Jak wyłączyć animację okna w systemie Windows 10


Jeśli denerwujesz się irytującą animacją Windows w nowym zestawie Windows 9846, to można ją łatwo wyłączyć. Wstrząśnijmy dawnymi dniami i pamiętajmy, jak zmienić ustawienia w interfejsie pulpitu.Jak wyłączyć animację okna w systemie Windows 10

Nowa animacja okien natychmiast przyciąga wzrok (i denerwuje mnie, przynajmniej ja), szczególnie w dwóch przypadkach: gdy okno jest zminimalizowane i gdy w aplikacji są otwarte dodatkowe okna (na przykład ustawienia Office lub narzędzia w Photoshopie). To obrzydliwe.

Jeśli efekt ten denerwuje Cię nie mniej niż mój, pozbycie się go jest bardzo łatwe. Dzieje się tak po prostu wtedy, gdy przydatne są umiejętności doświadczonego użytkownika systemu Windows. Młodzi ludzie dręczą się pytaniem, czy wszystkie ustawienia z Panelu sterowania zostaną przeniesione do "Ustawienia PC" - co zresztą jest nierealne. Ale ja, podobnie jak wielu moich czytelników, nie zapomniałem, gdzie szukać niezbędnych ustawień w interfejsie pulpitu i często używam "zaawansowanych ustawień systemu".Możesz przejść do tego okna na różne sposoby, ale w Windows 10 najłatwiej jest nacisnąć [Win] + [X] lub kliknąć prawym przyciskiem myszy na pole "Start" i wybrać opcję "System". Następnie w lewej części okna, które się otworzy, kliknij łącze "Zaawansowane ustawienia systemu" (Zaawansowane ustawienia systemu), a następnie w oknie dialogowym "Właściwości systemu" przejdź do zakładki "Zaawansowane".

Jak wyłączyć animację okna w systemie Windows 10

Teraz pozostaje w pozycji "Wydajność", kliknij "Ustawienia", a w oknie "Opcje wydajności" odznacz pole "Ożyw okna podczas minimalizacji i maksymalizacji" i kliknij "Zastosuj". Zrobione! Żegnaj, animacja.

Jak wyłączyć animację okna w systemie Windows 10

Tutaj, przy okazji, możesz wyłączyć kilka innych innowacji w systemie Windows 10. Możesz na przykład odznaczyć pole wyboru "Pokaż cienie pod oknami", aby usunąć ulepszone cienie, które są prezentowane jako nowość w tej wersji.

Ogólnie, ciesz się.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top