Jak włożyć zamek do drzwi wewnętrznych

Blokowanie zamka w drzwiach wewnętrznych nie jest trudnym zadaniem, które wymaga szkolenia na specjalnych kursach. Powiemy ci wszystko szczegółowo.Wystarczy mieć podstawowe umiejętności stolarskie w domu i bagaż podstawowej wiedzy o ramie zamku.

Wybór zamku

Rama rozpoczyna się od nabycia zamka, który zostanie zainstalowany w drzwiach istniejących drzwi. Przy wyborze gospodarz musi określić, który model najlepiej odpowiada celowi i projektowi pomieszczenia. Wyróżnij modele, w których zamek i uchwyty wymagają osobnej instalacji. Istnieją również zamki i zamki z zamkiem, które są przeznaczone do łazienek (pole wyboru wskazuje, czy pokój jest zajęty).

Jak włożyć zamek do drzwi wewnętrznych

Struktura wewnętrznych drzwi

Jak włożyć zamek do drzwi wewnętrznych

Wszystkie zamki są wykonane w rozmiarze, co umożliwia ich cięcie na wewnętrzne drzwi o standardowej grubości. Drzwi wewnętrzne wykonane są w technologii, która zapewnia tak zwane "wiązanie" - pionowe pręty gęstego drewna wzdłuż obwodu płótna. Grubość taśmy jest obliczana z uwzględnieniem blokady zamka i jest nie mniejsza niż 40 mm, co jest wystarczające dla zamka dowolnego wzoru.

Aby zapewnić bardziej niezawodną instalację zamka, producenci umieszczają w skrzydle drzwi poziomą poprzeczkę o szerokości 80 mm. Środek tego pręta znajduje się zwykle w odległości 950 mm od dna płótna, zamek dowolnego wzoru będzie pewnie zamocowany w drewnianym łóżku.

Jak włożyć zamek do drzwi wewnętrznych

Strona "kluczowa" płótna powinna być oznaczona fabrycznie specjalnym stemplem z kluczowym obrazem.

Narzędzia

Blokada Box wymaga użycia zestawu narzędzi: młotek, dłuto 16 mm (można ustawić dłuta), wiertarka lub wkrętarka akumulatorowa z naboju, D4 mm drążyć Wiertarka D 20 mm (zestaw wierteł) jeżeli zakupiony zamek zatrzaskowy, to najbardziej wygodny w użyciu koronę D 50 mm dla próbki pod sprężyną uchwytową.

Instalowanie zamka w drzwiach wewnętrznych

Jak włożyć zamek do drzwi wewnętrznych

Wygodniej jest przeprowadzić wkładanie już nałożonego płótna - łatwiej jest oznaczyć pozycję płytki kontrującej, wykonać wiercenie pod wymaganym kątem. Więc robimy instalację drzwi. a następnie na schodach:

 • Przede wszystkim zaznacz położenie klamki drzwi. Wysokość - 950 mm od dolnej części wstęgi, odległość od końca do uchwytu określa się przez przyłożenie części blokującej do wstęgi.
 • Wywiercić otwór D 8 pod uchwytem. to musi przejść, przejdź na obie strony płótna.
 • Pod koniec drzwi oznaczania rozmiaru nośnej części zamku i część, która jest zagłębiony w drzwiach. Wewnętrzna część zamka o grubości 15-16 mm, przy czym otwór wiertniczy pióro wiertła o tej samej średnicy (dłuto ścięte) oraz usuwania krawędzi dłutem. Wymiary otworu muszą odpowiadać zagłębionej części.
  Jak włożyć zamek do drzwi wewnętrznych
 • Spróbuj na zamek, oznaczyć na koniec szerokości i długości części nośnej, wybierz dłuta niezbędna głębokość do części nośnej jest równo z powierzchnią tkaniny. Należy zachować ostrożność - powierzchnia łożyska nie powinna „nie mieści się” stanąć z nachyleniem w dowolnej płaszczyźnie, lub może nie działać prawidłowo blokady.
 • Otwory pod uchwytem rozszerzają się do 10 mm, kwadratowy pręt (czasami sześciokątny) do obracania rękojeści musi swobodnie przechodzić przez skrzydło drzwiowe.


Po włożeniu blokady, pokrętła są umieszczane na stole obrotowym, zaczynamy mocowanie zamka. Konieczne jest wywiercenie otworów pod śruby i dokręcenie ich ostrożnie, aby nie zniekształcić zamka. Mocowanie klamki określa producent zamka, najczęściej jest to mała śruba, pociągająca uchwyt do kwadratowego pręta.

Montaż zamka w drzwiach wewnętrznych

Jak włożyć zamek do drzwi wewnętrznych

Zablokuj zatrzask nie jest trudniejszy w instalacji niż inne.

 • Najpierw należy usunąć pokrętła, po prostu kliknąć na zatrzaski wewnątrz uchwytów i odłączyć je.
 • Otwór prowadzący D 4 mm jest wywiercany z końca wstęgi, a następnie wybiera się otwór na cylindryczny mechanizm o głębokości 80 mm za pomocą wiertła 25 mm.
 • Wkładamy cylinder, zaznaczamy miejsce rowka pod częścią podporową zamka na końcu ostrza. Pogłębimy podkładkę za pomocą dłuta, uzyskujemy równe lądowanie.
  Jak włożyć zamek do drzwi wewnętrznych
 • Za pomocą wiertła Ø 4 mm wywierć otwór z obu stron ostrza. Otwory muszą pokrywać się z położeniem kwadratu uchwytu na zanurzonym cylindrze zamka.
 • D 50 mm koronowy albo dłuto wybrać koło sprężyn działa pokręteł na głębokość 8 mm, kwadratowej wkładki i przymocować uchwyt, pomijając wstępnego zatrzask.

