Jak wybrać odpowiedni artykuł z elektrycznego ogrzewania podłogowego

Jak wybrać odpowiedni artykuł z elektrycznego ogrzewania podłogowego

Rubryki: Sprzęt sanitarny › Ogrzewanie › Rodzaje, wybór
Przewody grzejne jednożyłowe i dwurdzeniowe, maty oparte na cienkim kablu grzejnym lub folia grzewcza na podczerwień? Jakie są różnice między tymi systemami i które są dla nas odpowiednie. Zrozumienie naprawdę nie jest trudne, a my pomożemy ci w tym.Kablowy system ogrzewania podłogowego i folia grzewcza na podczerwień?

Wybór zależy od wykładziny. Folia grzewcza na podczerwień stosowana do laminatu, linoleum i dywanu. Pod tą płytą system ten nie jest odpowiedni, ale ma znaczny plus przed instalacją kabla. Podłoga foliowa nie wymaga wylewania jastrychu, dokręcania klejem do płytek, ale montowana jest w formie wykładziny pod wykładziną podłogową.

Systemy grzewcze oparte na kablu (kabel grzewczy i mata oparta na cienkim kablu grzejnym) są stosowane do wszelkich powłok, ale w przypadku podłogi wyłożonej kafelkami są po prostu niemożliwe do zastąpienia.

Mata grzewcza lub kabel grzejny?

Wybór zależy przede wszystkim od możliwości podniesienia podłogi w naszym pokoju. Mata układana jest bezpośrednio pod wykładziną podłogową (głównie pod płytką, w warstwie kleju do płytek), w tym przypadku podłoga nie przekracza 1,5 cm. Kabel wymaga obowiązkowego wypełnienia jastrychem 3-5 cm. z płytką i klejem podłoga podnosi się nie mniej niż 4 centymetry.

Definiujemy również zadanie systemu grzewczego. Jeśli system, którego potrzebujemy do wygodnego ogrzewania podłogowego (a nie do ogrzewania), i istnieją inne źródła ciepła w pomieszczeniu (baterie itp.), To obie powyższe opcje są podobne do nas. Jeśli zadaniem ogrzewania pomieszczenia z systemem "ciepłej podłogi" bez dodatkowych środków grzewczych, wówczas wybierzemy przewód grzejny (mata grzewcza w tym przypadku nie poradzi sobie z zadaniem).• nie mniej niż 30 mm dla podłogi w pomieszczeniu na 1. piętrze z ogrzewaną piwnicą.

• co najmniej 50 mm dla podłogi balkonowej, 1. piętro z "zimną" piwnicą, pokoje z przejściem na dole.

• co najmniej 100 mm dla fundamentów na ziemi.

Jeśli nie ma możliwości podniesienia podłogi, używamy dodatkowego źródła ciepła (na przykład konwektora elektrycznego podłączonego do gniazdka)

Solidny lub dwurdzeniowy?

Kabel jednożyłowy jest nieco trudniejszy do zainstalowania. Jeśli zdecydujesz się zamontować system samodzielnie, lepiej jest wziąć system dwuprzewodowy. Ale to będzie kosztować trochę więcej.

Jeśli zdecydujesz się dostarczyć specjalistów od instalacji. istnieje powód, by oszczędzać na materiale.

Ta decyzja należy do Ciebie. W okresie użytkowania nie ma między nimi żadnych różnic.

Jak wybrać odpowiednią moc i rozmiar sekcji grzewczej?

Aby wybrać moc, musisz znać dokładną powierzchnię ogrzewanej podłogi, minus meble i sprzęt gospodarstwa domowego stojące na podłodze.

Na przykład zdecydowaliśmy, że nie możemy podnieść podłogi, a my wybraliśmy matę grzewczą. Łączna powierzchnia pokoju, na przykład, kuchnia 9m2 i minus meble i lodówka 5m2. Z matą grzewczą wybór jest prostszy, ponieważ jest produktem końcowym określonego obszaru o tej samej mocy zainstalowanej na metr kwadratowy (150-160 W w zależności od producenta). Nasz wybór maty o powierzchni 5m2.

Jeśli już zdecydowaliśmy, jaki kabel nam pasuje, dokonujemy wyboru w oparciu o obszar grzewczy i specyfikację techniczną systemu. Dla podstawowego ogrzewania układamy 170-190 watów na m2, dla komfortowego ogrzewania podłogowego 150-170W na każdy metr kwadratowy powierzchni. Na przykład dla głównego ogrzewania pomieszczenia o powierzchni 4,5m2 wybieramy kabel (jednordzeniowy lub dwurdzeniowy) o mocy 850W (850W / 4,5m2 = 188,8 na m2). W celu komfortowego ogrzewania podłogi o powierzchni 4,5m2, wybieramy kabel o mocy 700W (700W / 4,5m2 = 155,5W / m2).

Element grzejny uzupełniamy termostatem.

Po wybraniu elementu grzejnego wyposażyliśmy go w termostat z falistą rurką do czujnika temperatury (w przypadku kabla, elementu mocującego, takiego jak taśma montażowa lub metalowa siatka). Nasz menedżer pomoże Ci w wyborze termostatu (termostatu), skonsultuje jego funkcje. KOMPLETNY ZESTAW DO ELEKTRYCZNEGO OGRZEWANIA PODŁOGI, ODPOWIEDNIO W PRZYPADKU INSTALACJI.

Jak wybrać odpowiedni artykuł z elektrycznego ogrzewania podłogowego
Ciepła podłoga to skuteczny system ogrzewania, który zyskał popularność na całym świecie, w praktyce udowodnił swoją wyższość ...

Osoba kontaktowa: Pavlyuchenko SergeyPowiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top