Jak wybrać wózek dziecięcy z fotelem samochodowym

Pomimo faktu, że czynniki wpływające na wybór konkretnego modelu wózka dziecięcego w dużej mierze zależą od wieku dziecka, a także od celu, dla którego ten produkt jest nabywany, jest jeszcze jeden ważny punkt, na który rodzice powinni zwrócić szczególną uwagę.Dla noworodka ważne jest, aby mieć możliwość zainstalowania kołyski na wózku. Dlatego, jeśli potrzebujesz tej opcji, będziesz musiał wybrać tylko z chodzących modeli lub systemów wielomodułowych, ponieważ możesz instalować na nich tylko bazę.

Jak wybrać wózek dziecięcy z fotelem samochodowym

Jeśli wózek został zakupiony dla dziecka starszego niż sześć miesięcy, możesz wybrać model, który Ci odpowiada z całej listy dostępnych typów, ale będziesz musiał odpowiedzieć na wiele pytań. W szczególności, czy często planowane są częste podróże z dzieckiem samochodem? Jeśli takie wycieczki nie są zaplanowane, możesz wybrać dowolny rodzaj wózka, ponieważ montaż dziecięcego fotelika na istniejącej ramie nie jest wymagany. Jeśli jednak w związku z pewnymi okolicznościami nie można wykluczyć podróży samochodem z dzieckiem, wybór wózka dziecięcego należy podejść bardziej odpowiedzialnie. W takim przypadku potrzebujesz fotelika samochodowego z podwoziem.Wybór producenta dziecięcego fotelika samochodowego jest bardzo ważny, ponieważ to określi bezpieczeństwo dziecka w razie nagłej potrzeby. Warto zauważyć, że dostępne w handlu wózki mało znanych marek, w tym foteliki samochodowe dla dzieci, nie będą w stanie zapewnić niezbędnego poziomu bezpieczeństwa ze względu na niewystarczający poziom technologiczny produkcji takich produktów.

Większość modeli foteli samochodowych, zawartych w zestawie wózków trzyosobowych, jest wykonana z tych samych materiałów co wózek. W takim przypadku, jeżeli moduł chodzenia działa w normalnych warunkach i nie jest przeznaczony do ekstremalnych uderzeń lub przeciążeń, fotelik samochodowy wymaga dużej wytrzymałości, ponieważ tylko w tym przypadku będzie on w stanie spełnić swoją funkcję ochronną. Ale jeśli fotelik ma taką samą charakterystykę wytrzymałościową, jak konwencjonalny moduł chodzenia, nie można go nazwać bezpiecznym.

Jak wybrać wózek dziecięcy z fotelem samochodowym

Modele wiodących producentów (na przykład wózek Recaro i wózek Britax), choć lepsze od większości produktów klasy średniej w cenie, spełniają wszystkie normy bezpieczeństwa dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów ze stopów lekkich.

Dlatego wybierając wózek z fotelem samochodowym, nie zwracaj uwagi na nieznane i niskobudżetowe marki, które nie są w stanie zapewnić dziecku bezpieczeństwa w 100% podczas podróży samochodem.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top