Jak wybrać offshore amond - smith ltd

Zadaj pytanie, co możemy dla ciebie zrobić, i spersonalizuj ofertę już teraz!

Kluczową kwestią przy rejestracji spółki offshore lub zakupie gotowego offshore jest cel jego utworzenia, który z kolei decyduje o wyborze strefy offshore. Tradycyjnie, offshore pozwala osiągnąć cele. związane z rosnącą poufnością biznesową, ochroną aktywów i optymalizacją podatkową.Jeśli krytyczne znaczenie ma utrzymanie poufności poprzez stworzenie warstwy między rzeczywistym właścicielem a jego firmą, warto wybrać klasyczne jurysdykcje offshore. w przypadku, gdy uzyskanie informacji o udziałowcach jest niemożliwe lub trudne. Przykłady obejmują Brytyjskie Wyspy Dziewicze, Belize, Seszele, Wspólnota Dominiki oraz Saint Vincent i Grenadyny itp. Główną cechą tych jurysdykcji jest to, że co do zasady nie ma wymogu prowadzenia oficjalnego rejestru akcjonariuszy. Dlatego informacje o akcjonariuszach nie są dostępne dla stron trzecich. W krajach, gdzie publiczny rejestr akcjonariuszy (Cypr, Hong Kong, Wielka Brytania), aby ukryć informacje o zakończeniu właścicieli firm wykorzystujących kilka innych mechanizmów, w szczególności odwołuje się do tzw akcjonariusze wyznaczonej, proces i deklaracja Trust t. D.

Jeśli firma ustali cele podatkowe, najważniejszą rzeczą przy wyborze jurysdykcji będzie istnienie umów o unikaniu podwójnego opodatkowania. które są głównym mechanizmem planowania podatkowego. Jest to szczególnie prawdziwe, gdy płacimy tzw. Dochód pasywny w formie dywidend, opłat licencyjnych i odsetek od pożyczek. Co do zasady, takie jurysdykcje klasyczne nie podpisują takich umów, dlatego w tym przypadku warto zwrócić uwagę na jurysdykcje o niskim lub nawet wysokim poziomie opodatkowania.

Po ustaleniu celu należy wybrać kompetentnie strefę offshore, która zostanie wykorzystana do zarejestrowania firmy. Należy wziąć pod uwagę następujące czynniki:

System opodatkowania. Co do zasady opodatkowanie spółki w spółce offshore zależy od rodzaju spółki, lokalizacji lub rodzaju działalności spółki. Oznacza to, że w niektórych przypadkach firma, nawet zarejestrowana w strefie fmornoy, w niektórych przypadkach będzie zobowiązana do płacenia podatków. Konieczne jest wcześniejsze zbadanie systemu podatkowego określonej jurysdykcji w zakresie jurysdykcji, z uwzględnieniem specyfiki działalności i struktury przedsiębiorstwa, w celu optymalizacji skutków podatkowych dla spółki.Niezależność i stabilność polityczna kraju offshore jest jednym z głównych czynników wyboru. Biorąc pod uwagę kraj, w którym należy otworzyć firmę, konieczne jest oszacowanie ryzyka, że ​​rząd zmieni przepisy podatkowe, a ty będziesz musiał natychmiast przerwać pracę. Niestety, wiele takich przypadków jest znanych, gdy zmiany legislacyjne radykalnie zmieniły pozycjonowanie kraju pod kątem jego atrakcyjności dla rejestracji firmy.

Koszt rejestracji i utrzymania zagranicznej firmy. Musisz wziąć pod uwagę nie tylko koszty opłat państwowych, ale także czynsz biurowy, nominalną usługę (jeśli planujesz z niej skorzystać), audyt. Pełnienie tej samej funkcji spółek offshore zarejestrowanych w różnych jurysdykcjach, kosztem treści, może różnić się od siebie kilka razy. Tak więc niewłaściwy wybór jurysdykcji może kosztować imponującą kwotę: od kilku tysięcy do dziesiątków tysięcy dolarów rocznie.

Poufność danych właściciela. W niektórych krajach offshore na poziomie legislacyjnym obowiązkowe jest podanie informacji na temat prawdziwego właściciela zarejestrowanej spółki offshore. W innych krajach offshore takie informacje nie są wymagane.

Funkcje sprawozdań finansowych. W większości krajów organy kontrolne nie są zbyt wymagające, aby dostarczyć pełne dane dotyczące działalności finansowej zarejestrowanych przedsiębiorstw. Jeżeli jednak do projektu takiej firmy wybrano kraj, w którym do sprawozdania finansowego wprowadzane są bardzo poważne wymagania, w tym przypadku konieczne jest wzięcie pod uwagę dodatkowych kosztów wysokiej jakości wsparcia księgowego i audytowego.

Ocena kraju w świecie biznesu. Z reguły przedsiębiorstwa tworzone w niepopularnych lokalizacjach poza granicami kraju, a są to państwa zwolnione z podatku lokalnego, są mniej prestiżowe niż poważne organizacje zarejestrowane w krajach uprzemysłowionych, które mają znaczącą pozycję biznesową.

Rozbudowana infrastruktura stref offshore ma również nieistotne znaczenie. Nie można polegać wyłącznie na niskich poborach podatkowych. W wybranej jurysdykcji powinien istnieć wysoki poziom usług bankowych i usług prawnych, które pozwolą szybko zarejestrować spółkę offshore oraz w przyszłości, aby niezwłocznie przeprowadzić operacje rozliczeniowe.

Obecność i nieobecność kraju w "czarnych listach" krajów, w których spółka będzie prowadziła działalność handlową i inwestycyjną. "Czarne listy" to listy krajów, w których transakcje podlegają pewnym ograniczeniom podatkowym lub walutowym. Klasyczne jurysdykcje morskich (Panama, Brytyjskie strova, Seszele, Belize, itd.) Są zawarte w większości krajowych „list molekularnych Che”.

Ponieważ każda strefa przybrzeżna ma swoją własną charakterystykę, należy bardzo ostrożnie podejść do wyboru jurysdykcji firmy. Należy skonsultować się z ekspertami przed podpisaniem morskie: nie tylko pomóc w wyborze odpowiedniej jurysdykcji, ale również pozwoli zaoszczędzić od błędów w kontaktach z firmami nierezydentów, a także opracowania optymalnego systemu finansowego, dzięki którym spółka będzie generować przychody i zaoszczędzić pieniądze.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top