Jak wyczyścić żołądek z pięciu technik, które Cię zaskoczą

Jak usunąć żołądek: pięć technik, które Cię zaskoczą

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie Południowej Florydy w Tampa, wykazały, że kobiety z rakiem piersi, głębokie jamy brzusznej złogi tłuszczu są bardziej powszechne w 45 procent, niż ci, którzy nie mają choroby. Badanie par bliźniąt jednojajowych, przeprowadzone przez Narodowy Instytut Serca, Płuc i Krwi, (USA) wykazały, że brat, osoba dorosła, która zyskała nadwagi, była znacznie bardziej przesłanki do wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych.Większość z nas myśli, że jeśli szczypiąc się, złapiemy dwa centymetry tłuszczu, trzeba przestać jeść lody. Ale tłuszcz, który można złapać palcami, czyli znajduje się bezpośrednio pod skórą, jest w rzeczywistości nieszkodliwy. Znacznie poważniejsze problemy pojawiają się z powodu tłuszczu trzewnego, który osadza się wokół tak ważnych narządów wewnętrznych, jak jelita i wątroba. "Zagrożenie dla zdrowia nie wynika z faktu, że masz nadmiar tłuszczu, ale gdzie jest on skoncentrowany" - mówi dr Arthur Frank, dyrektor medyczny programu otyłości na Uniwersytecie George'a Washingtona.

Skąd wiesz, czy musisz stracić tłuszcz na brzuchu, nie stosując kosztownych badań tomografu skaningowego lub stosując rezonans magnetyczny?

Jest prosty i poprawny sposób: obliczyć stosunek talii do objętości bioder. Podziel obwód talii (w najcieńszym miejscu) na obwód bioder (w najszerszym miejscu). U mężczyzny o talii 68,5 centymetra i udzie o wielkości 98 centymetrów współczynnik ten wynosi 0,7.

Specjalista od otyłości z Waszyngtonu, dr Uzin Callaway uważa, że ​​przy współczynniku powyżej 0,80 dla kobiet i 0,95 dla mężczyzn, powinni prowadzić jamę brzuszną.

Pomimo wszystkich niebezpieczeństw, wielu odkrywa, że ​​pozbycie się nadmiaru tłuszczu na brzuchu jest bardzo łatwe - jeśli oddzielisz mity od faktów. Te wskazówki pomogą ci odnieść sukces, gdy wielu zostanie pokonanych.

 1. Pamiętaj, że mężczyźni i kobiety tracą wagę na różne sposoby. Każda kobieta, która zaczęła walczyć z żołądkiem w towarzystwie mężczyzny, czeka na takie samo rozczarowanie jak Nancy Johnson. Doktor Frank wyjaśnia: „Kiedy mężczyzna i kobieta z tej samej wysokości i masy ciała są takie same diety i samo ćwiczenie, człowiek szybko schudnąć Dlaczego względu na kilogram masy ciała u mężczyzn przypada więcej?.?” Lean „tkanka, i to właśnie spala tłuszcz. " Aby osiągnąć co najmniej połowę tego, czego szukają mężczyźni, większość kobiet musi robić o wiele więcej, niż oczekują.

Niektórzy uważają, że mężczyźni mają więcej siły woli, ale to nie jest prawda. "Obie płci lubią tłuste jedzenie" - mówi Adam Drewnowski, dyrektor programu żywienia ludzi na Uniwersytecie Michigan. Jego badania pokazują, że kobiety wolą spożywać tłuszcze w słodkiej postaci: ciasta, ciastka i czekoladę, podczas gdy mężczyźni jedzą bardziej słone tłuste potrawy: smażone ziemniaki, wędzone kiełbaski, kiełbaski. Dlatego wspierajcie się nawzajem, jeśli wraz ze współmałżonkiem postanowicie przywrócić harmonię figury. Rozważ różnice biologiczne między wami.

Całe to zamieszanie z makaronem ujawnia bardzo ważną kwestię: nie ma jednej "właściwej" diety dla wszystkich i wszystkich, ponieważ nie wszyscy są tak samo grubi. Nie chodzi o to, ile tłuszczu w twoim jedzeniu, a co najważniejsze - ile kalorii jest w nim. Aby usunąć żołądek, musisz otrzymywać kalorie z różnych zdrowych potraw.

Po wysłuchaniu sprzecznych porad możesz zdecydować się na połączenie ćwiczeń obu typów, aby osiągnąć maksymalny efekt. Ale dla początkujących ważne jest, aby po prostu zacząć się ruszać. W badaniu przeprowadzonym na Royal University w Ontario w Kanadzie dwie grupy otyłych kobiet otrzymały taką samą dietę niskotłuszczową. Jedna grupa "przejechała" wagę przez bieganie i pływanie, druga była zaangażowana w symulatory mocy. Po 16 tygodniach okazało się, że u kobiet w obu grupach ilość tłuszczu w talii zmniejszyła się w przybliżeniu tak samo.

