Jak wybrać wejściowe metalowe drzwi

Często pytamy: jak wybrać właściwe drzwi z całej różnorodności na rynku? Na co patrzeć, patrząc i wybierając, ponieważ na zewnątrz wszystkie są strasznie podobne. Dlaczego tak ogromna różnica w cenach, mimo że każdy sprzedawca jest jego drzwiami jest najlepszy!W tym materiale sugerujemy mówić o celu drzwi, a także o podstawach ich wyboru.

Jak wybrać wejściowe metalowe drzwi

Jak każdy inny produkt, drzwi są podzielone między sobą dla konkretnego zastosowania.
Jak to jest?
Na przykład, futro jest potrzebne, aby utrzymać ciepło w zimie, wiatrówkę - aby nie złapać zimna przy gorącej, wietrznej pogodzie, itp.

Sytuacja z drzwiami jest podobna. Istnieją lekkie konstrukcje, które są przeznaczone do montażu w nieodpowiadających sobie pomieszczeniach. Są drzwi ochronne (ciężkie i niewygodne) - umieszczenie ich w mieszkaniu nie jest racjonalne. Są nawet takie drzwi, które nadają się do instalacji w przestrzeni biurowej.

Czy nie musisz chronić drzwi? "Pytasz.
Nie zawsze.

Większość ludzi wybiera drzwi dla siebie, najprawdopodobniej w mieszkaniu, które zostaną omówione dalej.
Przypomnijmy, że wybór drzwi do wiejskiego domu, powiedzieliśmy wcześniej. Tam historia i zasady wyboru są różne.

Jak więc wybrać drzwi wejściowe do mieszkania? Który z nich jest dla Ciebie potrzebny?

Teraz czas usiąść i spokojnie zdecydować, zrozumieć i zrozumieć - w jakim celu położysz drzwi do swojego mieszkania, jakie właściwości powinien on mieć iw jakim zakresie.

Jak wybrać wejściowe metalowe drzwi

Przy drzwiach znajdują się cztery główne główne funkcje, które musi spełniać.

1) Ochrona. Instalujesz metalowe drzwi, a nie plastikowe lub szklane drzwi. To dlatego, że metal jest silniejszy niż dwa poprzednie materiały. Ale jak pokazała praktyka, można również obronić takie drzwi na różne sposoby. Na przykład chińskie drzwi - tylko od much i od pięcioletnich dzieci. Są obroży drzwi, które są zalecane do montażu w bardzo odpowiedzialnych pomieszczeniach i są zdolne do wytrzymania ataku profesjonalisty przez wiele godzin.
Co dokładnie zapewnia drzwiom właściwości ochronne?

Grubość zewnętrznego płata ostrza. Wielu twierdzi, że im jest grubsza, tym lepiej. Nalegamy na nieco inny preparat - grubość powyżej 3 mm nie jest potrzebna.
Mniej niż 2 mm - trochę, poważna twardość cierpi. W tym przypadku płótno wymaga znacznego wzmocnienia w wielu obszarach, aby utrzymać status drzwi "ochronnych".
2 mm - jest całkiem do zaakceptowania.
3 mm jest dobre.
Ponad trzy milimetry - do zera, szkoda.
Duża grubość doda niewielkiej sztywności i praktycznie nie zmieni podstawowych właściwości ochronnych drzwi, ale ciężar i jego obojętność zwiększają się kilkakrotnie, co prowadzi do obniżenia jakości i trwałości.

"Kłamstwa!" - powinieneś - mój dziadek 40 lat temu w fabryce zrobił i zamknął drzwi do domu z 5 mm warstwą zewnętrzną. Nadal stoi i działa. "

Podkreślam, uważamy nowoczesne drzwi stalowe wykonane z minimalnymi przerwami technologicznymi, o dobrych właściwościach izolacyjnych i estetycznych. Nie myślimy o "potworach" namalowanych tutaj niebieską farbą, które mają lukę między framugą drzwi a płótnem, a po ich zamknięciu sąsiedzi wzdrygają się od dźwięku

Sztywność wstęgi powinna być zapewniona przez kilka usztywnień, zarówno pionowych, jak i poziomych. Jeżeli usztywnienia mają na przykład jednostronny kierunek, tylko pionowy, wymagany jest arkusz wewnętrzny w celu zapewnienia sztywności.

