Jak schudnąć za pomocą zimna, schudnij z nami

Jak schudnąć za pomocą zimna, schudnij z nami

Brązowy tłuszcz (drugie imię - "brązowy" tłuszcz), naukowcy badali przez kilka lat. Brązowy tłuszcz to rodzaj tłuszczu wytwarzającego ciepło, który zamiast magazynować energię, wręcz przeciwnie, spala go. Ta zdolność brązowego tłuszczu ma ogromne znaczenie dla normalizacji wagi.Noworodek ma wystarczającą ilość brązowego tłuszczu, który pomaga rozgrzać jego ciało. Kiedy dorastasz, większość jego zasobów w ciele zostaje utracona.

Brązowy tłuszcz znajduje się w szyję wokół naczyń krwionośnych (pomaga ogrzać krwi), „kroplówkę” - w kolorze białym i tłuszczu wokół narządów wewnętrznych.

Badania wykazały, że niektóre grupy ludzi mają więcej brązowego tłuszczu niż inne. Istnieje bezpośrednia korelacja pomiędzy aktywnością brązowej tkanki tłuszczowej a zdrowym metabolizmem. Na przykład:

szczupli ludzie mają więcej brązowego tłuszczu niż pełny tłuszcz;

młodzi ludzie mają więcej tłuszczu brązowego niż osoby starsze;

ludzie z prawidłowym poziomem cukru we krwi mają więcej brązowego tłuszczu niż ci, u których poziom cukru we krwi jest wyższy niż normalnie.

Podczas gdy szwedzcy badacze przeprowadzali testy na ochotnikach, zanurzając nogi w łaźni lodowej, inne podobne badanie zostało przeprowadzone przez holenderskich naukowców. Po trzymaniu badanych w pokoju chłodzonym do 16 stopni Celsjusza przez dwie godziny, odkryli również wybuch brązowej tkanki tłuszczowej.

Na podstawie badań przeprowadzonych ze zwierzętami, naukowcy szacują, że 50 gramów aktywizacji brązowego tłuszczu (co jest znacznie mniej niż to, co zostało znalezione w większości ochotników biorących udział w badaniu), może wynosić do 20% lub więcej, aby zwiększyć ilość dziennego spożycia kalorii. Kirsi A. Virtanen - MD z Uniwersytetu Turku w Finlandii - razem z kolegami studiował brązowy tłuszcz od pięciu młodych mężczyzn. Jeden z mężczyzn znalazł około 70 g brązowego tłuszczu. Naukowcy obliczyli, że jeśli ta ilość tłuszczu zostanie w pełni aktywowana, pomoże spalić 4,1 kg normalnego tłuszczu.Inna grupa naukowców z Centrum Cukrzycy w Harvard University Jocelyn znalazł spust do brunatnej tkanki tłuszczowej - białka zwanego BMP-7, która, między innymi funkcjami, wspomaga wzrost kości. Naukowcy odkryli, że białko to służy jako czynnik wzrostu brązowego tłuszczu. U myszy, które otrzymały białko BMP-7, ilość brązowego tłuszczu znacznie wzrosła.

Oczywiście, naukowcy są zadowoleni z odkrycia możliwości interwencji medycznej, która może pomóc ludziom zwiększyć ilość brązowego tłuszczu w organizmie. Mimo to radzę zachować ostrożność przy rozwiązywaniu tego problemu za pomocą tabletów. Zamiast przyjmować leki, zaleca się wypróbowanie niektórych nieinwazyjnych metod opracowanych specjalnie w celu stymulacji produkcji brązowego tłuszczu i jego aktywacji. Na przykład w jednym teście przeprowadzonym na myszach i innych zwierzętach stwierdzono, że biały tłuszcz zmienia kolor na brązowy podczas prostych ćwiczeń fizycznych.

Badania te są następujące: „Podczas ćwiczeń mięśnie zwierząt wydany niedawno odkryli enzym irizin który promuje przemianę białego tłuszczu na brązowy. Nie jest jeszcze jasne, czy to samo zjawisko będzie miało zastosowanie do ludzi, mimo że ludzie mają to samo białko. Jednak brązowy tłuszcz, nieodłączny od ludzi od urodzenia, różni się od tłuszczu, pochodzącego z białego. "

Jak działa lodowa terapia Ferriss? Gdy ciało schładza, to jest, w rzeczywistości, zmuszają go spalić więcej kalorii przez aktywację brązowej tkanki tłuszczowej, co zostało potwierdzone przez wyżej opisanych badań. Dr Ferriss sugeruje, że powoli zmierzamy w kierunku celu! Zauważa, że ​​nie jest wskazane natychmiast usiąść w łaźni lodowej, jeśli nie jesteś do tego przyzwyczajony! Ale jego główne zalecenia są następujące:

codziennie wkładaj lód na górną część pleców i górną klatkę piersiową przez 30 minut (na przykład, możesz to zrobić odpoczywając przed telewizorem);

codziennie rano pić około 500 ml lodowatej wody;

codziennie brać zimny prysznic;

trzy razy w tygodniu zanurzaj w wodzie z lodem do poziomu talii na 10 minut (wystarczy napełnić wannę zimną wodą i kostkami lodu).

Źródło - econet.ruPowiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top