Jak radzą sobie rosyjskie negocjacje na Harvardzie

Jak radzą sobie rosyjskie negocjacje na Harvardzie

Książka była naprawdę warta. Gorąco polecam wszystkim, którzy zajmują się zarządzaniem ludźmi i sprzedażą)) I nie tylko.

Szczególnie przyciąga to fakt, że przedstawione postulaty dotyczące metody pryncypialnych negocjacji nie tylko wzywają do ich opinii, ale uczą postrzegać przeciwników jako wspólników w rozwiązywaniu problemu.Negocjacje są częścią życia każdej osoby, codziennie komunikujemy się z innymi ludźmi (krewnymi, kolegami, przyjaciółmi, klientami, szefami, podwładnymi) w różnych kwestiach - jesteśmy o coś poproszeni, chcemy coś dla nas zrobić. Jeśli to nie jest negocjacja, to co to jest?

Jak radzą sobie rosyjskie negocjacje na Harvardzie

I bardzo często (moim zdaniem, nawet za dużo), szukamy argumentów, aby przekonać drugą stronę do przyjęcia naszej opinii, zamiast szukać innej opcji, w której interesy obu stron zostaną spełnione.Lub vice versa - komunikujemy się przyjaźnie, pokazujemy, że chcemy dojść do porozumienia, poczynimy pewne ustępstwa. I to albo wpływa na to, że nasze interesy zostaną naruszone, albo postrzegane przez przeciwnika jako słabość, która także nie jest comme il faut.

Tak więc w książce Fisher and Co. jest ona wystarczająco technologiczna, bez specjalnej "wody", z przykładami opisanymi, jak bronić swoich interesów i brać pod uwagę interesy partnera w decyzji podjętej przez strony.

W tym przypadku nie jest nawet konieczne, aby druga strona chciała znaleźć rozwiązanie korzystne dla obu stron. Istnieją zalecenia, jak doprowadzić takiego "wroga" do konstruktywnego kanału.

Ta książka nie jest zestawem gotowych opracowań przypadków, ale dobrym opisem zasad i podejść do konstruktywnych i udanych negocjacji.

Sam sporządziłem podsumowanie książki na podstawie lektury, poprowadziłem prezentację metody Harvard dla kolegów i napisałem sobie notatkę, aby przeczytać ją raz w roku.

Od ponad 10 lat Constanta pomaga firmom w opracowywaniu i wdrażaniu systemów księgowych i zarządzania w produkcji, finansach, logistyce i sprzedaży.

Przy wyjściu nasz klient otrzymuje gotowy system operacyjny pod klucz i przeszkolony personel, któremu całkowicie przekazujemy naszą technologię.

W tym celu każdy z naszych projektów zawiera trzy elementy: doradztwo, automatyzację i szkolenia.

Na rynku wyróżniamy się tym, że nie jesteśmy po prostu zaangażowani w automatyzację technicznego zadania klienta, ale pomagamy klientowi opracowywać "rysunki" domeny, a już pod tymi "rysunkami" tworzymy działający system.Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top