Jak przechowywać masło w domu

Masljaty pojawiają się w lesie już na początku lata po pierwszym ciepłym deszczu. W lasach sosnowych i świerkowych występują grzyby o żółto-legged. Grzyby te są uważane za jadalne, więc są aktywnie wykorzystywane do gotowania. Aby utrzymać olej przez długi czas, są zamrożone, suszone lub marynowane. Przy każdej metodzie zbierania grzybów przyjrzyjmy się bliżej.Jak przechowywać pieczarki masła

Wiele osób interesuje się ilością świeżego oleju. Odpowiedź jest prosta - im mniej niż tym lepiej. Wskazane jest, aby natychmiast po zebraniu wprowadzić wszystkie grzyby. Ale jeśli nie masz takiej możliwości, umieść olej w chłodnym ciemnym miejscu lub w lodówce. W takich warunkach olej może leżeć przez 6-12 godzin. Nie przechowywać grzybów dłużej niż jeden dzień, w przeciwnym razie istnieje duże ryzyko zatrucia nawet marynowaną lub smażoną maślanką.

Zanim zaczniesz mówić o przechowywaniu oliwy, musisz powiedzieć kilka słów o przygotowaniu grzybów. Przede wszystkim należy je namoczyć w wodzie. Do grzybów nie wyskoczył, możesz umieścić ładunek na górze. Gdy zanieczyszczenia są opóźnione, można spłukać olej w bieżącej wodzie. Teraz trzeba odciąć końce nóg od noża i usunąć śluzowaty film.Dość często przybywa oleju z robaków. Tak aby nie Gut wszystkie grzyby w poszukiwaniu robaków i ich larwy, konieczne jest pozostawienie wyczyszczone grzyby masła przez 15-20 minut w osolonej wodzie. Obecne robaki opuszczą grzyby. Następnie spłucz olej w zimnej wodzie. Teraz grzyby są gotowe do obróbki cieplnej.

Na mróz lepiej jest używać gotowanego oleju. Aby to zrobić, ugotuj je, a następnie wlej do durszlaka. Gdy nadmiar wody spłynie, rozłóż je na pojemnikach lub paczkach i zamarznij. Możesz przechowywać zamrożoną maślankę przez 6 miesięcy.

Bardzo smaczny jest marynowany olej. Grzyby w szklanych bułkach można przechowywać w lodówce iw temperaturze pokojowej. W pierwszym przypadku okres przechowywania oleju może wynosić do 2 lat, w drugim - tylko 2-3 miesiące.

Czasami marynowane grzyby nie toczą się, a słoiki są pokryte pergaminem lub nylonowymi czapkami. W takim przypadku grzyby powinny być przechowywane tylko w lodówce i spożywane w ciągu pierwszych 3-4 miesięcy.

Olejowy może być używany do suszenia. Grzyby takie można przechowywać w workach z tkaniny, workach papierowych, plastikowych pojemnikach. Często suszony olej jest przechowywany w szklanych słoikach. Jednak w tym przypadku musisz pozbyć się tlenu, spalając alkohol w słoiku. Jeśli w procesie przechowywania oleju, zwilżyć, po prostu wypalić je w piekarniku. Możesz przechowywać suszony olej przez 8-12 miesięcy.

Najciekawsze wiadomości:Powiązane artykuły

Poprzedni

Następna

Top Top