Przekręć uchwyty, aby sprawdzić przydatność, jeśli się zacięły, sprawdź swobodę sprężyn, być może wybór sprężyn klamek nie jest wystarczająco głęboki.

Mocowanie dekoracyjnych nakładek zamka

Jak włożyć zamek do drzwi wewnętrznych

Przed zamontowaniem uchwytów w niektórych konstrukcjach zamków wymagane jest zainstalowanie ozdobnych pokryw oddzielnie pod uchwytami i pod dziurką od klucza. Nakładki są mocowane do ozdobnych śrub, które pasują do koloru nakładek. Czasem zamiast śrub używa się kołków, przechodząc przez skrzydło drzwi i mechanizm zamka.

Podczas instalowania takiej konstrukcji, wymagana jest szczególna ostrożność, konieczne jest wywiercenie otworów o określonej średnicy, podczas montażu, przytrzymania nakrętki i jednoczesnego skręcenia kołka. Ozdobne nakładki cylindrycznego zamka są na specjalnych ogranicznikach i są na nich zamocowane.

Montaż płytki odpowiedzi na pudełku

Jak włożyć zamek do drzwi wewnętrznych

Po zainstalowaniu mechanizmu blokującego we wnętrzu drzwi do skrzynki, musisz zainstalować metalowy pręt, który jest czasami nazywany nakładką.

 • Zamykając drzwi, zaznaczamy na ramie drzwi wysokość języka zamka.
 • Pióro lub dłuto wybiera drzewo tak, aby język lub zatrzask swobodnie wchodził w otwór i utrzymywał drzwi w pozycji zamkniętej.
 • Następnie na otworze umieszczony jest licznik, a próbka zostaje wybrana do umieszczenia w ramie drzwi. Zbytnie pogłębianie paska lub instalowanie go za pomocą półki nie jest konieczne, będzie wyglądać nieładnie.
 • Podszewka jest mocowana za pomocą śrub, pożądane jest, aby szczeliny pokryć specjalnymi szczeliwami.

Jak włożyć zamek do drzwi wewnętrznych

Gdy jest to konieczne, aby wyciąć zamek w drzwiach, wykonane z płyty MDF, trzeba zachować szczególną ostrożność, aby przesunąć blokadę tie wysokość siedzenia, ponieważ drewniane belki znajdujące się w ściśle określonym miejscu - na wysokości 95 mm od dolnej części płótna.

Instalowanie zamka za pomocą frezu

Jak włożyć zamek do drzwi wewnętrznych

Zastosowanie zatapialnego (pionowego) routera do blokowania zamka jest możliwe nie tylko w sklepie fabrycznym, ale całkiem możliwe jest użycie ręcznego routera "na miejscu", czyli w miejscu instalacji.

W przypadku prac płótno kładzie się na boku, stroną klucza skierowaną do góry i bezpiecznie przymocowaną. Oznaczenie zamku rozpoczyna się od określenia środka jego umieszczenia. Za pomocą kwadratu na końcu płótna znajdują się linie graniczne. Taśma farby pomoże dokładniej obserwować granice.

Otwór mechanizmu blokującego jest wybierany za pomocą frezu zapewniającego nurkowanie o głębokości 10 cm, otwór rozciąga się na całą szerokość zamka, bez przekraczania granic. Do pobierania próbek pod blokadą zamka będzie potrzebny inny frez, ponieważ konieczne jest wejście głębiej tylko na 3-4 mm.

Płytka odpowiedzi jest instalowana w taki sam sposób, jak opisano wcześniej, za pomocą dłuta, wiertarki z wiertłem.

Jak włożyć zamek do drzwi wewnętrznych

Przy każdej metodzie instalacji musisz zrozumieć, że blokada powinna być trwale ustalona tylko wtedy, gdy upewnisz się, że działa dobrze! Zdarza się, że zamek należy wyjąć, a otwór kilkakrotnie wyregulować. Nie próbuj prowadzić blokady.

Mamy nadzieję, że twój nowy zamek będzie działał jasno i sprawnie!

Jak ocieplić ścianę w mieszkaniu od wewnątrz - rozważ wszystkie opcje

PIR-płyta to całkiem dobra alternatywa)) Szczególnie, jeśli to miejsce nie wystarczy, mamy bardzo mały balkon, więc te talerze są cicho dopasowane i prawie nie zjedzone.
 • Izolacja akustyczna sufitu w mieszkaniu pod sufitem podwieszanym

  Cześć. Ile kosztuje 1000 znaków? Kryteria oceny artykułu? Wydano temat i TK? Piszę na tematy budowlane od ponad 5 lat.
 • Jak ocieplić ścianę w mieszkaniu od wewnątrz - rozważ wszystkie opcje

  Wskazówki dotyczące wyboru drzwi wewnętrznych

  Najwyższe oceny  Powiązane artykuły

  Poprzedni

  Następna

 • Top Top