W jakim tempie powinny być wykonywane ćwiczenia? Wydaje się to niesamowite, ale kiedy nie jesteś w najlepszej sportowej formie, powolne i wykonywane ćwiczenia bez zbytniego stresu mogą zrobić więcej dobrego. W badaniach przeprowadzonych w Instytucie Badań Cooper tlenowych w Dallas, nadwaga kobiety zostały podzielone na trzy grupy: szybkie spacerowiczów, spacerowiczów i umiarkowane „żółwi”. Kto upuścił więcej tłuszczu? "Żółwie"! „Chociaż jest to tylko teoria - mówi John Wells prowadził badania - ale w dolnej linii jest to, że nasz organizm spala dwa rodzaje paliwa: glikogen, który można porównać z wysokooktanowej benzyny i tłuszczu, który jest bardziej jak paliwo nisko oktanowa jest prawdopodobne, że. jeśli zmusić swoje ciało do pracy w trybie wyścigi samochodowe, trzeba wysokiej jakości paliwa, natomiast na spacer twoje ciało może zużywać więcej paliwa niskiej jakości, że jest gruby. "

 • Zwróć uwagę na złe nawyki. Przyrost masy ciała w stresujących warunkach jest powszechny i ​​dotyczy nie tylko mężczyzn. Gdy naukowcy z Yale University zbadał grupę 41 otyłych kobiet w wieku od 18 do 40 lat, okazało się, że ci, którzy mieli złogi tłuszczu w jamie brzusznej, produkują znacznie więcej kortyzolu, hormonu stresu, który z nie mogli skonsultować się. „Wiemy, że hormon stresu kortyzonu w połączeniu z adrenaliny stymuluje odkładanie się tłuszczu w jamie brzusznej - mówi dr Redford Williams, profesor psychiatrii na Uniwersytecie Duke. - Pewnie, stres powoduje nasze ciało, aby rozprowadzić przenieść tłuszczu do innych obszarach, takich jak od bioder po żołądek. "

  Próby radzenia sobie ze stresem przez palenie lub picie mogą prowadzić do podwójnych problemów. W porównaniu z niepalącymi o tej samej wysokości i wadze, palacze mają większy stosunek talii do bioder i mają bardziej niebezpieczny, głęboko leżący tłuszcz. „Większość palaczy chude powie:” Nie mogę zamknąć, bo wtedy przytyje i umierają „- mówi dr William Castelli, dyrektor Instytutu Framingham Cardiovascular - Ale nawet jeśli, rzucić palenie, oni naprawdę stają się gęste. Nadal przedłużają życie, odmawiając palenia, śmiertelność wśród cienkich palaczy jest dziewięć razy większa niż wśród cienkich niepalących ".

  Podobnie, silni pijący mają wyższy stosunek talii do bioder i więcej głęboko leżącego tłuszczu niż abstynenci. Ale nie możesz powiedzieć, że każda szklanka wina, które pijesz, jest pełna niebezpieczeństw. "Jeśli pijesz nie więcej niż dwie porcje alkoholu dziennie, jest mało prawdopodobne, że doprowadzi to do zwiększenia ilości tłuszczu w jamie brzusznej" - mówi dr Scott Weiss, profesor wydziału medycznego Uniwersytetu Harvarda.

 • Nie szukaj wymówek. One tylko szkodzą twojemu zdrowiu. Istnieje powszechne przekonanie, że "wraz z wiekiem niektórzy ludzie nieuchronnie przytyją". To po prostu śmieszne: osoba nie może być za stara na oczyszczenie brzucha. W szkole medycznej University of Washington w St. Louis grupa mężczyzn i kobiet w wieku 60-70 lat po raz pierwszy od wielu lat zaczęła angażować się w wychowanie fizyczne. Po 9-12 miesiącach mężczyźni stracili na wadze bardziej niż kobiety, ale proporcjonalnie do masy ciała, obaj upuścili tę samą ilość tłuszczu, szczególnie w talii.

  A co z modnym uzasadnieniem, jak gdyby twoje problemy z wagą wynikały z predyspozycji genetycznych? Zapomnij o tym. Nawet jeśli masz dużo tłuszczu w rodzinie, możesz zmniejszyć objętość talii. Claude Bouchard, profesor fizjologii ćwiczeń na University of Laval w Quebecu, stwierdził, że tylko 35-40 procent różnicy masy ciała między ludźmi o tej samej wysokości jest spowodowane czynnikami genetycznymi. Reszta 60-65 procent zależy od Ciebie.

  Zrzuć więc wszystkie wymówki, wyjdź z krzesła i zadbaj o talię - i swoje zdrowie. • Vladimir Vasilenko

  Uważaj na EVA.RU  Powiązane artykuły

  Poprzedni

  Następna

  Top Top