Jak uczyć dziecko zasad ruchu drogowego, publikacja w czasopiśmie "młody naukowiec"

Zapobieganie drogowych dziecko wypadkami spowodowanymi przez wzrost wypadków drogowych, które zabitych i rannych nie tylko dorośli, ale także młodsze pokolenie - dzieci.To właśnie w wieku przedszkolnym kładzie się fundamenty orientacji życiowych w środowisku, a wszystko, czego dziecko nauczy się w przedszkolu, pozostanie z nim na zawsze. Dlatego głównym zadaniem jest nauczenie dzieci umiejętności ruchu drogowego, wpajania bezpiecznych umiejętności zachowania na drodze.

Nauczyciele naszego przedszkola zastanawiali się, jak sprawić, by dzieci czuły się bezpiecznie na ulicy.

Zdecydowaliśmy się nieustannie pracować nad nauczaniem dzieci zasad ruchu drogowego. Korzystanie z różnych form: znajomość dzieci w wieku przedszkolnym z sygnalizacją świetlną, znakami drogowymi; zabezpieczenie praktycznych umiejętności zachowania na ulicach podczas wycieczek, spacerów. Wiedza i umiejętności dzieci są sprawdzane podczas quizów, wieczorów rozrywek, wyścigów sztafetowych, projektów.

Zrozumienie, że nie można prawidłowo uczyć dzieci zachowywać się na ulicy bez udziału rodziców.

Wszyscy bardzo kochamy nasze dzieci, zaopiekuj się nimi. I oczywiście chcemy, żeby byli żywi i dobrze. Dlatego powinieneś jak najszybciej zapoznać się z zasadami ruchu drogowego z dziećmi.

Dorośli codziennie udają się do domu z domu dziecięcego przedszkola. Droga jest idealnym sposobem nie tylko przekazywania wiedzy, ale przede wszystkim wzmacniania umiejętności bezpiecznego zachowania dzieci na ulicy.

Poznanie zasad bezpiecznego zachowania na drodze w naszej rodzinie zaczyna się jak zachować się w podobnych sytuacjach, dorosłych: Mamo, tato, dziadków, braci i sióstr, i każdy z kim moje dziecko jakoś wzruszające. Nasza rodzina zasada: zanim dasz dziecku lekcję mandatów drogowych i nauczyć się zachowywać na ulicy, ponieważ chcieliśmy zrobić nasze dziecko.

Obserwując sytuację na drodze, na dziedzińcu, jak pasażerowie zachowują się w transporcie, piesi na ulicy, koniecznie omawiamy to, co widzieliśmy z dzieckiem. Analizujemy razem z nim typowe niebezpieczne sytuacje drogowe, wyjaśnimy, dlaczego w pierwszej chwili pomyślał, że sytuacja była bezpieczna, w czym się mylił. Uzyskana wiedza jest ustalana nie tylko w konkretnych sytuacjach, ale także tracimy w produktywnych rodzajach działalności: rysunkach, wytwarzaniu makietowego modelu mikrodystry. Pamiętaj: niektóre wyjaśnienia nie wystarczą - ważny jest przykład osoby dorosłej.Jak uczyć dziecko zasad ruchu drogowego, publikacja w czasopiśmie

Ryc. 1. Zdjęcie dziecka "Bezpieczna droga"

Sugerujemy, abyś skonsolidował z dziećmi zasady, które pomogą im poprawnie i szybko poruszać się w otaczającej sytuacji na drodze:

- Będąc blisko dorosłego w pobliżu jezdni, dziecko polega na nim i albo nie obserwuje drogi, albo jest rozproszone. Dorosły często nie bierze tego pod uwagę i rzuca dziecko za rękę. Dzieci, myśląc, że ścieżka jest wolna, uwolnij się z rąk dorosłego i biegnij po drodze.

Drodzy dorośli! Pamiętaj, że dziecko jest na jezdni bez towarzyszenia dorosłych jest bardzo niebezpieczne.

- Dzieci bardzo wcześnie stają się równouprawnione z nami, dorośli. Drodzy rodzice to kierowcy! Czy chcesz, aby twoje dzieci pozostały żywe i zdrowe po podróży? Następnie nie zapomnij kupić fotelika samochodowego lub specjalnego fotelika dziecięcego. Przy zakupie fotelika, należy pamiętać o podstawowej zasadzie: krzesło musi być zgodne z normą europejską, zawiera poprawnych symboli grupę wymagany ciężar, krzesło powinno mieć ten sam załącznik, jak również na swoich siedzeniach samochodowych.

- Jazda na rowerze to ulubione zajęcia dla naszych dzieci. Wyjaśnij, że możesz jeździć na rowerze tylko na podwórku lub w specjalnych obszarach. A jeśli dziecko nie ma 14 lat, jazda na rowerze na jezdni jest ZABRONIONA. Jeśli podróżujesz wraz z dzieckiem, aby podróżować rowerem, wyjaśnij, że musisz poruszać się po jezdni w jednym rzędzie, tak blisko drogi, jak postępuje ruch uliczny. Dziecko musi się nauczyć, że droga nie jest miejscem rozrywki!

- Drodzy rodzice! Zakup filmy, dbać o bezpieczeństwo swojego dziecka: Nie zapomnij o nałokietniki, nakolanniki, kask. Po raz kolejny przejść tej części drogi, gdzie można rolki, spojrzeć na niebezpiecznych miejsc i zabrania się jazdy na gładkiej, ale bardzo niebezpieczne asfalt na drodze. Hamowanie, zwłaszcza na niedoświadczonym walcu, przed ruchomą maszyną jest bardzo trudne.

Drodzy dorośli! Pamiętaj!

Dziecko uczy się praw dróg, biorąc przykład, przede wszystkim, z bliskimi mu członkami rodziny dorosłych.

Podstawowe pojęcia (generowane automatycznie). przedszkole, jezdnia, bezpieczne zachowanie, Drodzy dorośli, przedszkole, ruch, umiejętności droga dzieci, profilaktyki ruchu drogowego dla dzieci, bezpieczeństwo dzieci, umiejętności przedszkolaków, nauczycieli przedszkolnych, podobne sytuacje, dorośli, dzieci, zasady ruchu drogowego, dziecko lekcja podstawy bezpieczeństwa drogowego, ważnym przykładem dorosłych dzieci w wieku przedszkolnym, dzieci w wieku przedszkolnym, założeniem orientacji życiowych, praktycznych zachowań umiejętności.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top