Jak uzyskać kredyt hipoteczny - instrukcje krok po kroku

Jak wziąć kredyt hipoteczny na mieszkanie, nie szkodząc zdrowiu ani portfelowi

Każda osoba jest ważna w życiu, aby wyposażyć swój dom. Nabywanie własnych mieszkań w tej sytuacji wiąże się z pewnymi problemami, często finansowymi. Kredyty hipoteczne są okazją do rozwiązania problemu niezależnego życia. Aby relacja ze strukturą finansową nie przekształciła się w niewolę długoterminową, konieczne jest szczegółowe zrozumienie pytania - jak uzyskać kredyt hipoteczny?Krok 1: Znajdź profesjonalnego pośrednika kredytowego

Pomoc profesjonalisty zawsze będzie przydatna, zwłaszcza jeśli potrzebujesz zrozumieć pytanie - jak uzyskać kredyt hipoteczny.

Każdy decyduje, czy przyciągnąć lub nie przyciągnąć brokera pożyczki. Najważniejsze, aby pamiętać, że doświadczony i sumienny specjalista w zakresie udzielania kredytów hipotecznych zawsze skłania do właściwej decyzji, udziela niezbędnych porad, oszczędza czas swojego klienta.

Jeśli zdecydujesz się skorzystać z pomocy specjalisty, który pomoże ci w ustanowieniu kredytu hipotecznego, powinieneś zwrócić uwagę na:

 • długość pracy osoby na tym polu;
 • specjalizacja pośrednika, lepiej jest, gdy jest on wąsko ukierunkowany;
 • specjalizacja struktury finansowej, w której działa broker, jeśli istnieje dział hipoteki w firmie lub agencji, daje to nadzieję na lepsze usługi.

Krok 2: Wybierz bank

Wybór organizacji finansowej. tam, gdzie planowane jest uzyskanie kredytu hipotecznego, jest znalezienie banku, w którym klientom oferuje się korzystną stopę procentową we wszystkich aspektach pożyczki. Lepiej jest wybrać strukturę finansową, gdzie z najwyższym prawdopodobieństwem zaspokoić wniosek o kredyt hipoteczny.

Doradztwo specjalistów w zakresie poszukiwania i współpracy z bankiem

 1. Zapytać - czy umowa przewidywała spłatę kredytu hipotecznego przed terminem.
 2. W Internecie przeczytaj opinie klientów banków.
 3. Sporządź listę interesujących pytań o to, jak uzyskać kredyt hipoteczny, i poproś o nią specjalistę od banków.
 4. Zwróć uwagę na warunki ustalone przez bank, na dostępność starszeństwa kredytobiorcy. W niektórych instytucjach finansowych wymagane jest przedstawienie dokumentu potwierdzającego doświadczenie zawodowe w ostatnim miejscu pracy, przekraczającego trzy miesiące, a gdzieś - co najmniej sześć, a jednocześnie wymagany jest cały okres służby - jeden rok.
 5. Konieczne jest wyraźne przeanalizowanie kwoty miesięcznego dochodu. Istnieje możliwość, że bank odmówi przyjęcia kredytu hipotecznego, jeżeli miesięczna rata przekracza 40% kwoty dochodu.
 6. Co do zasady konieczne jest, aby wiek kredytobiorcy przekroczył 21 lat. Ponadto w niektórych bankach istnieje maksymalny wiek, po osiągnięciu którego znacznie trudniej jest wydać hipotekę - 50 lat.
 7. Niektóre banki oferują preferencyjne programy hipoteczne, na przykład dla właścicieli kart bankowych lub młodych rodzin.
 8. W przypadku, gdy bank wyrazi zgodę na wydanie kredytu hipotecznego, ale na kwotę mniejszą niż planowana, możesz skorzystać z jednej z opcji:
  • znaleźć tańsze mieszkania;
  • zaproś współ-pożyczkobiorcę.


Konieczne jest, aby być przygotowanym na to, że oprócz kredytu i odsetek będą musiały zapłacić za dodatkowe usługi banku, a mianowicie: prowizję za to, że rozpatrywano wniosek o kredyt hipoteczny, opłatę za wydanie kredytu, opłatę za obsługę kredytu. Z reguły wszystkie wydatki pożyczkobiorcy są określone w umowie.

Ważne jest, aby zrozumieć nie tylko, jak uzyskać kredyt hipoteczny, ale także sposób spłaty pożyczki. Aby to zrobić, na oficjalnej stronie internetowej poszukiwanego banku konieczne jest skorzystanie z usługi "kalkulator kredytu hipotecznego". Specjalny program oparty na danych potencjalnych klientów przedstawi wszystkie informacje.

Ważne jest, aby wziąć pod uwagę, że im dłuższy okres spłaty kredytu, tym bardziej rygorystyczne warunki banku będą w odniesieniu do kredytobiorcy.

Krok 3: Rejestracja i złożenie wniosku do banku

Krok 4: Wyszukiwanie nieruchomości

W poszukiwaniu mieszkań z reguły bank zapewnia od półtora do dwóch miesięcy. Ważne jest, aby wybrany apartament lub dom umiejscowił nie tylko przyszłego klienta banku, ale także organizację finansową.

Krok 5: Wycena nieruchomości

Aby skompilować umowę, bank musi dostarczyć dane dotyczące kosztów i wielkości wybranego mieszkania. Pomoże to w dokonaniu wyceny nieruchomości lub nieruchomości. W oparciu o profesjonalną wycenę nieruchomości wydaje się certyfikat do dalszego przekazania do banku.

Krok 6: Zatwierdzenie nieruchomości i dokumentów przez bank i firmę ubezpieczeniową

Krok 7: Przygotowanie umowy pożyczki

Jest to niezbędny warunek wydania uzgodnionej kwoty pieniędzy. Ważne jest szczegółowe zbadanie wszystkich szczegółów umowy pożyczki. Szczególną uwagę należy zwrócić na jej stronę finansową, a mianowicie kwotę miesięcznego wkładu finansowego, ewentualne sankcje w przypadku opóźnienia w płatności. Cóż, jeśli bank dostarcza szczegółową tabelę, w której sporządzany jest algorytm spłaty pożyczki, zaczynając od początkowej spłaty kredytu hipotecznego i kończąc na ostatniej płatności.

Krok 8: Zdobywanie pieniędzy

Eksperci doradzają, aby zaciągnąć kredyt hipoteczny w walucie, w której obliczany jest dochód. W ten sposób możliwe jest zbliżenie się do zera prawdopodobieństwa materialnego cierpienia z wahań kursu wymiany.

Jeśli chodzi o wielkość pożyczki, to lepiej, jeśli miesięczny wkład nie przekracza jednej trzeciej dochodu kredytobiorcy.

Banki stosują kilka schematów przekazywania pieniędzy sprzedającemu. Może to być płatność bezgotówkowa, gdy cała kwota zostanie przekazana na kartę bankową sprzedawcy lub przekazanie środków za pomocą skrzynki depozytowej.

Krok 9: Notarialność umowy

Aby odwiedzić notariusza jest konieczne w przypadku, gdy bank tego wymaga.

Krok 10: Rejestracja państwa

Procedura ma miejsce w ciągu miesiąca, po otrzymaniu prawa własności.

Aby uniknąć problemów, ważne jest, aby skontaktować się z bankiem na czas, pozwoli to rozwiązać wszystkie sporne kwestie w odpowiednim czasie.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top