Jak utrzymać efekt utraty wagi i znowu nie przybrać na wadze, harmonii życia

Jak utrzymać efekt utraty wagi i znowu nie przybrać na wadze, harmonii życia

Utrata wagi wiąże się z wieloma ofiarami. Mimo to odważasz się na "drakońską" dietę, aby zrealizować swoje marzenie o idealnej figurze. Jednocześnie pozbycie się zbędnych kilogramów nie gwarantuje wiecznego utrzymania masy przy osiągniętym znaku. Niestety, często tygodnie ciężkiej pracy, wysiłku, odmowy ulubionych przysmaków, idą źle, gdy wracasz do starych nawyków żywieniowych. Jak długo zachować piękną figurę?Co do zasady konieczne jest podjęcie decyzji o rozpoczęciu diety na wiosnę, tak aby pożądany efekt nie został osiągnięty w okresie świątecznym. W takim przypadku zdarza się, że niechciane funty są zwracane, a po wakacjach wyglądasz jak poprzednio. Atmosfera wakacji i wakacji na plaży pozwala zapomnieć o ostatnich trudnościach i trudnościach. Chcesz znowu cieszyć się życiem. I zaczynasz lekkomyślnie próbować nowych potraw, konsumując egzotyczne drinki, nie myśląc o ograniczeniach ilości i czasu.

Oczywiście, wakacje przecież raz w roku. A po powrocie patrzysz ze strachem i niesmakiem na łuski. Okazuje się, że spodnie nie tylko nie zbiegają się, ale stają się potwornie małe. W tym momencie pojawia się efekt "bumerangu", spowodowany przez różne czynniki. Czy chcesz tego uniknąć? Powinieneś o nich pamiętać, jeśli zależy Ci na utrzymaniu smukłej sylwetki. Według dietetyków działanie "bumerangu" jest wynikiem nieprawidłowo dobranej diety.Post, dieta niskokaloryczna, słabo zbilansowana lub mała różnorodność, a także niedożywienie i brak aktywności fizycznej bardzo szybko prowadzą do zwrotu nadmiernych kilogramów. Ponadto na ryzyko dużych wahań wagi szczególnie wpływają osoby, które na krótki czas mają znaczną redukcję masy ciała.

Aby zapobiec powrotowi masy, należy przede wszystkim pamiętać o zrównoważonej i zróżnicowanej diecie, która gwarantuje skuteczność w procesie odchudzania i stabilizację wyników. Ponadto każda dieta odchudzająca powinna być dopasowana do indywidualnych predyspozycji organizmu - wieku, stanu zdrowia, stylu życia i zawodu. Jest to po prostu nieoceniona profesjonalna pomoc dietetyka, który opracuje odpowiedni plan odżywiania i przedstawi odpowiednie zasady.

Dlatego uzyskane wyniki zostaną zachowane, a efekt bumerangu nie będzie Ci zagrażał. Bardzo ważne jest, aby jeść regularnie - 4-5 razy dziennie. Częstym błędem wielu osób jest przejadanie się wieczorem - jako rekompensata za nieodebrane śniadanie lub nawet lunch. Ponadto menu powinno konsekwentnie zawierać ciemny chleb, płatki, chude mięso, ryby, niskotłuszczowe produkty mleczne, a także warzywa i owoce.

Ważne jest także codzienne uzupełnianie zapasów płynów. Przestrzeganie tych zasad pomoże uniknąć głodu i ochroni przed przekąskami między posiłkami, co jest częstym powodem do przybierania na wadze. Ukończenie odchudzania wymaga stopniowego wprowadzania nowych potraw, ponieważ zbyt szybki powrót do starych nawyków zapewnia przyrost wagi.

Proces stabilizacji może rozciągać się nawet przez kilka miesięcy i trwać znacznie dłużej niż sama utrata wagi, w zależności od reakcji organizmu. W tym okresie bardzo ważne jest, aby systematycznie zwiększać liczbę kalorii w menu (50-100 kcal na tydzień), nie rezygnując jednocześnie z zasad, które kierowały w trakcie diety. Bardzo trudno jest schudnąć. Ale jeszcze trudniejsze do utrzymania stałej wagi. Aktywność fizyczna ma ogromne znaczenie.Poprzedni

Następna

Top Top