Jak wybrać swing dziecka

Jak wybrać swing dziecka

Prawdopodobnie nie ma ani jednego dorosłego, który nigdy w życiu nie wykonałby zamachu. Wszyscy pochodzimy z dzieciństwa i wszyscy pamiętamy te ekscytujące uczucia: uczucie lotu, wolności, radości. Wszystkie dzieci lubią jeździć i rockować, to bardzo przyjemna i zabawna aktywność. Jednak oprócz funkcji rozrywkowej swing wykonywany jest przez szereg innych, równie ważnych:  • opracować aparat przedsionkowy dziecka;
  • wzmocnić mięśnie ramion, nóg, pleców, a nawet prasy brzusznej;
  • przyczyniają się do kształtowania pięknej postawy;
  • uspokaja system nerwowy;
  • rozwijać wyczucie taktu, rytmu, tempa i wrażeń przestrzennych.

Kapryśne lub wściekłe dziecko można łatwo uspokoić, jeśli lekko potrząśniesz huśtawką. A nowoczesne systemy bezpieczeństwa i dodatkowe urządzenia mogą dać Matce szansę spokojnego gotowania posiłku, podczas gdy mała dziewczynka na jej oczach kołysze się i uśmiecha się radośnie. Ogólnie rzecz biorąc, istnieje wiele powodów, dla których warto kupić huśtawkę dla swojego dziecka, najważniejszą rzeczą jest wybrać właściwą.

Na wszystkie okazje

Asortyment nowoczesnej huśtawki dziecięcej jest tak szeroki, że można tylko zazdrościć swoim dzieciom. Różnorodne rozwiązania konstrukcyjne mogą zaspokoić gusta i życzenia każdego rodzica i dziecka. Huśtawki w postaci różnych figur, samochodów, zwierząt, kołysania. wyważarki, karuzele, podwójne huśtawki i inne. Najbardziej różne kolory i wykonane z różnych materiałów.

Ogólnie rzecz biorąc, wszystkie huśtawki można podzielić na wiszące i podłogowe, a każdy z tych typów ma wiele modeli zaprojektowanych do mocowania i lokalizacji na ulicy iw domu (mieszkaniu).

Zawieszone huśtawki są tańsze niż huśtawki podłogowe. Zajmują mniej miejsca i mogą pomóc w małym mieszkaniu, gdy chcesz rozpieszczać swoje dziecko tym cudownym urządzeniem. Takie huśtawki są przymocowane do sufitu lub poprzeczki w drzwiach, można je wyjąć z przejścia, zawieszając na specjalnym zameczku. Są łatwe i proste w użyciu. Nie są jednak bez wad: nie ma możliwości poruszania się po mieszkaniu, w większości przypadków dziecko nie może samodzielnie huśtać się w huśtawce, małe dzieci powinny mieć pewność, aby sadzić, potrząsać i robić zdjęcia od dorosłych oraz monitorować bezpieczeństwo dziecka.Huśtawki podłogowe są droższe i droższe, ale są wygodne do noszenia w domu lub mieszkaniu. W razie potrzeby - taką huśtawkę można złożyć. Wiele nowoczesnych huśtawek podłogowych wyposażonych jest w dodatkowe funkcje: zjeżdżalnię, drabinkę, rozrywkowy panel muzyczny, zdejmowany stolik i tym podobne.

Ciekawa opcja - huśtawki dla noworodków lub transformatorów huśtawkowych, które mogą służyć jako fotel i arena. i huśtawki, zmieniające się w zależności od potrzeb. Oparcie w takich modelach jest regulowane, a amplituda ruchu z reguły jest niewielka. Bardzo często te kołyski wahadłowe są wyposażone w baterie i mogą niezależnie kołysać dziecko z różnymi prędkościami.

Na co zwrócić uwagę

Ponadto, że huśtawka powinna odpowiadać lokalizacji (to znaczy, że należy je kupić, biorąc pod uwagę, gdzie dokładnie będą "żyć" - w domu lub na ulicy), należy zwrócić uwagę na szereg innych szczegółów.

Pierwszą rzeczą jest bezpieczeństwo. Projekt musi być stabilny i niezawodny. Jeśli jest to huśtawka na wisząco - powinny być odpowiednio zamocowane. Wybierając huśtawkę podłogową, należy zwrócić uwagę na ramę: lepiej jest, aby była ciężka i wyposażona w niezawodne zatrzaski, tak aby huśtawki nie składały się arbitralnie i nie przechylały się. Sprawdź również, jak bezpiecznie stoi na podłodze: tak, aby się nie poślizgnął i nie odbija się podczas huśtawki. W tym celu huśtawka powinna mieć hamulce lub antypoślizgową podszewkę.

Utrwalenie dziecka na siedzeniu ma ogromne znaczenie. I chociaż nie zaleca się zostawiać dzieci w huśtawce bez nadzoru, ale wszystko może się zdarzyć. Dlatego sprawdź, jak wygodne jest dziecko na siedzeniu i jaki system mocowania zapewnia huśtawka. Im młodsze dziecko, tym bardziej niezawodne powinno być zamocowane na huśtawce. Fotel musi być mocny, nie ślizgać się i nie zginać. Drewniane drzwi na linach nie są najlepszą opcją dla dziecka.

Im młodsze dzieci, tym bardziej nieugięte powinny być uchwyty. Oznacza to, że liny i łańcuchy są odpowiednie dla starszych przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym. Lepsze jest również to, że huśtawki dla najstarszych dzieci są bez belek i stołów, aby mogły samodzielnie wstać i usiąść. Zwróć uwagę na wysokość zapięcia - pożądane jest, aby dziecko mogło sięgać do podłogi stopami. Zasadniczo każdy z modeli jest przeznaczony dla określonej grupy wiekowej i wagi - zwracaj uwagę na to przy zakupie huśtawki. Zgodność ta również określi komfort i bezpieczeństwo dziecka podczas huśtawki.

Oczywiście najbardziej niezawodną opcją jest zakup huśtawki sprawdzonego, znanego producenta. Będziesz mieć pewność jakości, praktyczności, przyjazności dla środowiska i bezpieczeństwa. Pozostaje tylko wybrać projekt i model.

Specjalnie formalutka.net - Elena KichakPowiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top