Jak umyć kołdrę z pierza - wesoły dom

Kołdra jest bardzo dobra. Nie przekazuj wszystkich wrażeń podczas snu pod kołdrą jakości, nie zawsze nowoczesne substytuty mogą konkurować z materiałami naturalnymi. Jednak istnieje pewne minusy tego pytania. Kołdra jest nadal jak przed wiekami, ma wiele nieprzyjemnych cech. Należy regularnie czyścić. Teraz wymyślimy, jak myć koc na puch i ile to jest możliwe w domu.Warunki do prania

Zasadniczo kołdrę należy prać co najmniej raz w roku. Dodatkowo do banalnej brudnej obudowy jest nasączona potem, pochłania wilgoć z puchu doskonale odtworzyć i żywych roztoczy i grzybów, zwłaszcza ciężkich przypadkach najróżniejszych rodzajów. Samo wysychanie z takich problemów nie może się pozbyć, a zatem konieczne jest zrozumienie, czy można umyć puch i jak to zrobić poprawnie.

Sposób na rozwiązanie problemu

Najbardziej logiczne jest przekazanie koca suchym środkom czyszczącym, najlepiej uprzednio dowiedziałem się od nich, że czyści się produkty puchowe i mają do tego niezbędny sprzęt. Pożądane jest, aby zaciągnąć zeznania osób, które już oczyściły swoje posłanie w tych pralkach.

Zobaczmy teraz, jak myć kołdrę, gdy pranie i pranie nie jest dostępne lub nie powoduje żadnej pewności.

Zapchany, jak w przypadku poduszki. pobieranie całego puchu i osobne wymazywanie w torbach, po prostu nie działa. Kołdra, szczególnie pikowana, łatwiejsza do wyrzucenia niż otwarcie każdej pojedynczej komory i wyjęcie całego puchu z białego światła. Konieczne jest całkowite usunięcie całego koca.

Mycie w pralce

Przede wszystkim konieczne jest sprawdzenie koca pod względem integralności. Jeśli w ogóle występują słabe szwy lub dziury, należy je bezpiecznie zszyć, w przeciwnym razie wypełniacz wyjdzie, aw najgorszym przypadku zapchnie filtry pralki.

Następnie wybieramy środki do prania. Powinien to być ciekły produkt pożądany szczególnie do mycia produktów. Bez wybielacza lub konwencjonalnego proszku do prania. Bardzo trudno będzie je umyć, co spowoduje, że kłaczki skleją się w grudki.

Jak umyć kołdrę z pierza - wesoły dom
Określ, w jakiej temperaturze należy myć koc. O ile na etykiecie nie zaznaczono inaczej, ustawiony jest tryb 30-40 stopni delikatnego prania. Pamiętaj, aby określić podwójne płukanie i wirowanie o 800 obrotów.

Kocyk składa się kilka razy, aby uzyskać pasek o szerokości równej głębokości bębna maszyny i zwija się w ciasną rolkę. W tej formie można go wsunąć do maszyny. W takim przypadku będzie on równomiernie rozłożony na bębnie. Puchatek nie zgnije, ale rozpadnie się w wyniku prania i skręcenia. Używaj piłek tenisowych lub specjalnych piłek do pucharu, tak jak w przypadku puchowych kurtek. bezskutecznie.

Podczas prania można zatrzymać proces po drugim płukaniu i ponownie go umieścić, nie będzie zbędne. To samo po naciśnięciu. Jeśli koc jest mocno mokry, powtórz wirowanie.Koc pochodzi z bębna i rozprzestrzenia się na poziomej powierzchni. Pożądane jest umieszczenie go na wierzchu dowolnej siatki, tak aby była wydmuchiwana ze wszystkich stron. Natychmiast po wyjęciu koca z automatu perkusyjnego, cały puch w nim powinien być ugniatany i roztrzaskany, ostrożnie i ostrożnie.

Idealnie jest rozprowadzić koc na ruszcie pod słońcem. W innej sytuacji powinien być wyposażony w grzałkę, dostosowującą temperaturę powietrza do nie wyższej niż 40 stopni.

Najważniejszy moment mycia kołdry przychodzi. Powinno to być co 3-4 godziny, aby wstrząsnąć i przenieść puch w środku, nie pozwalając na tworzenie się grudek.

Jak umyć kołdrę z pierza - wesoły dom
W najlepszym razie wyschnie na kilka dni. Optymalny czas, w którym powinien wyschnąć, wynosi 1-1,5 dnia. Im dłużej wysycha, tym bardziej prawdopodobne jest, że grzyb zacznie pojawiać się w puchu.

Właściwie to kończy się mycie kołdry. Pozostaje położyć go na łóżku i cieszyć się przyjemnymi snami pod nim.

Pranie ręczne

Procedura jest opisana szczegółowo powyżej. Jedyna różnica polega na tym, że konieczne jest ręczne usunięcie. Dlatego koc jest zanurzony w łazience na pół godziny w roztworze mydła do prania lub specjalnego płynu do mycia puchu. Warto dać kocowi leżeć w wodzie przez około pół godziny lub czterdzieści minut, po czym dobrze jest rozciągnąć, tylko bez specjalnych wysiłków.

Następnie należy dokładnie przepłukać koc. Wymaga to cztery razy, aby całkowicie zmienić wodę, a nawet trzymać ją pod bieżącą wodą przy pomocy prysznica. Ważne jest, aby nie pozostawiać w środku żadnego detergentu.

Najtrudniejszy etap to wirowanie. Najlepiej jest złożyć go prosto w wodzie na pół i zwinąć w ciasny rulon. Ponadto, pod jednolitą prasą, resztki szufli przeżywają resztki wody.

Suszenie odbywa się w taki sam sposób, jak w poprzednim przypadku, z tym że można je opóźnić na dłuższy czas. Na koniec, próbując samodzielnie wyczyścić puch, nie ma pytań o to, jak umyć koc z piór. Najważniejsze, żeby nie zapomnieć, że za sześć miesięcy rok będzie musiał ponownie przejść przez wszystkie te procedury.

Przydatne materiały:

 • Jak umyć kołdrę z pierza - wesoły dom
  Jak zmywać tynulat? Mycie, suszenie, prasowanie i przechowywanie
 • Jak umyć kołdrę z pierza - wesoły dom
  Jak prać futrzany kołnierz w domu
 • Jak umyć kołdrę z pierza - wesoły dom
  Jak usunąć klej z ubrań
 • Jak umyć kołdrę z pierza - wesoły dom
  Jak poklepać swój płaszcz z wełny
 • Jak umyć kołdrę z pierza - wesoły dom
  Co to jest żywność białkowa
 • Jak umyć kołdrę z pierza - wesoły dom
  Yak oczyścić shvi mhzh płytek w wannie
 • Jak umyć kołdrę z pierza - wesoły dom
  Jak czyścić skórzane rękawiczki
 • Jak umyć kołdrę z pierza - wesoły dom
  Jak zmyć farbę z ubrań zaimprowizowanymi środkami

Jak umyć koc na podłodze: maszyna i pranie ręcznePowiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top