Jak przetwarzać szklarnie poliwęglanowe w terminach jesiennych i etapach, niż dekontaminować ściany i grunt

Właściwości użytkowe łóżek z poliwęglanu sprawiają, że nadają się one do budowy szklarni, które nie są zdemontowane na zimę. Koniec jesiennych kłopotów w szklarni zbiera plony i przygotowuje je na długą zimę. Aby zmniejszyć ryzyko chorób na następny rok sadzenia, konieczne jest zapobieganie.

Jak przetwarzać szklarnie poliwęglanu w terminach jesiennych i etapach, niż dekontaminować ściany i gruntCzas przetwarzania

W tym czasie szklarnia jest przetwarzana z fitofthory i oczyszczana. Aby przeprowadzić zabiegi przed zimą, musisz:

 • użyźnij i odkaż ziemię;
 • pozbyć się objawów grzyba i pleśni w szklarni;
 • oczyścić, wyczyścić i naprawić szklarnię.

Czyszczenie szklarni poliwęglanu w okresie między sadzeniem jest obowiązkowe. A jeśli nie można było tego zrobić późną jesienią, procedura ta powinna być przeprowadzona wczesną wiosną.

Etapy przetwarzania

 • Zwolnij obszar roboczy z urządzeń. Usuń niepotrzebne narzędzia ogrodowe do uprawy roślin. Podczas sprawdzania konstrukcji drewnianych, zniszczony i uszkodzony grzyb zostaje zastąpiony i wybielony wapnem gaszonym, dodając do mieszaniny farbę. W obecności rdzy na konstrukcjach metalowych są one przetwarzane i malowane.

Jak przetwarzać szklarnie poliwęglanowe w terminach jesiennych i etapach, niż dekontaminować ściany i grunt

Podczas stosowania roztworów dezynfekujących należy pamiętać o wyposażeniu ochronnym

Czyszczenie i recykling śmieci. Gleba jest oczyszczona z resztek roślinności. Śmieci w szklarni są spalone. Popiół będzie później służył jako nawóz mineralny.
 • Usuwanie kurzu i brudu. Po usunięciu wszystkich resztek roślin i chwastów sprawdza się poliwęglan. Szwy i złącza są sprawdzane bardzo ostrożnie. Nowoczesne konstrukcje szklarniowe produkować spoiny dostosowujące maksymalny, pomiędzy którymi ewentualne zacięcia trawy lub liści, które promują szkodliwe drobnoustroje i pasożyty. Usuwanie pozostałości można przeprowadzić za pomocą odkurzacza lub sztyftu.
 • Dezynfekcja. Obróbka powierzchniowa konstrukcji z poliwęglanu w specjalnym roztworze przeciwko owadom i grzybom lub płynnej kompozycji Bordeaux. Ze względu na toksyczność leków konieczne jest wykonywanie zabiegów w respiratorach, chroniących płuca i skórę.
 • Przygotowanie ziemi do sadzenia.
 • Niż do przetworzenia?

  • Bez użycia chemikaliów można to zrobić za pomocą domowego mydła. Jest strugane w wiadrze wody, tworząc niezbyt nasycony, które mycia ścian szklarni i poza miękką ściereczką, aby uniknąć pozostawania zarysowania. W obecności kawałków brudu moczy się roztworem mydła i po pewnym czasie wytrzeć szmatką.

  Jak przetwarzać szklarnie poliwęglanowe w terminach jesiennych i etapach, niż dekontaminować ściany i grunt

  Podczas korzystania z kontrolera siarki w szklarni wszystkie drzwi i szczeliny muszą być uszczelnione

  Stosowanie sprawdzacza siarki nie jest zalecane przez producentów. Dotyczy to zwłaszcza konstrukcji o źle pomalowanym korpusie wykonanym z żelaza. Wewnątrz znajduje się żelazna podstawka pod szablą, która zostaje podpalona, ​​gdy drzwi i okna są zamknięte.
 • Dezynfekcja roztworem siarczanu miedzi, rozcieńczona w ilości 75 gramów na wiadro wody. Narzędzia są zwilżone, a powierzchnie ramy, ściany i sufitu są wycierane. W obecności chorób i zakażeń rozcieńczyć 200 g siarczanu miedzi na 10 litrowe wiadro. Powierzchnie są myte dwukrotnie.


 • Jak przetwarzać?

