Jak skonfigurować przełączanie kanałów

Jak mogę zmienić kanały?

Do przełączania kanałów dostępna jest specjalna klawiatura numeryczna. Wprowadzanie informacji o przełączanych kanałach może odbywać się w różnych trybach.Wymagane: zdalne sterowanie.

Zapoznaj się z instrukcją obsługi, aby uzyskać opis trybów przełączania w modelu telewizora. Upewnij się, że jest on dostępny dla niego, aby przełączyć z klawiatury znaki wejściowe jedno- i wieloznakowe.

Jeśli zmiana jest możliwa, ale żądany przycisk na pilocie zdalnego sterowania nie jest dostępny, można zastąpić pilota innym pilotem, który pasuje do telewizora i będzie miał dedykowany przycisk z funkcją przełączania trybu wprowadzania numerów kanałów telewizyjnych. Jest to bardzo wygodne dla tych. który skanuje wiele kanałów.Sprawdź przyciski pilota, aby znaleźć przycisk oznaczony - / -, który oznacza przełącznik trybu. W trybie wprowadzania pojedynczego znaku wystarczy nacisnąć przycisk numeru kanału, który ma zostać włączony. Ta metoda jest wyjątkowo wygodna dla tych, którzy mają skonfigurowanych nie więcej niż 9 kanałów i którzy nie muszą wprowadzać liczb dwucyfrowych.

Jeśli masz większą liczbę odebranych pozycji kanału, musisz użyć tego przycisku, aby przełączyć tryb. Na przykład, jeśli chcesz przejść do kanału numer 18, a następnie przy użyciu trybu normalnego, możesz go zmienić, naciskając przycisk strzałki po kanale 9 po kolei. W wersji dwuznakowej wystarczy nacisnąć kolejno cyfry 1 i 8.

W sytuacji, gdy zdalne sterowanie nie obsługuje jednego z trybów wprowadzania, będziesz musiał użyć przełączania kanałów w zwykły sposób. Pamiętaj, że istnieją modele telewizorów, które obsługują oba tryby jednoczesnego wprowadzania numerów kanałów. A jeśli chcesz przełączyć się na jeden z kanałów w pierwszej dziesiątce, powinieneś wpisać jego numer i poczekać na przełącznik. A kiedy musisz aktywować tryb dwuznakowy, natychmiast wprowadź drugą cyfrę.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top