Jak wybrać mieszkanie - stalinka, flapgorod, tip, stalinka

Stalinka. Odwieczny klasyk na rynku mieszkaniowym wielu

miasta. Wysokie często nie mniej niż 3 metry sufitu, drewniane przegrody wewnętrzne kuszące do przebudowy, szerokie marsze na schody i kuszenie dla siebie. W stalinach, w dużych oknach, w powietrzu i słońcu, w stylu vintage i wystroju, w piecu na piątym piętrze, jest dobra wentylacja, stada karaluchów, szkodliwych sąsiadów i ciemności napraw).


Dobrze jest pochwalić, że domy Stalina mają swoje niespodzianki. A przy wyborze jest wiele funkcji.
1) W czasach stalinowskich jest taki żart - w całym domu od 1. do 4. piętra, podłoga jest żelbetowa, a na 5 piętrze, gdzie zamierzasz wejść do drewnianego w celu ułatwienia budowy. I wcale nie jest tak, że ta funkcja znajdzie odzwierciedlenie w Paszporcie technicznym. I są nakładające się kombinacje, gdy loty schodowe, podłogi w toalecie i łazience betonu, a wszystko inne jest drewniane. Oznacza to, że przy wyborze nakładających się na siebie szczególnych uwarunkowań.
2) Unikaj dwu - trzypiętrowej stali 30 - 50 lat. z drewnianymi sufitami. Nie, możesz prowadzić dobre życie i są serdeczne. Ale musimy zrozumieć, że drzewo gnije, płonie, i jako całość w naturalny sposób służy znacznie mniej czasu niż żelbetowe. Kąpiele są często zaadoptowane, przeprojektowane z innych pomieszczeń i jeśli zamkniesz się tam, wymawiasz jacuzzi, wtedy możesz łatwo i bezpiecznie okazać się podłogą poniżej tego jacuzzi. Możesz jednak zawieść bez kąpieli. Mieliśmy taki przypadek w Nowokuźniecku. Kobieta usłyszała płacz w łazience, a potem nie ma sufitu, a sąsiad wisi na górze, a jej stopy zwisają u jej stóp. No cóż, przybyli odważni strażacy, zapieczętowali łazienki i wyjechali, a lokatorzy, którzy długo po tym jeszcze biegli z basenami, kupili mieszkanie w hipotece.
Szczególnie dotyczy to domów - fanaberii konstruktywizmu lat trzydziestych. Zostały one zbudowane na zasadzie, że im prostsze i tańsze, tym lepiej, a nikt, kto stał do 2055 roku, nie liczył. Dzisiaj właśnie mijałem hity, arcydzieła nowosiedniczańskiego sotsgorodu i patrzyłem na nieszczelne balkony.
3) Może wydawać się kuszące, aby kupić pełnowymiarową maszynę Stalina, nie naprawiając jej taniej. Odpędzasz tę zgubną myśl, ponieważ nie wyobrażasz sobie, jakie naprawy są w takim mieszkaniu. Pod nożem pójdzie całe okablowanie, trzeba będzie go ponownie wykorzystać, ponieważ prawdopodobnie będzie to aluminium i odpowiednio zużyte, izolacja przewodów straciła swoje właściwości. Wtedy pod nożem pójdzie cała instalacja wodno-kanalizacyjna do gorącej - zimnej wody, rur kanalizacyjnych. W takim mieszkaniu piony i baterie są prawdopodobnie zatkane, a zatem również trafiają pod bułgarski. Dodatkowo musisz zmienić okna, drzwi wejściowe, drzwi wewnętrzne. A żeby wkleić tapetę, musisz usunąć 50 warstw wapna i kilkanaście warstw śmierdzącej farby olejnej. No i oczywiście trzeba oderwać wszystkie cokoły, rozłożyć płytę pilśniową, a następnie wkleić linoleum.


Naprawienie naprawy Stalina bez napraw jest uzasadnione, jeśli planujesz przeprowadzić tam przebudowę lub jeśli nie ma wystarczającej ilości pieniędzy na naprawę mieszkania i potrzebujesz stalinki, na przykład ze względu na wysokość sufitu.
Nie, jasne jest, że wykonasz swoje naprawy, ale zrobisz to stopniowo i nie spiesz się, a nie w trybie wszystkie naraz i non-stop.
4) Przejdź się po ganku i spójrz na drzwi, obserwuj lokatorów na dziedzińcu, węsz. Po co? Czy chcesz w sąsiadach babci, której dom ma 7 kotów i karaluchy chodzące? Nawiasem mówiąc, karaluchy w stalinach wcale nie są egzotyczne.
5) Uważnie przyglądaj się tynkowi, często wapienno-piaszczysta i traci swoje cechy od czasu do czasu. Należy pamiętać, że w wielu przypadkach w stalince jest prawie niemożliwe, aby osłonić się drutami, tynk wypadnie warstwami i kawałkami. Tam ilość pracy tynkarskiej będzie bardzo, bardzo duża.
O piecu przy okazji na początku nie żartowałem, mamy kilka domów zachowanych na piątym piętrze. )).
Generalnie lepiej jest wziąć stalinkę w wybudowanym po wojnie domu imperium z żelbetowymi podłogami. Mieszkanie powinno być ze stosunkowo nowoczesną renowacją i szacownymi sąsiadami.