  1. Wymagane jest dokładne przetwarzanie wewnętrzne. Dlatego mycie jest najlepszym sposobem. Użyj gąbki, wody i mydła. W obecności chorób u roślin stosuje się środek zaradczy w celu zniszczenia ich patogenów. W ten sposób dezynfekowana jest wewnętrzna powłoka, której integralność nie jest naruszona. Szczotki lub metalowe przedmioty mogą zarysować poliwęglan. Na koniec roztwór mydła jest zmyty czystą wodą.
  2. Sprawdź szczelność i stabilność szklarni. Śmieci są usuwane. Wzmocnienie konstrukcji ramy jest wykonywane przez dodatkowe łuki.
  3. Warstwy poliwęglanu i struktura szkieletu są poddawane obróbce wapnem na zimno.

  W obecności stalowej ramy jest poplamiony.

 • Wiosną konieczne jest odkażanie regałów, zapasów i opakowań wrzącą wodą lub wodą z miedzią, formaliną lub innymi.
 • Przed dezynfekcją szklarnia szczelnie się zamyka. Ziemia musi już być przetworzona. Następnie przeprowadza się wentylację z myciem wewnętrznych powierzchni. Leczenie powtarza się przez 4-5 dni.
 • Szara kratka powinna znajdować się w środku szklarni. Wszelkie gniazda i luki międzyokresowe powinny być podłączone. Checker zapalił się i pozostawiono do tlącego na 1 godzinę. Nikt nie powinien być w szklarni. Zniszcz wszystko - mszyce i roztocza, pleśń i grzyby. Drzwi kotliny powinny być zamknięte przez około 1-2 dni. Aby zapewnić wentylację, możesz zostawić otwarte drzwi, ale wejdź do szklarni przez kilka dni.
 • Przetwarzanie ziemi

  • Usuwanie resztek roślin i nasion. Chwasty są pobierane i usuwane z gleby w celu poprawy zdrowia roślin ogrodowych.
  • Jak przetwarzać szklarnie poliwęglanu w terminach jesiennych i etapach, niż dekontaminować ściany i grunt
   Zbiór larw ze specjalnym siewnikiem do przesiewania gleby. Na jesieni gleby po obróbce można usunąć warstwę poliwęglanu i otwierania drzwi i okien, które przyczyniają się do zamrożenia gleby i pozbywanie się szkodników. Lub w zimie, aby chronić ziemię, wystarczy umieścić śnieg nad nią.
  • Przetwarzanie ziemi na wiosnę polega na zastąpieniu kilku centymetrów górnej gleby. Za pomocą pojemników usuwa się około 7 cm ziemi, w zamian wylewa się nową i świeżą, nieogrzewaną ziemię. Ziemia się rozluźnia.
  • Możesz pokryć ziemię wrzącą wodą - 3 wiadra na 1 kw. Km. m i pokryte folią polietylenową. Możliwe jest traktowanie gleby 1% roztworem nadmanganianu potasu lub 15 dni przed posadzeniem 3% roztworem nitrafenu w celu zabicia patogenów, roztoczy, owadów, poczwarek. Nakładanie 2% roztworu kar- bionu przeprowadza się na wykopanym podłożu, po czym ponownie się go wykopuje.
  • Dodawanie nawozów na wiosnę przed sadzeniem. takie jak obornik, kompost lub torf. Po tych suplementach gleba jest trawiona.

  Popularne środki zapobiegawcze

  • Zgnieciony i wylany wrzącej wody grzyb-trutovikastaetsya. Jego rosół spryskał rośliny przynajmniej raz na 2 tygodnie.
  • Kreda i roztwór przesianego popiołu są używane do kontroli fitopatii.
  • Manganowy potas rozpuszcza się w ciepłej wodzie i nalega na miąższ czosnkowy przez 3 dni. Otrzymany roztwór posypuje się sadzonkami 2 tygodnie po posadzeniu i co 10 dni.
  • Wydalanie phytophthora jest możliwe dzięki zwiększeniu temperatury szklarni. W tym celu, w cieple drzwi i okien, zamknij, utrzymując temperaturę 40 ° C przez kilka godzin. Po intensywnej wentylacji szklarni jest wymagane. Pyłek na pomidorach jest sterylny ze wzrostem temperatury do 30 ° C.
  • Jak przetwarzać szklarnie poliwęglanowe w terminach jesiennych i etapach, niż dekontaminować ściany i grunt

  Jak radzić sobie z późną zarazą na pomidorach?

 • Jak przetwarzać szklarnie poliwęglanu w terminach jesiennych i etapach, niż dekontaminować ściany i grunt

  Przygotowanie cieplarni na zimę

 • Jak przetwarzać szklarnie poliwęglanowe w terminach jesiennych i etapach, niż dekontaminować ściany i grunt

  Najróżniejsze sposoby kontrolowania mszyc  Powiązane artykuły

  Poprzedni

  Następna

 • Top Top