Jak zainstalować moduł - komputery i inne

Przede wszystkim musisz sprawdzić, ile wolnych slotów jest na twojej płycie głównej. W tym celu nie trzeba zdejmować pokrywy jednostki systemowej. Możesz po prostu użyć dodatkowych programów. Pobierz darmowy program CPU-Z z Internetu. Rozpakuj archiwum w dowolnym folderze. Jeśli twoja wersja programu musi być zainstalowana, zainstaluj ją.Uruchom CPU-Z. Przejdź do zakładki SPD i kliknij strzałkę obok linii żetonów. Następnie zobaczysz liczbę gniazd pamięci na płycie głównej. Po wybraniu numeru gniazda, informacja pojawi się w module pamięci, który jest tam zainstalowany. Jeśli miejsce na to jest puste, nie będzie żadnej informacji. W ten sposób można dowiedzieć się o liczbie pustych gniazd i określić, ile modułów pamięci zostanie zainstalowanych.Proces instalowania modułów pamięci jest bardzo prosty. Odłącz komputer od gniazda elektrycznego. Odłącz także wszystkie urządzenia. Zdejmij pokrywę jednostki systemowej. Połóż skrzynkę na boku, aby łatwiej było pracować. Znajdź gniazda pamięci na płycie systemowej. W pobliżu slotu znajduje się napis DDR, a po obu jego stronach - zatrzaski. Dotknij ich lekko. Spowoduje to przesunięcie zatrzasków do niższej pozycji. Teraz włóż pasek pamięci do gniazda i delikatnie popchnij go. Zatrzaski naprawiają moduł automatycznie (powinno być kliknięcie).

Zauważ też, że jeśli masz 32-bitowy system operacyjny, to sens instalacji ponad czterech gigabajtów pamięci RAM jest możliwy tylko w przypadku zainstalowania 64-bitowego systemu operacyjnego w najbliższej przyszłości. Faktem jest, że 32-bitowy system operacyjny nie obsługuje więcej niż czterech gigabajtów pamięci RAM.

Po zainstalowaniu pamięci zamknij pokrywę jednostki systemowej. Podłącz wszystkie urządzenia. Włącz komputer. Przejdź do "Właściwości" komputera i upewnij się, że całkowita pamięć RAM jest zwiększona.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top