Jak wypracować cios na gruszy, wskazówki na stronie!

Aby sprawdzić uderzenia, gruszka jest uważana za jeden z najpopularniejszych urządzeń sportowych. Aby nie zaszkodzić dłoniom lub stopom podczas wykonywania ciosów, gruszka nie jest ciężka (70-100 kg) i miękka.Do treningu potrzebne będą: rękawiczki, gruszka, łapa.

Jak wytworzyć cios w gruszkę?

1. Bandażuj wcześniej ręce lub zakładaj specjalne rękawiczki. Rozgrzewka, po rozgrzewce, a także jogging, szarpanie, skakanie. Ciało powinno być w pełni rozgrzane. Pozwoli to uniknąć wszelkiego rodzaju obrażeń podczas zajęć.

2. Uwzględnij wyobraźnię podczas wykonywania uderzeń, nie prezentując gruszki przed sobą, ale prawdziwego wroga. Więc będziesz miał umiejętność, która może ci się przydać w prawdziwej walce. Pokonaj na gruszy pojedyncze ciosy i kombinacje ciosów, zablokuj możliwe ataki, unikaj ich. Strajki próbują trenować pod różnymi kątami. Cały czas w ruchu.3. Opanuj i skonsoliduj dźgnięcie. Zapoznaj się najpierw z techniką jej implementacji. Ręka oprzyj się o ścianę. Rozluźnij mięśnie. Następnie drugą ręką oprzyj się o ścianę. Podczas tego ćwiczenia powinieneś poczuć sztywność konstrukcji. Następnie spróbuj zmienić położenie nóg, głębokość podpaszyny, odległość. Zmieniając te szczegóły, powinieneś poczuć podobną sztywność konstrukcji.

4. Do pierwszych klas użyj gruszki o średnich wymiarach i wadze 20-30 kg. Opuść delikatnie gruszkę, odsuwając ją od siebie. Kiedy wraca na ruch powrotny, wtedy kontratak zostaje wysunięty. Jeśli gruszka zatrzymała się lub odskoczyła, wszystko jest w porządku. Przy każdym ruchu zwiększ siłę nacisku. Powtórz ćwiczenie kilkakrotnie, zmieniając ręce.

5. Po opanowaniu uczucia sztywności, powinieneś przestudiować ciosy. Trzymaj ręce w odpowiedniej pozycji. Strajki działają z różnych płaszczyzn: od dołu, od góry, do przodu, od strony; uderza łokciem, nadgarstkiem, pięścią, przedramieniem itp.

6. Aby nauczyć się podczas uderzenia, aby nie zawieść - powinieneś ćwiczyć trochę z partnerem. Kiedy wykonuje cios, musi nagle zdjąć łapę z drogi. Dzięki współpracy z partnerem nauczysz się utrzymywać równowagę.

Ćwicz uderzenia na gruszy!Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top