Jak wybrać wejściowe metalowe drzwi

Zamki powinny być instalowane przy użyciu przystawki końcowej i przedniej lub z instalacją w kieszeni. Jeśli blokada jest przymocowany tylko na końcu (grzech wielu producentów), w przypadku włamania nie odzyskać obciążeń nakładanych i szybko zrezygnować pod presją łotrzyka, nie ważne jak dobre i drogie jest.

Szczególną uwagę należy zwrócić na strefę zamków, jako najbardziej popularną z hackowania łotrzyków. Nawet jeśli zewnętrzna strona drzwi nie imponuje swoją grubością, ale obudowa zamka jest dodatkowo pokryta arkuszem wzmacniającym (lub lepiej - płytą pancerną) podczas ataku czołowego, jest to ogromny plus.Bardzo pożądane jest, aby twoje przyszłe drzwi zostały indywidualnie dopasowane do konkretnego otwarcia. To oczywiście wpłynie na czas realizacji zamówienia (w dużej partii), ale prawdopodobieństwo "selekcji" i czynnika ludzkiego zmniejszy się. W naszych czasach szczególną popularnością cieszyły się drzwi o standardowych rozmiarach, które są produkowane "na stanie" o stałych rozmiarach. A pod twoim otwarciem wybiera się najbardziej odpowiednią. Takie podejście jest błędne u podstaw: drzwi powinny być wykonane pod domem, a nie dom (lub jego otwór), który zostanie zmodyfikowany pod drzwiami. Często zakończenie otwarcia dla standardowych drzwi rozlewa się dla klienta, zmniejszając jego właściwości konsumenckie, wydając nerwy, pieniądze i czas.

Głównym elementem drzwi jest system blokowania lub, mniej więcej, zestaw zamków oferowany klientowi. Im większy zakres zamków producent reprezentuje w swoich drzwiach - tym większe prawdopodobieństwo indywidualnego podejścia do rozwiązania problemu. Jeśli firma oferuje drzwi ściśle ograniczone do trzech zamków - najprawdopodobniej znajdujesz się w drzwiach o wielkości typowej, których ujemne strony zostały opisane powyżej.

Powtórzę, zamki to duży odrębny temat i nie będziemy się nad nim rozwodzić w szczegółach.
Jeśli chcesz zagłębić się w ten temat i zadawać pytania, jesteśmy gotowi porozmawiać z Tobą na naszym forum >>>

Jak wybrać wejściowe metalowe drzwi
2) Doszliśmy do kolejnej ważnej funkcji współczesnych drzwi - izolacji.
Tak, nowoczesne drzwi są zdolne do odpornego jakościowo nie tylko oszustów, ale także zimna, wiatru i zapachu.
Kiedy drzwi właśnie pojawiły się w naszym kraju, zwykle używano starych drewnianych drzwi, jako wewnętrznych - "ocieplenie", żelazo działało jako ochronne.
Ale dzisiaj sytuacja się zmieniła i nowoczesne drzwi w dumnej samotności są zdolne do jakościowego przeciwstawiania się agresywnym środowiskom zewnętrznym.

Izolacja jest osiągnięta przez kilka czynników:

a) Wysokiej jakości gumowa uszczelka na całym obwodzie. Teraz na rynku drzwi można spotkać próbki nawet z trzema (.) Konturami uszczelek gumowych. Konieczność takiej ilości tłumaczy się właściwościami izolacji "superskill" konkretnej próbki lub modelu. W rzeczywistości ta ilość gumy to nic innego jak ruch marketingowy. Jeśli zastosuje się gumowy uszczelniacz, jego położenie jest przemyślane w projekcie drzwi, jeśli przy użyciu odpowiedniego profilu gumowego jako samego szczeliwa i drzwi są odpowiednio do tego dostosowane, jeden obwód uszczelniający poradzi sobie z wygodną izolacją. Potwierdza to nasze wieloletnie doświadczenie.

b) Wypełnienie pustek skrzydła drzwiowego i, jeśli to konieczne, ościeżnicy z materiałami izolacyjnymi. Tutaj z reguły stosuje się wełnę mineralną - niedrogi materiał niepalny, który doskonale poradzi sobie z zadaniem.

c) Ważnym punktem izolacji drzwi jest jej montaż. Jeśli spoina montażowa jest zbyt duża i źle wypełniona - dźwięk i zapach przejdą przez obwód obok pudełka, a nie przez drzwi. Jakość instalacji drzwi - zastaw o dobrych właściwościach izolacyjnych.

