Jak wychować rosyjskich żołnierzy

Jak wychować rosyjskich żołnierzy

Każdy z nas wie, jak surowa była edukacja w starożytnej Sparcie. A czy wiesz, jak nasi przodkowie, mieszkańcy Rusi, wychowywali bohaterów i obrońców państwa? Okazuje się - prawie tak ostry jak Spartanie.W uczciwości należy zauważyć, że w Rosji wszyscy mężczyźni byli uważani za wojowników, tradycja ta trwa od czasów tak zwanej "demokracji wojskowej". Oczywiście byli także specjalnie wyszkoleni rycerze, którzy poświęcili całe swoje życie wojnie, ale wszyscy młodzi mężczyźni i dorośli ludzie, czy to mieszczanie, hodowcy, czy myśliwi, powinni opanować umiejętności wojskowe.
Należy pamiętać, że dorastanie w tym czasie było szybsze niż obecnie. Mężczyzna w wieku 14-16 lat był uważany za dorosłego i mógł rozpocząć niezależne życie, wziąć ślub. Dla rolnika cała społeczność budowała dom, syn bojarski udał się do służby wojskowej, młody książę otrzymał pozwolenie na zarządzanie miastem.
Poza tym ludzie tamtych czasów bardzo różnili się od obecnych, a porównanie nie byłoby na naszą korzyść. Prawie wszyscy byli zdrowsi psychicznie i fizycznie. Wszystkie bolesne dzieci zmarły w pierwszych latach lub w chwili urodzenia - funkcjonowała naturalna selekcja. Przeżyte najzdrowsze, w przyszłości, stała ciężka praca fizyczna rumaka, rzemieślnika, myśliwego, wojownika wzmocniła ich. W społeczeństwie Rosji nie było obecnych defektów społeczeństw przemysłowych i postindustrialnych - alkoholizmu, narkomanii, prostytucji, cudzołóstwa, otyłości z powodu braku ruchu, przejadania się itp.

Jak wychować rosyjskich żołnierzy

Pierwszym etapem formacji mężczyzn było inicjacja, przejście od wieku niemowlęcego do stanu dziecka (nastolatka) - za 2-3 lata. Linię tę oznaczono tonsurą i lądowaniem na koniu. W ciągu czterech lat "wujkowie" zostali zabrani za wychowanie dziecka. "Wujek" - pewna wojskowa struktura opieki, tradycyjna na Rusi. Mieli nieprzyjemną część odpowiedzialności za szkolenia, które przeszły przez łańcuch inicjacji i dedykacji, które rozwijają psychiczną stabilność młodego wojownika.
To bardzo ważny kamień milowy, stworzył u chłopców szczególny nastrój, położył podstawowe zasady życia. Chłopcom powiedziano, że są obrońcami ich rodziny, społeczności, miasta, regionu, całej "Jasnej Rosji". Zastawili rózgę, która decydowała o ich losie. To niefortunne, że ta tradycja jest już prawie stracona. We współczesnym świecie większość mężczyzn wychowuje kobiety - w domu, w przedszkolach, szkołach, na uniwersytetach.


We wschodniej Rosji nie było specjalnych szkół wojskowych (przynajmniej nie ma wiarygodnych faktów wskazujących na ich istnienie). Zostali zastąpieni przez praktykę, tradycję, uczniostwo. Od najmłodszych lat chłopcy byli przyzwyczajeni do broni. Przezwyciężając strach i ukrywając emocje, młody człowiek udowodnił swoją dojrzałość. Następnie, opierając się na twardej szkole doktryny wojskowej i rękojeści noża, poszedł w gęsty las za skórą niedźwiedzia. Spróbuj przez chwilę wyobrazić sobie we wszystkich kolorach obraz ogromnego leśnego olbrzyma ryczącego przed tobą. Szpony ciężkich łap, zdolnych do złamania żeber w jednym ruchu i rozdzierania ciała, przed jednym nożem i ludzkimi umiejętnościami.

Jak wychować rosyjskich żołnierzy

Zgodnie z istniejącymi wierzeniami, pokonawszy rozwścieczonego niedźwiedzia, młody człowiek zamienił się w wojownika wilkołaka, jakby wchłonął ducha zabitej bestii. Na jego szyi wisiał amulet pazurów niedźwiedzi. Ta tradycja wzmocniła wytrzymałość wojownika, dając mu silne wsparcie psychologiczne w każdej sytuacji. W konkretnych grach, które rozwijają koordynację ruchów, zręczność i szybkość mijały dzieciństwo, kładąc trochę więcej niż tylko umiejętności, ale także coś, czego czasami nie można się nauczyć - nieustraszoność.
Szkolenie zostało przeprowadzone na poziomie nauczyciel - uczeń, porównania: w Rosji w XVIII wieku, uniwersytet nie był, ale miasto i świątynia została zbudowana, armaty i dzwony odlano, książka pisze, poziom wykształcenia ludności w X-XIII wieku była znacznie wyższa niż w Europie (a także poziom higiena). Umiejętności zostały przeniesione z nauczycieli na uczniów w praktyce, aby stać się mistrzem architektury, osoba rosyjska nie poszła do specjalnej szkoły, ale stała się uczniem mistrza, również w sprawach wojskowych.

Jak wychować rosyjskich żołnierzy

Gry z "królem gór" z czasem przerodziły się w bitwę "od ściany do ściany", a następnie do budowy formacji bojowych. Stopniowo, od prostych do złożonych, od grania śnieżkami po ucieczkę od gradu śmiercionośnych strzał, a od walki kija do cięcia mieczem. Opieka nad "wujkiem" zakończyła się po wszczęciu studiów na żołnierzy zawodowych. Spośród nich, i składał się z selektywnego gospodarza - oddziału księcia. Najważniejszą rolę odegrała praktyka, Rosja prowadziła ciągłe wojny z sąsiednimi narodami, a wojny międzywspólnotowe nie były rzadkością. Wadą w prawdziwych warunkach bojowych nie byli wówczas młodzi wojownicy, którzy mogliby sprawdzić się w praktyce. Wojna oczywiście przyjęła swój "hołd", ale ci, którzy przeżyli, otrzymali wyjątkową lekcję. Nie dostaniesz takich "lekcji" w żadnej szkole.
Historycznie Ruses zawsze był zmuszony walczyć w mniejszości. Dlatego drużyna musiała wykorzystać jakąkolwiek, nawet niewielką przewagę. Wojownicy, dzieci, które dorastały w tych miejscach, przywykły do ​​walki w warunkach braku widoczności i ciasnej przestrzeni - na przykład w gęstym lesie. Stąd taktyka walki, pozwalająca prowadzić samą bitwę, nawet w pełnym otoczeniu.

Jak wychować rosyjskich żołnierzy

Tradycja mówi, że jeden z druzhinnik wyszedł walczyć z dziesięcioma, a czasem nawet z setką wrogów. Tak pogrążyli się w przerażeniu najeźdźców Demian Kudienowicz, który wyruszył sam, by walczyć nawet bez hełmu i zbroi. Prawdopodobnie wiele strachu dotknęło wojska połowskie, które odszedł z murów Pereyaslavl z pomocą sześciu braci.
Wojownik, który walczył sam, jest najwyższym stopniem umiejętności wojskowych. Dla takiego wojownika nie miało znaczenia, ilu wrogów sprowadzi swoje miecze. Z reguły nie trzymał tarczy, ale wolał wziąć drugą broń za broń.

Jak wychować rosyjskich żołnierzy

Powiązane posty:Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top