Drewniane podłogi są bardzo mocne, ale trudno je sprzedać w mieszkaniu z takim zachodzeniem na siebie. Sprzedałem to przez trzy lata. Bez ścian z oknami euro. Na ulicy Newski. Ledwo sprzedany. Kupiłem przyjaciela z naprawą i meblami. A ona wciąż jest winna 13 000 $. Więc lubię robić ... Piękna. Naprawa to nonsens. Wszyscy wyjmują ściany elewacji. Kupujący nie potrzebuje napraw. Za czysty kawałek kopiejki poprosili o coś więcej niż o zepsute śmieci. Nie mogłem w to oddychać, stojąc na górskich oknach od okien. Kupujący wziął trzy-rubelową notatkę. Naprawa obcych, ciemność. Ludzie żyją pode mną. Kolidują z muzyką .. jest usuwany z gipsu sufity. Izolacja akustyczna mieszkania jest zepsuta. Półpasiec i sufity podwieszane. Erunda ..- naprawa.

Cóż, to szczęście mieszkać w mieście, które jest całkowicie pomnikiem. W miejscach, w których wszystko oddycha historyczną przeszłością, żałosnym mówieniem.

Nawiasem mówiąc, od Nowokuzniecka ludzie starają się dotrzeć do trzech miejsc - na terytorium Krasnodaru, w Nowosybirsku i Sankt Petersburgu. U nas tu architekci, którzy potajemnie lubili modernistyczny styl, i jest oczywiste, że pracował neobarokowy. Oczywiście istnieje neoampir. Stary Nowokuźnieck to miasto łuków, kolumn, szczypiec, pilastrów. Tak więc w Petersburgu jest coś zbliżonego do Novokuznechans.

Stepan. Oddychaj dokładnie. Czy karaluchy były długie? Uspokoiłem się. 5 pokoi. Wyjąłem je, umyłem i umyłem. W Kancelarii śmialiśmy się. Agent myje, odżywia i ubiera Klientów. Nie znałem ich wcześniej, że można pić razem z trzema butelkami piwa. Tarakanov zmieciony z gałkami. Nie byli szczęśliwi ... Moglibyśmy wpaść do mnie z muszli klozetowej. Ale musisz się dowiedzieć o domu, zaczynając od piwnicy. Czy to jest warte wody? Zapach. Mamy Stalina. Ludzie nie wiedzą. Aurora ma największą. Na drugim piętrze. Przez całe mieszkanie Umieścił Kanał 20 .. Takie pęknięcia dały domowi.

Uzyskaj pozwolenie, że twój dom nie jest pomnikiem. To jest Peter. Piękny.
Ludmiła, jestem zachwycona twoją nieruchomością.

Nie dostali się do tej komisji ... Dałem komisję do spraw pomników. Nie pasuje. I co oni wzięli. Jeśli nie jesteś tym komitetem? Poczekaj miesiąc, aby dowiedzieć się, co niewłaściwa komisja zaakceptowała. Oddaj projekt drzwiom od okna, a drzwi są już gotowe. Kupujemy projekt. Gdzie w twoim mieszkaniu jest wąż pożarowy. Kaptur znajduje się w kuchni i toalecie. Mieszka z podgrzewaczem wody płacąc komin o wartości 6000 rubli za projekt kominów. Dowiemy się. Nie masz grzejnika. Cały dom jest położony, a rura przechodzi przez nas przez 50 lat. Decydujemy się na kolejny kominiarz. Nie nudne .. I jestem zachwycony Gingemą. Nie wymawiam tego słowa. Po przepracowaniu 15 lat.

Ludmiła, tak to dzieje się w naszym kraju - cały kraj z zamarzniętą głową siedzi, nie wie, kto ma odpowiednie informacje do wzięcia, kto jeszcze musiał poprosić o pozwolenie.
W mojej wiosce meczet został przebudowany, by nadać mu przed-sowiecki wygląd i umieścić drugi minaret. Mrożona konstrukcja - w drugim roku dwa minarety na stanowisku rusztowania, zapomniałem poprosić kogoś o pozwolenie na przywrócenie starego wyglądu.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top