Ważny punkt. często klienci mylą naturę hałasu w mieszkaniu, w wyniku czego po zainstalowaniu nowych drzwi wyrażają pewne skargi.

Najważniejsze z nich to:

- w mieszkaniu nie było hałasu z windy!

I nie będzie zgubiony. Hałas z windy dostępowej jest przekazywany do mieszkania strukturalnie, to znaczy poprzez konstrukcje budowlane budynku. Drzwi wejściowe oddzielają wibracje powietrza od zewnątrz i od wewnątrz.

- po zainstalowaniu drzwi nadal słyszymy, co dzieje się za drzwiami.

Takie twierdzenia są często podejmowane przez nowych osadników, którzy mają puste ściany w mieszkaniu i nowe drzwi. W tym przypadku niska izolacja często tłumaczy się nie słabymi właściwościami izolacyjnymi drzwi, lecz pustą przestrzenią, "gołymi" ścianami i kiepską jakością materiałów ściennych wewnętrznych przegród nowego mieszkania.

Jak wybrać wejściowe metalowe drzwi
3) Nie mniej ważne na dzień dzisiejszy funkcja drzwi jest dekoracyjna. I często to wygląd drzwi odgrywa decydującą rolę w selekcji. Naturalnie, "piękne opakowanie" może się ukryć i często ukrywa produkty o złej jakości, które nie spełniają najważniejszych funkcji.
Niemniej jednak, jeśli kupujesz nie ustalone tanie z ograniczonym zestawem właściwości, ale wybierz drzwi do zamawiania, zdecydowana większość firm produkcyjnych, wybór dekoracyjnych wykończeń jest po prostu olbrzymi. Możesz łatwo odebrać coś, co nie tylko podoba ci się w oczy, ale będzie pasować do wnętrza twojego domu.

4) Czwarty punkt zasad wyboru drzwi to raczej nie sam produkt, ale jego sprzedawcy.

Jak wybrać wejściowe metalowe drzwi

Jeśli wybrałeś konkretne drzwi w konkretnej firmie, poznaj historię pochodzenia firmy i jej życie na rynku. O tym, jakie obowiązki gwarancyjne ponosi sprzedawca i / lub producent, jak i przez kogo są one wzmocnione w praktyce. Nie wykonywać tanie, coraz „ten sam” drzwi do nieznanych firm - jest szansa, z systemem do firmu- „efemeryczny”, które po zainstalowaniu drzwi znika lub jest lekkomyślny stosunek do dalszej konserwacji sprzedawanych towarów.

Drzwi to złożony produkt złożony. Jest oczywiste, że pewnego dnia będziesz potrzebował jego naprawy. Jednocześnie nikt nigdy nie będzie w stanie wykluczyć możliwości zawarcia związku małżeńskiego z jednym lub innym elementem, którego zastąpienie z reguły wymaga pilności. Jest oczywiste, że producent musi zadbać o wymianę i naprawę. Dlatego wybierając drzwi, sprawdź okres gwarancyjny firmy, zapytaj serwisanta, który będzie nadal obsługiwał twoje drzwi i na jakich warunkach ta usługa będzie świadczona.

Niezależnie od tego, jak dziwnie to brzmi, intuicja odgrywa ważną rolę w wyborze drzwi. Jeśli przy wyborze drzwi masz poczucie dyskomfortu, jeśli wydaje ci się, że jesteś "hodowany" lub zaniedbane wymagania - odmówić zakupu na dziś. Przenieś informacje do domu i przeanalizuj sytuację w spokojnym otoczeniu.

Zadaj sobie pytanie, jakie metalowe drzwi może zaoferować firma oferująca tak teoretyczną bazę?
Oto >>>Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top