech klasy ptaków.

Jak zdobyć bilet myśliwski za pośrednictwem usług rządowych
Po otrzymaniu tego dokumentu wnioskodawca podpisuje swój autograf pod wnioskiem, potwierdzając tym samym zgodność z wymaganiami. Wielu myśliwych uprościło tę uproszczoną formę, nie ma potrzeby przeprowadzania egzaminów bezpieczeństwa lub polowania na minimum.

Procedura uzyskania biletu na polowanie

Rozpatrzenie wniosku o bilet myśliwski, który jest składany niezależnie do MFC, jest rozpatrywane przez uprawnione organy: Departament Ochrony i Wykorzystywania Dzikich Zwierząt lub Inspektorat Ochrony Zasobów Biologicznych i Dzikich Zwierząt.

Dla wygody obywateli mieszkających z dala od miasta istnieje kilka możliwości ubiegania się o bilet myśliwego - na portalu służby państwowej w formie elektronicznej lub pocztą. Pytanie, w jaki sposób wydać bilet na polowanie przez służbę państwową, leży w interesie wielu przyszłych właścicieli tego dokumentu.Należy zauważyć, że na stronie internetowej usług publicznych w niektórych regionach można tylko zapoznać się z niezbędnymi formularzami dokumentów, ale będą one musiały zostać przesłane pocztą lub dostarczone osobiście.

Tworzenie konta na stronie służb państwowych

W zależności od liczby wprowadzonych danych możesz utworzyć:

Jak zdobyć bilet myśliwski za pośrednictwem usług rządowych

Rejestracja biletu myśliwskiego za pośrednictwem portalu służby państwowej

Dopiero po potwierdzeniu tożsamości wnioskodawcy można wysłać wniosek o wydanie biletu na polowanie. W aplikacji elektronicznej należy podać następujące informacje i dane:

Jak zdobyć bilet myśliwski za pośrednictwem usług rządowych

Powody odmowy wydania dokumentu upoważniającego

Procedura wydawania dokumentu łowieckiego jest niezwykle prosta, jednak ze strony organów państwowych przypadki odmowy wydania są dość częste. Przyczynami odmowy mogą być:

 • podrzędny wiek wnioskodawcy;
 • dostępność nieusuniętego biletu na polowanie;
 • prezentacja do przetwarzania niekompletnego pakietu wymaganych dokumentów;
 • wnioskodawca ma nieumyślne lub nieoczekiwane przekonanie;
 • nieprawidłowe informacje określone we wniosku.

Za odbiór biletu myśliwskiego opłata nie jest pobierana - bilet jest wydawany na czas nieokreślony, po upływie określonego czasu nie wymaga przedłużenia i jest całkowicie bezpłatny. Warto zauważyć, że pracownicy organizacji, która akceptuje wniosek o przyjęcie dokumentu, muszą osobno zwrócić się do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych z wnioskiem o brak rejestru karnego.

Możesz także polubić:

Jak zdobyć bilet myśliwski za pośrednictwem usług rządowych
Otrzymanie biletu na polowanie na jedną próbkę federalną

Jak zdobyć bilet myśliwski za pośrednictwem usług rządowych
Zasady uzyskiwania i korzystania z kuponów na polowaniaPowiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top