Jak sprawić, by popper robił domowe przynęty

Jak zrobić poppera? Produkcja własnych przynęt wędkarskich.

Jak sprawić, by popper robił domowe przynęty

W sklepie możesz teraz kupić dowolne przynęty. Nie są tak drogie, zwłaszcza jeśli nie są przynętą niektórych nieskręconych firm, ale chińskich. Oczywiście, niektórzy sportowcy rybacy wykonujący w różnych konkursach na takie tanie woblery i błystki patrzeć w dół: oni nie są zadowoleni z jakości, ale zdecydowana większość fanów, którzy udają się na ryby, po prostu odpocząć w przyrodzie i jednocześnie machając spinning, a gdy obuduj i złap coś na uchu, a taka przynęta będzie całkiem odpowiednia. Tak więc nie ma specjalnej potrzeby tworzenia domowych przynęt.


Mimo to wielu wędkarzy nadal robi sobie przynętę na łyżkę, mormyski, balansery, wobblery, poppersy i inne przynęty, a także narzędzia połowowe własnymi rękami. Oczywiście, nie zawsze te produkty domowe osiągają poziom jakości nawet w najtańszej cenie, sprzedawanej w sklepach, choć są też takie arcydzieła "sztuki ludowej", które przewyższają nawet najlepsze próbki.
Dlaczego wędkarze nadal robią swoje narzędzia połowowe? - Tak, po prostu dlatego, że lubią ten twórczy proces. A jeszcze bardziej, jeśli złapiecie swoje własne sprzęty i przynęty i złapiecie ryby, każdy samodelchik doświadcza najbardziej prawdziwej satysfakcji w tym przypadku. Więc czasami robię też przynęty na ryby. Ten spinninogovye poppers i Walker i błystki, jig i wyważarki do połowów zimowych. Na zdjęciu u góry jednego z moich domowych pukawki, które dwa lata jest bardzo dobry połów szczupaka i okonia, a potem został „połknięty” jednym z ostrymi zębami drapieżników, a poniżej zdjęcia pokazujące proces produkcji.


Jak sprawić, by popper robił domowe przynęty


Jest wycinany z prostej deski brzozowej. Do próby pobrano jeden z zakupionych poppersów, tylko jeden rozmiar mojej domowej roboty półtorej razy więcej.

Jak sprawić, by popper robił domowe przynęty

W wyciętej formie piła jest wycinana od dołu, do której wstawiona jest metalowa konstrukcja z pierścieniami z drutu. Rowek jest wypełniony żywicą epoksydową. Wewnątrz znajduje się niewielki pasek ołowiu, który natychmiast wyrównuje popper w pożądanej pozycji, gdy wpada do wody. Masa ołowiu jest wybierana na podstawie doświadczenia.

Jak sprawić, by popper robił domowe przynęty

To zdjęcie pokazuje obrabiany przedmiot dla innych przynęt wędkarskich.
Przynęty są malowane zwykłym lakierem do paznokci. W kolorze szczególnie nie przeszkadzało, malowane przez to, co było w magazynie.
A na kolejnym zdjęciu już zrobiony chodzik w akcji. W zeszłym roku miał dobrą połowę okoni.

Jak sprawić, by popper robił domowe przynęty


Na zdjęciu widać, że farba na niej jest już nieco zerwana zębami ryb. Zasada wytwarzania jest taka sama.
Jeśli chcesz rozpocząć tworzenie własnych przynęt wędkarskich, będziesz potrzebował odpowiednich narzędzi i akcesoriów w swoim warsztacie domowym. Nic specjalnego nie jest tutaj potrzebne, możesz całkowicie zrezygnować z zestawu narzędzi, które znajdują się w pudełku większości domowych mistrzów.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top