Jak zainstalować system Windows na tablecie

Dzisiaj witryna protablet.ru powie Ci, jak zainstalować system Windows na komputerze typu tablet.

System operacyjny Windows stał się tak popularny i popularny, że wiele osób woli używać go nie tylko na swoich komputerach osobistych, ale także na tabletach. Ten system operacyjny oferuje przyjemny, intuicyjny interfejs i łatwą obsługę. Windows można bezpiecznie nazwać klasycznym wśród systemów operacyjnych.Pytanie "jak zainstalować Windows na tablecie" pojawia się u wielu użytkowników, powodując trudności nawet dla tych, którzy łatwo poradzili sobie z ponowną instalacją Windows na komputerze.
Przede wszystkim upewnij się, że model tabletu. na którym planowana jest ponowna instalacja, będzie obsługiwać system Windows. Możesz rozpocząć instalowanie systemu Windows na tablecie tylko wtedy, gdy spełnione są wszystkie poniższe warunki.
1. Zainstaluj Windows na tablecie może być z bootowalną kartę Flash;
2. Tablet jest wyposażony w procesor VIA, AMD, IDT lub Transmeta;
3. Architektura i386 jest obsługiwana na tablecie;
4. Jest mysz i klawiatura USB oraz złącze USB tabletu. Jeśli złącze to jedno, będziesz potrzebować innego "tee" USB (USB - hub).
Niezbędne sterowniki można pobrać wcześniej na oficjalnej stronie i zapisać w bezpiecznym miejscu.

Jak zainstalować system Windows na tablecie

Aby zainstalować system Windows na tablecie, wykonaj następujące kroki krok po kroku:

• Podłącz klawiaturę i mysz oraz dysk flash do tabletu;
• Wyłącz tablet;
• Włącz go ponownie, przytrzymując przycisk F2 na klawiaturze;


• Na ekranie pojawia się coś takiego jak BIOS. Tutaj musisz wybrać dysk USBflash, z którego chcesz zainstalować system Windows;
• Podczas instalacji należy wybrać element "Pełna instalacja" i zdefiniować partycję, na której zostanie wykonana. Będziesz również musiał wybrać język (można to zrobić za pomocą klawiatury lub myszy) i potwierdzić umowę licencyjną;
• Podczas operacji na dyskach wyjmij płytę. Jeśli są na nim przechowywane ważne informacje, musisz przenieść je w inne miejsce, a następnie usunąć dysk. Nowy dysk jest tworzony i formatowany;
• Natychmiast po zakończeniu instalacji napęd flash musi zostać usunięty, w przeciwnym razie system zostanie ponownie zainstalowany.
Po zainstalowaniu systemu Windows ekran dotykowy powinien już działać, więc nie powinno być problemów z wprowadzeniem nazwy użytkownika. Pytanie "jak zainstalować Windows na tablecie" jest łatwe do rozwiązania przez specjalistę.
Jeśli wszystkie te same prace nie są obsługiwane, nie martw się. Ten problem rozwiązują ustawienia systemowe. Jak wiadomo, do pracy w systemie Windows. wystarczy klawiatura. Przycisk Windows otwiera zakładkę Start. Klawisz Tab przełącza użytkownika z jednego elementu do drugiego. Strzałki służą do wybierania elementów, a spacja pozwala wybrać żądaną opcję.

Jak zainstalować system Windows na tablecie

Za pomocą tych klawiszy przejdź do menu Start. Stamtąd, w Panelu sterowania - Windows Update, po którym musisz rozpocząć aktualizację całego systemu.
Metoda wprowadzania danych "Pen and touch input" staje się dostępna po aktualizacji.
Również w ustawieniach konieczne jest włączenie opcji "Przywracanie systemu". Dzieje się tak, aby w razie potrzeby można "przywrócić" system do jego pierwotnego stanu. Innymi słowy, jesteś "uratowany" na tym etapie, a w przypadku problemów systemowych zawsze możesz wrócić do tego etapu.
Należy pamiętać, że ta metoda jest odpowiednia tylko do instalowania systemu Windows 7 i 8.

Instalacja na tablecie WindowsXP jest mało prawdopodobne, ponieważ tylko 2 z powyższych wersji są zgodne ze specyfikacjami tabletów.
Zainstaluj system Windows na tablecie można również znaleźć w centrach serwisowych i warsztatach elektronicznych gadżetów. Nawet jeśli model tabletu jest całkowicie odpowiedni do parametrów, lepiej nie ryzykować i nie powierzyć procedury instalowania systemu Windows doświadczonym specjalistom.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top