Jak uzyskać prawa osób niesłyszących

Starooskoltsu Artem, niepełnosprawność z powodu problemów z rozprawy, odmówiono prawa jazdy ze względu na znak „nie pasują” w fizycznym kuponu. Pieczęć ta została umieszczona przez lekarza laryngologa, na podstawie zlecenia Ministerstwa Zdrowia ZSRR. Jednak Artem nie zgadza się z tą decyzją i jest gotów rzucić mu wyzwanie.W rzeczywistości, wykonawcze mają znak „Sterownik głuchy” - to jest przedstawione „w postaci żółtego średnicy koła 160 mm z stosowane w trzech czarne koła o średnicy 40 mm, ułożonych w narożach wyimaginowanego trójkąta równobocznego, którego wierzchołek jest zwrócony do dołu; jest zainstalowany z przodu iz tyłu pojazdów mechanicznych kontrolowanych przez kierowców niesłyszących lub głuchych. " A prawnicy twierdzą, że roszczenie Artema o przyznanie mu praw jest uzasadnione.

- Zgodnie z zarządzeniem Ministerstwa Zdrowia i Rozwoju Społecznego ZSRR z 29 września 1989 r., Nr 555, jeżeli osoba słyszy nawet szeptaną mowę z odległości trzech metrów, może uzyskać prawa. Prawdopodobnie lekarze, którzy to sprawdzają są po prostu ostrożni, decydując, czy przyznać się do prowadzenia pojazdu. W tym przypadku Stary Oskol powinien zwrócić się o wyjaśnienia do lekarza głównego instytucji medycznej, ustalając swoją odpowiedź na piśmie. Jeśli odpowiedź jest negatywna, Artem ma prawo zwrócić się do sądu o podważenie decyzji lekarzy - mówi prawnik Andrei Pauk.- Zdarza się, że osoby niepełnosprawne słyszą nas o pozwolenie na prowadzenie pojazdu i za każdym razem jest to sytuacja skandaliczna. Z upływem egzaminacyjnych wyszkoleni kierowcy medycznych, które pogorszyły słuch, możemy wydać zezwolenie, ale kwestia decyduje indywidualnie, z corocznego ponownego badania u lekarza laryngologa. W kolejności są słowa, że ​​częściowa głuchota i głuchota są dozwolone w normalnym widzeniu dla uzyskania prawa jazdy dla kierowania motowolskiem i samochodu z ręcznym sterowaniem. Jak widać, żadna z opcji w tym konkretnym przypadku dla Artema nie jest odpowiednia. Jeśli chodzi o jego przesłuchaniu na drugim uchu - ma znacznie gorsze niż Artem twierdzi - mówi Aleksiej Pivovarov, stanowiąc szef działu ENT szpitala klinice miasta №2.

Nie możesz uzyskać niezbędnych informacji w prywatnej klinice - GAI akceptuje tylko wyniki badania lekarskiego w miejscu zamieszkania.

Jednakże, nawet jeśli dotyczy to przypadków, w których zgodnie z prawem decyzja pozostaje w gestii lekarza, personel medyczny z reguły nadal odmawia uznania pacjenta niesłyszącego za zdolnego do kierowania pojazdem.

- W Rosji i tak wielu ludzi zostaje rannych i zabitych w wypadku, więc nie rozluźniajcie wymagań dla tych, którzy chcą uzyskać prawo jazdy. Kiedy samochód pogotowia ratunkowego lub inny pojazd ratunkowy podróżuje po mieście z dużą prędkością, kierowca z ograniczonym słuchem może nie słyszeć syreny, nie przegap tego samochodu. Nie ustępując, stwarza w ten sposób sytuację wyjątkową, w której ludzie mogą cierpieć. Nie mogę wziąć na siebie takiej odpowiedzialności - mówi Aleksiej Pivovarov, pełniący obowiązki dyrektora departamentu polikliniki szpitala miejskiego nr 2.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top