Jak wybrać akumulator do silnika wysokoprężnego

Nie każdy kierowca wie, jaki rodzaj akumulatora jest potrzebny do samochodu z silnikiem Diesla. W oparciu o porady doradców sprzedażowych właściciel samochodu nabywa urządzenie, które działa krócej niż wymagany czas, a jednocześnie regularnie kończy się niepowodzeniem. A więc - jak wybrać i gdzie kupić baterię w Mińsku dla konkretnej marki i modelu samochodu?Doświadczeni kierowcy doskonale zdają sobie sprawę z zalet silników wysokoprężnych: są bezpieczniejsze, bardziej funkcjonalne, bardziej praktyczne, charakteryzują się zwiększonym potencjałem silnika, tańsze w utrzymaniu. Jeżeli porównamy silniki wysokoprężne i benzynowe o tej samej pojemności, warto wspomnieć, że aby rozpocząć pierwsze, trzeba z wielkim wysiłkiem odważyć wał korbowy (ze względu na wysoki stopień sprężania silnika Diesla). Tak więc, aby uruchomić silnik wysokoprężny, wymagany jest rozrusznik o dużej wydajności - moc / moc urządzenia konwertującego w tym przypadku powinna być o 10-15% większa niż wymagana dla silnika benzynowego.

Jak wybrać akumulator do silnika wysokoprężnego


Do notatki! Za każdym razem, gdy starter się uruchamia, bateria zużywa do 1,5 Ah swojej pojemności. Dlatego w przypadku silników wysokoprężnych lepiej jest używać instrumentów o mocy 74 Ah i wyższych.

Co jeszcze powinienem wziąć pod uwagę przy wyborze akumulatora do samochodu z silnikiem Diesla?

Silniki Diesla mają pewne cechy z uruchomieniem na ciepło i na zimno. Niektórzy kierowcy i producenci zalecają, aby nie rozgrzewać silnika, inni uważają to za konieczne. Ale wiadomo na pewno: nagłe uruchomienie zimnego samochodu szybko zużywa silnik. Gorący silnik wysokoprężny również nie może się uruchomić - chłód zaczyna się od półobrotu, po rozgrzaniu wymagane są kilka prób. Może być z kilku powodów, najczęściej z powodu niskiej temperatury w komorze spalania.

Do notatki! Zimą zaleca się stosowanie baterii z prądem rozruchowym od 320A w samochodach z silnikiem Diesla.

Ceny akumulatorów samochodowych o podobnych cechach zależą od kraju pochodzenia i pojemności.

W zimnym sezonie silnik poddawany jest ogromnemu obciążeniu. Olej napędowy na mrozie pogrubia, musi być ogrzewany, w przeciwnym razie samochód po prostu nie pójdzie. Używane do tego systemy grzewcze zużywają energię z akumulatora. Dlatego w silnikach wysokoprężnych nie zaleca się instalowania baterii wapiennych, które nie tolerują silnych wyładowań. Zamiast tego lepiej jest wziąć modele hybrydowe urządzeń, które nie boją się prawie całkowitego rozładowania.

Zaufaj zaufanym sklepom i zachowaj ostrożność przy wyborze akumulatora do Twojego oleju napędowego!Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top